سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی، تیم های ملی المپیاد دانش آموزی كشور دست به خلق یك حماسه علمی زدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

6طلا،5 نقره و2 برنز حاصل تلاش تیم‌های ملی المپیاد دانش‌آموزی

6 طلا،5 نقره و2 برنز حاصل تلاش تیم‌های ملی المپیاد دانش‌آموزی


در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی، تیم های ملی المپیاد دانش آموزی كشور دست به خلق یك حماسه علمی زدند.


 ساعی دهقان، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: دانش آموزان المپیادهای علمی كشور كه امسال در قالب رشته های كامپیوتر، فیزیك، زیست شناسی ، شیمی، ریاضی و نجوم و اختر فیزیك در مسابقات جهانی حضور یافته بودند، باشركت در آزمون های مربوطه و اعلام نتیجه در سه رشته؛ كامپیوتر ، فیزیك و زیست شناسی ، مهرتایید دیگری بر نام ماندگار جمهوری اسلامی ایران در عرصه علمی جهان زدند.

وی افزود: با اعلام نتیجه 3 رشته فیزیك، كامپیوتر و زیست شناسی تیم های ملی المپیاد دانش آموزی، اعزامی به مسابقات جهانی، جمهوری اسلامی ایران موفق شد، 6 مدال طلا،5 نقره و 2 برنز را از آن خود نماید.

دراین سری از مسابقات، تیم ملی المپیاد كامپیوتر حائز رتبه ششم و تیم ملی المپیاد زیست شناسی حائز رتبه چهارم شد و تیم ملی المپیاد فیزیك نیز موفق شد رتبه هفتم جهان را از آن خود كند.

دراین سری از مسابقات، تیم ملی المپیاد كامپیوتر حائز رتبه ششم و تیم ملی المپیاد زیست شناسی حائز رتبه چهارم شد و تیم ملی المپیاد فیزیك نیز موفق شد رتبه هفتم جهان را از آن خود كند.

 براساس این گزارش، در مقایسه سه سال آخر برگزاری مسابقات المپیادهای علمی، دانش آموزان ایرانی در سال 89 موفق به كسب 31 مدال جهانی و 2 دیپلم افتخارشامل: 3طلا، 17 نقره، و11 برنز در سال 90، 33 مدال جهانی با تركیب 5 مدال طلا، 19 نقره و 9 برنز و سال 91 نیز 33 مدال جهانی ، شامل 7 نشان طلا، 14 نقره و 12 برنز در

رشته های ریاضی، فیزیك، كامپیوتر، شیمی، زیست و نجوم شدند.

 این گزارش می افزاید: از سال 66 كه اولین سال حضور جهانی تیم ملی المپیاد ریاضی بود تا به امسال كه هنوز آزمون این رشته برگزارنشده است، این تیم توانسته است در سال 77 مقام اول جهان در رشته ریاضی را باكسب 5 مدال طلا و یك نقره از آن خودكند. سال 1381 ، نیز تیم ملی المپیاد فیزیك موفق شد، مقام دوم جهان را با 5 نشان طلا به دست آورد. تیم ملی كامپیوتر بهترین نتیجه یعنی كسب مقام چهارم را در سال 72 با یك مدال طلا، 2 نقره و یك برنز به خوداختصاص داد. در رشته شیمی تیم ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران در دو سال متوالی 74 و75 توانست به ترتیب مقام اول جهان را با 4 مدال طلا در سال 74 و 3 طلا و یك نقره در سال 75 از آن خود كند.

براساس این گزارش، تیم ملی المپیاد زیست شناسی امسال جایگاه چهارم جهان را با 2 مدال طلا و 2 نقره به دست آورد، هم چنین تیم ملی نجوم و اختر فیزیك در دوسال 86و88به ترتیب موفق به كسب مقام مشترك اولی جهان باكشور كره با 3 مدال طلا و 5 نقره و كسب جایگاه اول جهان با 4 طلا ، 4 نقره و یك برنز شد.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین