تبیان، دستیار زندگی
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نظرآباد، توجه به مسأله آموزش در حوزه عفاف حجاب را بسیاری ضروری دانست
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توجه به آموزش مبانی عفاف و حجاب ضروری است

توجه به آموزش مبانی عفاف و حجاب ضروری است


سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نظرآباد(البرز)، توجه به مسأله آموزش در حوزه عفاف حجاب را بسیاری ضروری دانست.


حجت الاسلام مهدی احمدوند تبیین راهکارها و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را وظیفه و رسالت همگانی دانست و گفت: در یک جامعه اسلامی آحاد مردم وظیفه دارند در جهت نهادینه کردن این فرهنگ اصیل اسلامی گام بردارند.

وی با بیان این که فعالیت‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید به صورت مستمر و با ارائه روش‌های مدبرانه صورت گیرد چرا که در غیر این‌صورت ابتر خواهد ماند، افزود: در حوزه ترویج این فرهنگ اسلامی باید با برنامه ریزی هدفمند گام برداریم.

در یک جامعه اسلامی آحاد مردم وظیفه دارند در جهت نهادینه کردن این فرهنگ اصیل اسلامی گام بردارند.

حجت الاسلام احمدوند، بد حجابی را مشکلی مهم در جامعه اسلامی دانست و با بیان این که متأسفانه ورود مد های غربی هر روز براین مشکل می افزاید، تصریح کرد: جامعه ما در چنین شرایطی نیازمند ارائه الگویی فاطمی در عرصه عفاف و حجاب است.

وی بد حجابی را عامل مهم انحراف در جامعه دانست و تصریح کرد: ترویج بی بندو باری و فساد در جامعه اسلامی به یقین سلامت اجتماعی جامعه را به خطر خواهد انداخت.

وی با بیان این که رسانه ها به ویژه صدا و سیما در عرصه نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب نقش بسیار تأثیرگذاری برعهده دارد، تصریح کرد: این مجموعه‌های اثر‌گذار باید در طول روز بخشی از فعالیت های خود به تبلیغ حجاب در جامعه اختصاص دهند.

احمدوند در ادامه سخنان خود ماه مبارک رمضان را فرصت بسیار مناسبی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب دانست و تصریح کرد: باید ازاین ماه پر برکت در جهت تقویت این فرهنگی دینی در جامعه بیشترین بهره را بگیریم.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان