تبیان، دستیار زندگی
دانش آموزان سراوانی امسال اوقات فراغت خود را با ایجاد مزارع کوچک سپری می کنند، این مزارع کوچک که در حاشیه باغات، نخلستانها و مزارع ایجاد شده، نیم تا یک هکتار مساحت دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مزارع کوچک دانش آموزی در سراوان استان سیستان و بلوچستان ایجاد می شود

مزارع کوچک دانش آموزی در سراوان استان سیستان و بلوچستان ایجاد می شود


مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراوان گفت: دانش آموزان سراوانی امسال اوقات فراغت خود را با ایجاد مزارع کوچک سپری می کنند، این مزارع کوچک که در حاشیه باغات، نخلستانها و مزارع ایجاد شده، نیم تا یک هکتار مساحت دارد.


حسن نوروزی گفت: در این طرح که ( مزرعه تابستانی من ) نام دارد، هزار و 56 دانش آموز شرکت دارند و با تولید انواع محصولات بومی منطقه به صورت کاربردی آشنا می شوند.

وی ایجاد نخلستان، باغات کوچک در حاشیه مزارع، کشت سبزی و صیفی جات و گل و گیاه زینتی در مدارس را از اهداف اصلی این طرح دانش آموزی اعلام کرد.

در این طرح که ( مزرعه تابستانی من ) نام دارد، هزار و 56 دانش آموز شرکت دارند و با تولید انواع محصولات بومی منطقه به صورت کاربردی آشنا می شوند.

نوروزی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در تأمین اقتصاد آینده دانش آموزان بسیار تأثیرگذار است، افزود: تولیدکنندگان کوچک پس از پایان این دوره دو ماهه آموزشی و کاربردی، برخی محصولات تولیدی خود را برداشت خواهند کرد.

طرح مزرعه تابستانی من برای اولین بار در سیستان و بلوچستان در کنار طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در سراوان در حال اجراست که دانش آموزان علاوه بر فراگیری دوره های آموزشی قرآن، احکام، زبان، رایانه و رشته های ورزشی با نحوه تولید انواع محصولات بومی و بافت حصیر، سبد و طناب از لیف های خرما نیز آشنا خواهند شد.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان