تبیان، دستیار زندگی
كارشناس مسئول مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش فارس ازتعطیلی 9 آموز شگاه آزادعلمی غیر مجاز در شیراز خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعطیلی 9 آموزشگاه آزاد علمی غیر مجاز در شیراز/مدارس غیر دولتی فاقد كلاس ششم هوشمند ،اجازه ثبت نام ندارند

تعطیلی 9 آموزشگاه آزاد علمی غیر مجاز در شیراز/مدارس غیر دولتی فاقد كلاس ششم هوشمند ،اجازه ثبت نام ندارند


كارشناس مسئول مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش فارس از تعطیلی 9 آموز شگاه آزاد علمی غیر مجاز در شیراز خبر داد.


علی قائدی گفت: این آموزشگاه ها كه اقدام به برگزاری كلاسهای تقویتی ،كنكور و تك درس در شیراز كرده بودند ، به دلیل نداشتن مجوز مربوط ، پس از دریافت گزارشهای مردمی و بازدید بازرسین ویژه، پلمب شدند.

وی افزود: والدین قبل از ثبت نام فرزندان خود در مراكز و مدارس غیر دولتی به منظور شركت در كلاسهای كنكور ،باید از داشتن مجوز رسمی فعالیت از سوی اداره كل آموزش و پرورش اطمینان یابند.

قائدی عنوان كرد: به آموزشگاه ها و مراكز غیر مجاز اخطار داده شده كه در صورت ادامه فعالیت ،پرونده تخلفات آنها برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.

این مقام مسئول آموزش و پرورش فارس اظهار داشت: مجوز آموزشگاه های یاد شده باید در معرض دید مردم باشد .

وی گفت: والدین هنگام ثبت نام فرزندان خود ، نرخ شهریه را از مدیران و مراكز و مدارس مربوط مطالبه كنند و پس از واریز وجوه ثبت نام به حساب مدارس و مراكز ، فیش مربوط را دریافت نمایند.

وی ادامه داد : ثبت نام دانش آموزان در مدارس بیش از ظرفیت اعلام شده از سوی اداره كل  نوسازی مدارس غیر دولتی ،ممنوع بوده و در سال تحصیلی 93-92 نباید هیچ  ثبت نامی مازاد بر ظرفیت انجام شود، در غیر این صورت در شروع سال تحصیلی از دایر شدن كلاسهای مازاد بر ظرفیت ممانعت می گردد.

ثبت نام دانش آموزان در مدارس بیش از ظرفیت اعلام شده از سوی اداره كل نوسازی مدارس غیر دولتی ،ممنوع بوده و در سال تحصیلی 93-92 نباید هیچ ثبت نامی مازاد بر ظرفیت انجام شود، در غیر این صورت در شروع سال تحصیلی از دایر شدن كلاسهای مازاد بر ظرفیت ممانعت می گردد.

مدارس غیر دولتی فاقد كلاس ششم هوشمند ،اجازه ثبت نام ندارند

كارشناس مسئول مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش فارس همچنین در خصوص ثبت نام دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در مدارس غیر دولتی گفت: كلاس ششم در این مدارس باید هوشمند باشد و مدارسی كه كلاس ششم هوشمند ندارند مجاز به ثبت نام در این پایه نیستند.

قائدی افزود: با توجه به موارد یاد شده ،افرادی كه قصد راه اندازی هر گونه  آموزشگاه برای  برپایی كلاس تقویتی ،كنكور و تك درس برای افراد زیر 20 سال  دارند ، باید از آموزش و پرورش مجوز بگیرند.

وی عنوان كرد : در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می شود و آنها با توجه به گزارشهای مردمی و بازدید بازرسان و كارشناسان ما كه به سطح شهر  اعزام می گردند ، به مراجع قضایی معرفی می شوند.


منبع :اداره روابط عمومی آموزش وپرورش فارس

بخش سفیران تبیان