سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
روستای ییلاقی و زیبای اندبیل از توابع شهرستان شبستر، بخش صوفیان، در 9 کیلومتری شمال شرقی صوفیان و 40 کیلومتری تبریز قرار دارد. جایی که زیباترین تفرجگاه اردبیل لقب گرفته و خیلی از مسافران را در تابستان راهی این منطقه می کند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زیباترین تفرجگاه اردبیل
اردبیل

 


روستای ییلاقی و زیبای اندبیل از توابع شهرستان شبستر، بخش صوفیان، در 9 کیلومتری شمال شرقی صوفیان و 40 کیلومتری تبریز قرار دارد. جایی که زیباترین تفرجگاه اردبیل لقب گرفته و خیلی از مسافران را در تابستان راهی این منطقه می کند.

 

اندبیل یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان چله‌خانه بخش صوفیان شهرستان شبستر واقع شده‌است. اندبیل از شمال به روستاهای علینجق، زرقان، دره نودی (نوجه ده)، از شرق به كلاش و گروس، از غرب به روستای قره آغاج و جنوب غربی به شهر صوفیان محدود می‌شود.

اردبیل

 آب و هوای این روستا در تابستان معتدل و در زمستان سرد است. به همین دلیل این روزها فرصت خوبی برای سفر به اندبیل به شمار می رود. این روستا در منطقه كوهستانی و ییلاقی قرار دارد و وجود آب های معدنی و امنیت بالای منطقه، آن را محبوب گردشگران کرده است.

چشمه ناصر آب باغات باغچالار دره سی را تامین می‌كند و شاید همین خواص سرشار آب باعث شده است که باغچالار دره سی تبدیل به یکی از زیباترین چشم اندازهای منطقه و محل پرورش گیاهان داروئی و سبزیجات باشد

کجا بگردیم؟

آب معدنی چشمه ناصر در 5 كیلومتری شمال روستای اندبیل قرار دارد كه می گویند آب آن چندین برابر از آب معدنی كندوان مفیدتر است و در رفع سنگ كلیه، كمك به هضم غذا و درد معده و... تاثیر دارد. این چشمه از سنگ (قَیه) بیرون می‌آید و در تابستان‌ها بسیار خنك و در زمستان ها ولرم است. چشمه ناصر آب باغات باغچالار دره سی را تامین می‌كند و شاید همین خواص سرشار آب باعث شده است که باغچالار دره سی تبدیل به یکی از زیباترین چشم اندازهای منطقه و محل پرورش گیاهان داروئی و سبزیجات باشد.

اردبیل

تفرجگاه اندبیل که بیشتر به چشمه میر عدیل (میرعدیل بولاغی) معروف است در پنج کیلومتری شرق مرکز شهرستان خلخال، در محدوده روستای اندبیل و در کوهپایه های تالش قرار گرفته و دارای بوته زارهای جنگلی و همجوار با استان گیلان و در میان قله های تماشایی از جمله عجم و پر از چمنزارها و چشمه سارهای پر آب و زلال واقع شده است. این منطقه سر سبز و زیبا یکی از بهترین گزینه های طبیعت گردانی است که می خواهند مسیر قدیمی و زیبای خلخال تا اسالم را با پای پیاده طی کنند.

آب چشمه میرعدیل بسیار گوارا و مطبوع است و بخاطر ظرفیت بالایی که دارد سرچشمه رودخانه ای با همین عنوان است که در پایین دست چشمه با ایجاد سد های مختلف و همچنین استخرهایی توسط اهالی، پرورش ماهی قزل آلا نیز در آن رونق دارد.

بد نیست بدانید که تفرجگاه اندبیل دو سال است که میزبان فستیوال سراسری بازی ها و ورزش های زمستانی است که در آن  از تمام استان های کشور برای شرکت در این جشنواره زیبا و مفرح نماینده حاضر می شود.

 

فراوری: الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان


برگرفته از فارس، پورتال اردبیل

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین