سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیرکل فدراسیون فوتبال از لغو اعزام‌های برون مرزی تیم‌های ملی فوتبال ایران از جمله اردوی تیم ملی بزرگسالان در پرتغال خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لغو اولین اردوی تیم ملی فوتبال 
دبیرکل فدراسیون فوتبال از لغو اعزام‌های برون مرزی تیم‌های ملی فوتبال ایران از جمله اردوی تیم ملی بزرگسالان در پرتغال خبر داد.

تیم ملی

به گزارش ایسنا به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر، گفت: با توجه به تقویم ورزشی فدراسیون و هر آنچه که بارها در جلسات هیات رئیسه مطرح و به تصویب رسیده بود، برنامه‌های عملیاتی فدراسیون به ویژه تیم‌های ملی (در 18 رده مختلف) در اولویت قرار داشته و دارد. آمار منتشر شده از سوی شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، حاکی از این مدعا است که فدراسیون فوتبال در یکسال اخیر نزدیک به 100 اعزام برون مرزی داشته که به همین نسبت نیز تیم‌های خارجی که از آسیا و اروپا در مسابقاتی که فدراسیون فوتبال میزبان آن بوده به ایران آمده‌اند، ارائه خدمات به 5000 ورزشکار در یکسال اخیر نشان می دهد که فدراسیون وظیفه ذاتی خود را انجام داده است.

وی در ادامه بیان کرد: بعد از کسب موفقیت‌های اخیر در مسابقات رسمی و بین المللی، برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور موفق تیم‌های ملی، نوجوانان در جام جهانی 2013 امارات، تیم ملی فوتبال ساحلی در جام جهانی 2013 تاهیتی و تیم ملی بزرگسالان در مسابقات جام جهانی 2014 برزیل انجام شده است اما به دلیل عدم تامین اعتبار و نداشتن منابع مالی در حال حاضر، علیرغم تمام تلاش های صورت گرفته، متاسفانه نمی‌توانیم اردوهای پیش بینی شده مانند اعزام تیم ملی فوتبال ساحلی به برزیل، تیم ملی نوجوانان به اردوی آلمان و تیم ملی بزرگسالان به اردوی لیسبون را اجرایی کنیم.

پس از صعود تیم ملی به جام جهانی، کارلوس کی‌روش گفته بود تنها در شرایطی به همکاری‌اش با فوتبال ایران ادامه می‌دهد که برنامه‌هایش اجرایی شود، در غیر این صورت حاضر نیست در "سفر تفریحی" به برزیل همراه ایران باشد. در این شرایط به نظر می‌رسد حمایت مالی از فدراسیون فوتبال باید یکی از اولویت‌های اصلی دولت جدید باشد تا تیم ملی ایران بتواند برای نخستین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند

به گزارش ایسنا، پس از صعود تیم ملی به جام جهانی، کارلوس کی‌روش گفته بود تنها در شرایطی به همکاری‌اش با فوتبال ایران ادامه می‌دهد که برنامه‌هایش اجرایی شود، در غیر این صورت حاضر نیست در "سفر تفریحی" به برزیل همراه ایران باشد. در این شرایط به نظر می‌رسد حمایت مالی از فدراسیون فوتبال باید یکی از اولویت‌های اصلی دولت جدید باشد تا تیم ملی ایران بتواند برای نخستین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین