تبیان، دستیار زندگی
دانش آموزان استثنایی استان گلستان توسط كارشناسان تخصصی شنوایی و بینایی غربالگری اولیه شدند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دو هزار دانش آموز گلستان سنجش سلامت تخصصی شدند

دو هزار دانش آموز گلستان سنجش سلامت تخصصی شدند


دانش آموزان استثنایی استان گلستان توسط كارشناسان تخصصی شنوایی و بینایی غربالگری اولیه شدند.


رئیس آموزش و پرورش استثنایی گلستان گفت: دو هزار نفر دانش آموزان استثنایی استان سنجش بینایی و شنوایی اولیه و تخصصی شدند.

عباس خانعلی در جلسه آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان استثنایی استان گلستان توسط كارشناسان تخصصی شنوایی و بینایی غربالگری اولیه شده و موارد مشكوك به مراكز تخصصی در دو منطقه در گرگان مركز آموزشی شكوفا و در گنبد مركز آموزشی شهید باهنر مراجعه و مورد معاینه تخصصی قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: معاینات اولیه بینایی توسط مربیان بهداشت در مراكز آموزشی انجام و موارد مشكوك به مشكل جهت ارزیابی تخصصی در گرگان به مركز آموزشی شكوفا و در سایر شهرستانها به مراكز بینایی سنجی طرف همكاری با اداره آموزش و پرورش استثنایی مراجعه و معاینه تخصصی شدند در این طرح بیش از دو هزار نفر دانش آموز استثنایی مورد سنجش اولیه و تخصصی بینایی و شنوایی قرارگرفتند .

دانش آموزان استثنایی استان گلستان توسط كارشناسان تخصصی شنوایی و بینایی غربالگری اولیه شده و موارد مشكوك به مراكز تخصصی در دو منطقه در گرگان مركز آموزشی شكوفا و در گنبد مركز آموزشی شهید باهنر مراجعه و مورد معاینه تخصصی قرار گرفتند.

وی همچنین افزود: 20 پایگاه سنجش در سطح استان در 30 بازدید توسط ناظرین مورد ارزیابی قرار گرفتند .

خانعلی گفت: عملکرد عوامل اجرایی پایگاههای سنجش استان در سال جاری توسط آموزش و پرورش استثنایی ، گروه سلامت اداره کل آموزش و پرورش ، مرکز بهداشت استان و ناظرین آمادگی تحصیلی ، بینایی و شنوایی بیش از 30 بار در مرحله اول اجرای طرح مورد بازدید قرار گرفته و عملکرد آزمایندگان بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی توسط ناظرین بررسی و به نحوه روند فعالیتها بر مبنای آموزش داده شده مطابق دستورالعمل ها نظارت و ارائه طریق شد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی گلستان یادآورشد: طرح توان بخشی خانواده محور بصورت آزمایشی در سه مرکز اجرا شد.

وی افزود: توانبخشی خانواده محور با هدف مشارکت اولیاء در ارائه خدمات توانبخشی به فرزندشان و پوشش بیشتر دانش آموزان نیازمند به خدمات مذکور و آگاهی بخشی اولیاء بطور آزمایشی در مرکز آموزشی گل محمدی آق قلا، یاوران امام علی (ع) قرق و گلسار 2 گرگان در رشته های کاردرمانی ، فیزیوتراپی و گفتار درمانی اجرا شد.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان