تبیان، دستیار زندگی
یک شهر کوچک در استان مازندران، دونماینده در بین حقوقدانان شورای نگهبان دارد.. شهری که قدیمی‌ترین و جدیدترین اعضای حقوقدان شورای نگهبان، منتسب به آن هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شهر حقوقدان پرور ایران کجاست؟


یک شهر کوچک در استان مازندران، دونماینده در بین حقوقدانان شورای نگهبان دارد.. شهری که قدیمی‌ترین و جدیدترین اعضای حقوقدان شورای نگهبان، منتسب به آن هستند.

وکالت-وکیل

حالا جدیدترین و قدیمی ترین حقوقدان شورای نگهبان همشهری اند.زادگاه «محمدرضا علیزاده» و «سام سوادکوهی» شهر کوچکی است که حالا این دو حقوقدان شاغل در یکی از عالی ترین نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی ایران از آن شهر به ساختمان شورای نگهبان وارد شده اند.

«سوادکوه» شهری کوچک در جنوب استان مازندران است که  بر اساس آخرین سرشماری عمومی کشور تنها 68 هزار و 286 نفر جمعیت دارد. مساحت سوادکوه 2078 کیلومتر مربع است و با ترا کم نسبی جمعیت 9/32 نفر در هر کیلومتر مربع مساحت، دارای پائین ترین میانگین تراکم جمعیتی  در سطح شهرستانهای استان مازندران است.

«محمدرضا علیزاده» که با حضور در در چهاردوره اخیر شورای نگهبان (دوره دوم تا به حال) قدیمی ترین و باسابقه ترین عضو حقوقدان شورای نگهبان است، قائم مقام دبیر شورای نگهبان هم هست. علیزاده سال 1330 در سوادکوه متولد شده است.مدرک کارشناسی ارشد حقوق دارد و در سوابق کاری اش می توان عناوینی همچون معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، معاون بازرسی كل كشور، دادستان انقلاب اسلامی قائمشهر و مدیركل ارزشیابی قضات را دید.

حالا جدیدترین و قدیمی ترین حقوقدان شورای نگهبان همشهری اند.زادگاه «محمدرضا علیزاده» و «سام سوادکوهی» شهر کوچکی است که حالا این دو حقوقدان شاغل در یکی از عالی ترین نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی ایران از آن شهر به ساختمان شورای نگهبان وارد شده اند

«سام سوادکوهی» هم که دیروز با کسب رای اعتماد مجلس به عنوان جدیدترین عضو شورای نگهبان به جمع حقوقدانان این شورا پیوست، متولد 1336 است.او لیسانس قضائی را از دانشگاه تهران گرفت. فوق لیسانس حقوق خصوصی  را در دانشگاه شهید بهشتی به پایان برد و مدرک  دکتری در حقوق  را از دانشگاه ژان مونه فرانسه دریافت کرد. سوادکوهی سال 1379 وارد دادسرای دیوان عالی کشور شد و در سمت دادیار و عضو معاون در شعب دیوان عالی کشور و در نهایت بیش از هفت سال به عنوان مستشار دیوان عالی کشور به فعالیت پرداخت. او هم اکنون استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی هم هست.

بخش حقوق تبیان

منبع : تابناک