تبیان، دستیار زندگی
عبدالصمد مرفاوی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران پس از پیروزی مقابل مقاومت سپاسی در هفته نوزدهم لیگ برتر ابراز امیدواری کرد که تیمش روند 10 بازی نیم فصل نخست را تکرار کند و دوباره به روزهای اوج برگردد ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برای دل خودم اشک ریختم

صمد مرفاوی سرمربی استقلال تهران

عبدالصمد مرفاوی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران پس از پیروزی مقابل مقاومت سپاسی در هفته نوزدهم لیگ برتر ابراز امیدواری کرد که تیمش روند 10 بازی نیم فصل نخست را تکرار کند و دوباره به روزهای اوج برگردد.

به نقل از فوتبال ایران، مرفاوی به به خاطر شعار تماشاگران علیه خودش،در دقایق پایانی گریه کرد که این مهمترین اتفاق حاشیه ای این مسابقه بود.

قسمتی ار حرف های مرفاوی را می خوانید.

* نمی‌خواستیم در این بازی عملکرد بی‌نظمی ارایه دهیم. قصد داشتیم با یک بازی هدفمند امتیازهای کامل را کسب کنیم. در خط دفاع و حمله نظم خوبی داشتیم و در تمامی نقاط زمین عملکرد خوبی ارایه دادیم. مزد این بازی با نظم‌مان دو گلی بود که در نیمه‌ی اول به ثمر رسید. در نیمه‌ی دوم می‌خواستیم به همان بازی ادامه دهیم و این کار را هم انجام دادیم اما، گل زودهنگامی که به خاطر اشتباه فردی توسط حریف به ثمر رسید، نظم‌مان را کمتر کرد. اما، خوشبختانه به مرور نظم تیمی را بدست آوردیم. بازیکنان ما در خط دفاع و حمله کارشان را به خوبی انجام دادند و حریف را تحت فشار قرار دادند.

*من به این تیم خوش‌بین هستم. بازیکنان ما شرایطی مشابه شرایط 10 بازی نخست را پیدا کرده‌اند. این شرایط خوب هم به دلیل نظم تیمی به وجود آمده است. امیدوارم با یاری خداوند این روند را ادامه دهیم. همان طور که می‌دانید، امتیاز تیم‌ها در جدول بسیار نزدیک است. یک تیم با یک برد یا یک باخت چند پله صعود و سقوط می‌کند.

صمد مرفاوی

*ما به خاطر افت تیم در چند هفته‌ی اخیر شرمنده‌ی مردم شده‌ایم. هواداران به ورزشگاه می‌آیند و دوست دارند تیم‌شان پیروز شود. اما، آن دسته از هواداران واقعی استقلال که شعارشان این است، استقلال اول بشی، آخر بشی دوستت داریم، باید صبورتر باشند تا خدای ناکرده حاشیه‌ها هواداران را چند دسته نکند. من از هواداران متشکرم و به خاطر این برد خوشحالم. چرا که آنها بعد از هفته‌ها برد تیم‌شان را دیدند. ما هم تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد که ابتدا برای نام استقلال و دوم برای هواداران بازی‌های خوبی انجام دهیم.

* نمی‌خواهم درمورد تنش‌ها چیزی بگویم. قصد ندارم که دیگر وارد مسایل حاشیه‌ای شوم. فقط می‌خواهم به فکر تیم باشم و بازیکنان را از نظر شرایط روحی و فنی تقویت کنم. با انسجام و توانایی که بازیکنان دارند، ما می‌توانیم نتایج بهتری کسب کنیم. باید مسایل فنی را هم تقویت کنیم. جا دارد از آشتیانی تشکر کنم. صحبت‌ها، حرف‌ها و توصیه‌هایی که او به ما می‌کند، بسیار کارساز است و به ما دلگرمی می‌دهد.

* از ته دل می‌گویم برای دل خودم اشک ریختم. هم خوشحال بودم و هم ناراحت. خوشحال از این بابت که بردیم و ناراحتی‌ام به خاطر مسایل دیگر بود.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری