وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مجتبی جباری در واکنش به نامه‌ای که باشگاه استقلال به فدراسیون فوتبال نوشته و اعلام کرده صحبت‌های اخیرش تحریک‌آمیز بوده گفت: چه تحریکی؟ وقتی آقایان هرچه مطالب غیر واقعی می‌خواهند می‌گویند، اتفاقی نمی‌افتد اما تا من از مشکلات حرف می‌زنم، این حرف‌ها می‌شود ت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 جباری و افشاگری علیه استقلال


مجتبی جباری در واکنش به نامه‌ای که باشگاه استقلال به فدراسیون فوتبال نوشته و اعلام کرده صحبت‌های اخیرش تحریک‌آمیز بوده گفت: چه تحریکی؟ وقتی آقایان هرچه مطالب غیر واقعی می‌خواهند می‌گویند، اتفاقی نمی‌افتد اما تا من از مشکلات حرف می‌زنم، این حرف‌ها می‌شود تحریک‌آمیز؟


جباری

جدا از رویارویی دو قهرمان لیگ و جام حذفی ایران، سوژه اصلی بازی فردا رویارویی مجتبی جباری با استقلال است. وقتی باشگاه استقلال اعلام کرد که جباری را در لیست خروجی‌اش گذاشته خیلی‌ها باور نمی‌کردند که سرنوشت، کاپیتان آبی‌ها را از این تیم پس از 9 سال جدا کند اما سرانجام پس از ماه‌ها کشمکش که میان مدیران باشگاه استقلال و جباری به وجود آمد، دست سرنوشت این دو را از هم جدا کرد و شماره 8 راهی دیار زاینده‌رود شد. در حالی که پیش‌بینی می‌شد هر دو طرف ماجرا در زمان باقی مانده تا بازی حساس هفته دوم سکوت کنند، اما برخلاف پیش‌بینی‌ها مصاحبه جباری با واکنش باشگاه استقلال روبه‌رو شد به طوری که برخی منابع خبری از ارسال نامه‌ی این باشگاه به کمیته انضباطی خبر دادند؛ نامه‌ای که بر اساس آن استقلال کاپیتان سابقش را به بیان اظهارات تحریک‌آمیز متهم کرده است.

مجتبی جباری در واکنش به این نامه به خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: چه تحریکی؟ آن‌ها هر حرفی می‌خواهند می‌زنند و حرف‌های غیر واقعی را با ایجاد جریانی به هواداران القا می‌کنند، اتفاقی نمی‌افتد اما همین که من چیزهایی را می‌گویم که سال‌ها در باشگاه استقلال به چشم دیده‌ام حرف‌هایم می‌شود تحریک‌آمیز؟! واقعیت این است که در چند سال گذشته آن‌ها حرف‌های زیادی را علیه من زده بودند و من سکوت کردم. مثلا می‌گفتند جباری مخصوصا تا آخرین لحظه با استقلال تمدید نمی‌کند که از زیر بار تمرین بدنسازی فرار کند اما این‌ها حرف‌ها دروغی بود که زدند و من چیزی نگفتم.

وی افزود: اما حالا که تصمیم گرفته‌ام صحبت کنم و از برخی مشکلات بگویم، می‌گویند حرف‌هایم تحریک‌آمیز است. می‌خواهم همین قدر بگویم که این صحبت‌های من تنها بخشی از مشکلات باشگاه استقلال بوده است. مثلا همین آقایی که گفته با مشت من به بیمارستان رفته می‌تواند هر موقع هر حرفی را بزند و هیچ اتفاقی هم نیفتد اما من در مقابلش باید سکوت کنم. من 9 سال در استقلال بودم و برای این تیم زحمت کشیدم و آن‌ها می‌خواهند با این حرف‌هایشان من را مقابل تماشاگران قرار دهند. آن‌ها نباید از حرف‌هایم ناراحت شوند

وی افزود: اما حالا که تصمیم گرفته‌ام صحبت کنم و از برخی مشکلات بگویم، می‌گویند حرف‌هایم تحریک‌آمیز است. می‌خواهم همین قدر بگویم که این صحبت‌های من تنها بخشی از مشکلات باشگاه استقلال بوده است. مثلا همین آقایی که گفته با مشت من به بیمارستان رفته می‌تواند هر موقع هر حرفی را بزند و هیچ اتفاقی هم نیفتد اما من در مقابلش باید سکوت کنم. من 9 سال در استقلال بودم و برای این تیم زحمت کشیدم و آن‌ها می‌خواهند با این حرف‌هایشان من را مقابل تماشاگران قرار دهند. آن‌ها نباید از حرف‌هایم ناراحت شوند.

جباری به تماس علوی معاون باشگاه استقلال اشاره کرد و گفت: از یک طرف می‌آیند دروغ‌هایی را در ذهن مردم جا می‌اندازند و از طرف دیگر با من تماس می‌گیرند و می‌گویند ما با لیدرها تماس گرفته‌ایم تا تماشاگران را در روز بازی با سپاهان به درستی هدایت کنند اما حرف من این است که آقایان! این تماشاگران خودشان شعور دارند. خودشان می‌دانند مقابل بازیکنی که مجبور شده تیم محبوبش را ترک کند، چه واکنشی نشان دهند. آن‌ها می‌دانند که این باشگاه استقلال بود که نام من را در فهرست خروجی‌هایش گذاشت. آن‌ها می‌دانند که اگر به انتخاب خود من بود دوست داشتم مثل 9 سال قبل در استقلال بازی کنم، آن هم در سالی که به خاطر جام جهانی خیلی بیشتر از سال‌های قبل علاقه داشتم برای استقلال بازی کنم.

وی افزود: واقعیت چیزی نیست که این آقایان به خورد مردم می‌دهند. واقعیت چیزی است که من در مواجهه‌ام با مردم در خیابان می‌بینم. آن‌ها می‌دانند که من چاره‌ای جز جدایی از استقلال نداشتم. نیازی نیست که باشگاه استقلال کاری کند که لیدرها تماشاگران را هدایت کنند. چرا تماشاگران باید به من توهین کنند؟ من سرم در جامعه و بین استقلالی‌ها بالاست. مردم در برخوردهایشان نشان دادند که فرق بین راستگویی و دروغ‌گویی را می‌دانند مگر اینکه آقایان بخواهند بین من و هواداران استقلال فاصله ایجاد کنند.

جباری با بیان اینکه تصمیمش برای انتخاب سپاهان بهترین تصمیم ممکن بوده است به ایسنا، گفت: من کار اشتباهی نکرده‌ام. اما واقعیت این است که رویارویی با تماشاگرانی که در سرما و گرما حامی‌ات بوده‌اند، بسیار سخت است. این تماشاگران همان‌هایی هستند که وقتی آن اتفاق ناراحت کننده در فینال جام حذفی برایم افتاد و پدرم به رحمت خدا رفت برایم سنگ تمام گذاشتند. من هیچ وقت آن‌ها را فراموش نمی‌کنم و از خدا می‌خواهم که اتفاق بدی فردا در ورزشگاه نیفتد و برای همیشه این علاقه دو طرفه بین من و هواداران استقلال وجود داشته باشد. امیدوارم کسانی که نیت بدی دارند نتوانند به هدف‌شان برسند و بین من و هواداران استقلال فاصله ایجاد کنند. جدایی من و استقلال باید کوتاه مدت باشد و امیدوارم خاطره بدی از بازی فردا شکل نگیرد.

وی افزود: من خیلی اتفاقات بد را در استقلال تحمل کردم آن هم به خاطر انگیزه‌ای که از تماشاگران گرفتم و در پایان امیدوارم بازی خوبی را هر دو تیم در زمین به نمایش بگذارند.

بخش ورزشی تبیان


منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین