سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه طرح شاداب‌سازی مدارس برای مهر 92 آغاز شده، گفت: ادامه اجرای طرح‌ها منوط به تخصیص اعتبارات استانی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدارس پایتخت شاداب می‌شوند!


مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه طرح شاداب‌سازی مدارس برای مهر 92 آغاز شده، گفت: ادامه اجرای طرح‌ها منوط به تخصیص اعتبارات استانی است.

علی نبییان درباره اجرای طرح شاداب‌سازی مدارس که هر ساله در تابستان انجام می‌شود و بر اساس آن مدارس آماده آغاز سال تحصیلی می‌شوند، افزود: در حال حاضر در برخی از مناطق شاداب‌سازی فضاهای آموزشی، تعمیرات جزئی، رنگ‌آمیزی و تعمیر سرویس‌های بهداشتی و آب‌خوری مدارس آغاز شده و این روند ادامه دارد.

مدارس

وی با بیان اینکه اداره‌ کل نوسازی مدارس استان تهران منتظر ابلاغ اعتبارات استانی است، گفت: با توجه به اینکه اعتبارات استانی به استانداری‌ها ابلاغ شده، منتظر اعلام آن از سوی معاونت برنامه‌ریزی استانداری به اداره کل نوسازی هستیم تا برنامه‌های خود را با جدیت ادامه دهیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران تصریح کرد: طرح تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس از محل منابع ملی و طرح شاداب‌سازی فضاهای آموزشی از محل منابع استانی تامین می‌شود و امسال نیز منتظر هستیم تا این اعتبارات در فصول مختلف مشخص و در اختیار اداره کل نوسازی قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه قانون تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس از سال 85 اجرایی شده و در برنامه پنجم توسعه نیز اجرای آن ادامه دارد، گفت: در صورتی که اعتبارات مصوب شده تخصیص یابد، فضاهای ناایمن مدارس به ویژه مدارس استان تهران استانداردسازی خواهد شد.

به گفته مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران از 14 هزارو 278 کلاس درس که طبق قانون باید تخریب و بازسازی می‌شد، 5449 کلاس تحویل داده شده، بخشی در حال اجرا و تحویل ومابقی نیز تا پایان برنامه پنجم توسعه در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین از 19 هزار و 413 کلاس درس که مشمول قانون مقاوم سازی بودند، 4523 کلاس مقاوم سازی شده و مابقی نیز در زمان باقی مانده برنامه پنجم استانداردسازی می‌شود.

طرح تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس از محل منابع ملی و طرح شاداب‌سازی فضاهای آموزشی از محل منابع استانی تامین می‌شود و امسال نیز منتظر هستیم تا این اعتبارات در فصول مختلف مشخص و در اختیار اداره کل نوسازی قرار بگیرد

نبییان عنوان کرد: در حال حاضر 40 درصد از مدارس تخریبی و نیازمند مقاوم سازی اجرایی شده و 60 درصد باقی مانده که در طرح تخریب، بازسازی و مقاوم سازی قرار می‌گیرند پس از تامین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدارس

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال طرح 3-3 نیز در برخی از مدارس تهران انجام خواهد شد، در طراحی و نقاشی فضاهای آموزشی، گروه‌های سنی دو دوره ابتدایی در نظر گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: با تدابیری که اتخاذ شده، امسال از لحاظ فضای آموزشی هیچ گونه مشکلی در شهرستان‌های استان تهران نخواهیم داشت.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران درباره تامین مدارس شهرک‌های جدیدالتاسیس از جمله پرند و پردیس نیز گفت: در شهرک‌های جدید، پیگیری‌های مستمر برای ایجاد فضاهای آموزشی انجام می‌شود و در حال حاضر در پرند احداث 14 فضای آموزشی آغاز شده که چهار مدرسه مهرماه تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

نبییان تاکید کرد: برای تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز تمامی شهرک‌های جدیدالتاسیس به ویژه شهرک‌هایی که در آنها واحدهای مسکن مهر احداث می‌شود، باید تدابیر لازم اتخاذ و منابع نیز در اختیار اداره کل نوسازی قرار بگیرد.

بخش اجتماعی تبیان


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین