تبیان، دستیار زندگی
فرماندار شهرستان تبریز گفت: نقش آموزش و پرورش در پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر در مدارس بسیار مهم وچشم گیر است .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشگیری از اعتیاد در مدارس یک امر ضروری است

پیشگیری از اعتیاد در مدارس یک امر ضروری است


فرماندار شهرستان تبریز گفت: نقش آموزش و پرورش در پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر در مدارس بسیار مهم وچشم گیر است .


جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور چمنی، فرماندار شهرستان تبریز،حجت الاسلام و المسلمین موسوی، نماینده امام جمعه شهرستان تبریز  و نمایندگان انجمن اولیا و مربیان و مدیران ناحیه های پنج گانه آموزش و پرورش شهرستان تبریز برگزار شد.

چمنیدر این جلسه با بیان اینکه مصرف مواد مخدر و اعتیاد در سنین جوانی یک زنگ خطر محسوب میشود افزود :اقداماتی که در راستای پیشگیری از گسترش مواد مخدر صورت میگیرد باید استمرار داشته باشد از جمله تهیه و تکثیر بروشور و شروع کلاسهای آموزشی در مدارس برای نوجوانان انجام بگیرد که در این راستا اقدامات معاونت محترم پرورشی قابل تقدیر است .

اقداماتی که در راستای پیشگیری از گسترش مواد مخدر صورت میگیرد باید استمرار داشته باشد از جمله تهیه و تکثیر بروشور و شروع کلاسهای آموزشی در مدارس برای نوجوانان انجام بگیرد که در این راستا اقدامات معاونت محترم پرورشی قابل تقدیر است .

وی همچنین با اشاره اینکه آموزش و پرورش خود عضو کمیته  مبارزه با مواد مخدر میباشد در این رابطه تمامی تلاش خود را در زمینه پیشگیری از سو مصرف مواد و اعتیاد و آموزش دانش آموزان از همان پایه های ابتدایی و راهنمایی شروع نماید همچنین ما از صدا و سیمای استان نیز خواهشمندیم تابا تهیه فیلم و انیمیشن در رابطه با اعتیاد ما را در پیشگیری از اعتیاد همراهی نماید.

در این جلسه علاوه بر موضوع پیشگیری از اعتیاد و سیاستهای کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش مسائل و مشکلات مدارس غیر انتفاعی و و هوشمند سازی مدارس و رتبه بندی بازنشستگان آموزش و پرورش بحث و بررسی شد.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان