تبیان، دستیار زندگی
در راستای نقش فرهنگ سازی در حفظ ،‌ احیا ، توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی و با هدف ارتقای سطح فرهنگ منابع طبیعی در بین دانش آموزان ، تفاهم نامه ای بین مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد امضا شد .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با هدف آشنائی و آموزش فرهنگ منابع طبیعی در مدارس ، ‌آموزش و پرورش و منابع طبیعی تفاهم نامه امضا شد

با هدف آشنائی و آموزش فرهنگ منابع طبیعی در مدارس ، ‌آموزش و پرورش و منابع طبیعی تفاهم نامه امضا شد


در راستای نقش فرهنگ سازی در حفظ ،‌ احیا ، توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی و با هدف ارتقای سطح فرهنگ منابع طبیعی در بین دانش آموزان ، تفاهم نامه ای بین "سید ابوالفضل وکیلی "مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری و "محمد کاظم رحیمی نژاد "مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد امضا شد .


مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم امضای این تفاهم نامه محوری ترین هدف آموزش و پرورش را آماده سازی و تربیت نسل جدید برای پذیرش مسئولیت فردای جامعه دانست و اظهار داشت : به علت گستردگی ، پیچیدگی و تنوع موجود در جامعه ، ایجاد تعامل و همکاری بین دستگاه تعلیم و تربیت و سایر دستگاهها می تواند در تحقق این روند مهم تأثیر به سزائی داشته باشد.

محمد کاظم رحیمی نژاد افزود : آموزش و پرورشی پویا و متحول است که بتواند با تعامل و ارتباط و همکاری با سایر دستگاهها ،‌ حوزه کاری خود را از چهار دیواری مدرسه فراتر ببرد .

وی اظهار امیدواری کرد با اجرای این تفاهم نامه ، زمینه آشنائی و بهره مندی هر چه بیشتر دانش آموزان از معارف و منابع طبیعی فراهم گردد .

آموزش و پرورشی پویا و متحول است که بتواند با تعامل و ارتباط و همکاری با سایر دستگاهها ،‌ حوزه کاری خود را از چهار دیواری مدرسه فراتر ببرد .

مدیر کل منابع طبیعی استان یزد نیز ایجاد فضای مناسب و زیر ساخت های مورد نیاز جهت حضور و همکاری دانش آموزان و فرهنگیان در عرصه های منابع طبیعی و مراسم های نمادین  درختکاری ، تهیه و توزیع نهال در مدارس ، اردوگاهها و سایر فضاهای آموزشی و پرورشی ، تهیه بسته های آموزشی ، ملزومات تشویقی ، همکاری در برگزاری دوره های ضمن خدمت معلمان ، برگزای نشست های آموزشی برای دانش آموزان ، برگزاری مسابقات و تشکیل گروههای همیار طبیعت در مدارس را از تعهدات اداره کل منابع طبیعی در این تفاهم نامه برشمرد .

سید ابوالفضل میر وکیلی منابع طبیعی را بستر ساز توسعه تمامی بخش های فرهنگی ، اقتصادی ،‌کشاورزی و ... دانست و افزود : از آنجائی که این منابع ، تجدید شونده نیست بهره برداری از آن باید اصولی باشد و فرهنگ سازی برای تغییر نگرش آحاد جامعه یک ضرورت است .


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان