تبیان، دستیار زندگی
شورای سیاستگذاری فرهنگ ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای برطرف کردن دغدغه‌های احتمالی موجود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور متخصصان، کارشناسان و اندیشمندان این حوزه تشکیل شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تشکیل شورای سیاستگذاری در حوزه فرهنگ ارتباطات و فناوری اطلاعات

علی افتخاری

شورای سیاستگذاری فرهنگ ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای برطرف کردن دغدغه‌های احتمالی موجود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور متخصصان، کارشناسان و اندیشمندان این حوزه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی، علی افتخاری رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین نشست شورای سیاستگذاری فرهنگ ICT اظهار داشت: تاکنون تلاش‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف از جمله فناوری اطلاعات امنیت و زیرساخت‌های ارتباطی در مجموعه وزارت ارتباطات صورت گرفته است که ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور و ایجاد پژوهشگاه‌های ICT در دانشگاه‌ها از جمله این اقدامات است.

وی خاطر نشان کرد: برغم تلاش‌های زیادی که در خصوص اطلاع رسانی در حوزه ICT صورت گرفته اما به نظر می‌رسد تاکنون فعالیت‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی حوزه فاوا در قالب یک کارگروه منسجم پیگیری و دنبال نشده است.

مشاور وزیر ارتباطات سرعت تغییرات در حوزه تکنولوژی را بسیار بالا دانست و تاکید کرد: با توجه به تغییرات که هر روزه در این حوزه شاهد آن هستیم باید برنامه ریزی لازم به منظور آمادگی ورود این فناوری‌ها به کشور را داشته باشیم.

افتخاری با اشاره به اهمیت این موضوع در نگاه وزیر ارتباطات تصریح کرد: در همین راستا شورای سیاستگذاری فرهنگ‌سازی در حوزه فاوا با حضور مقام‌های عالی رتبه مجموعه وزارت ارتباطات، متخصصان و صاحب‌نظران این حوزه تشکیل شده است.

افتخاری با اشاره به کمیته‌های تخصصی که ذیل این شورا تشکیل می‌شود گفت: مباحث اصلی در این شورا پس از بحث و بررسی تدوین و پس از تصویب در کارگروهای تخصصی، برای اجرا به مراجع ذیربط ابلاغ می‌شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت تهیه پیوست فرهنگی برای طرح‌ها و پروژه‌های ICT گفت: پیوست‌های فرهنگی برای فناوری‌های وارد شده و یا طرح‌های در حال اجرا نظیر شبکه ملی اطلاعات می‌تواند از بروز مشکلات احتمالی در این بخش کاسته و دغدغه کارشناسان و صاحب‌نظران را برطرف کند.

منبع: کاوشگران روابط عمومی

تنظیم: هومن بهلولی