تبیان، دستیار زندگی
خیلی افراد هم هستند که ترجیح می‌دهند تورهای عجیب و غریب را پیدا کنند و همراه با آن‌ها چند روز متفاوت داشته باشند. اگر فکر می‌کنید این تورها طرفداران زیادی ندارد، باید بدانید نظرتان اشتباه است!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تورهای مسافرتی عجیب و غریب جهان


خیلی افراد هم هستند که ترجیح می‌دهند تورهای عجیب و غریب را پیدا کنند و همراه با آن‌ها چند روز متفاوت داشته باشند. اگر فکر می‌کنید این تورها طرفداران زیادی ندارد، باید بدانید نظرتان اشتباه است!


تورهای مسافرتی عجیب و غریب جهان

آن‌هایی که اهل سفرند و گشت و گذار در طبیعت یا مکان‌های تاریخی را دوست دارند، معمولاً از تورهای مسافرتی مختلف استقبال می‌کنند و با آن‌ها همراه می‌شوند تا دیدنی‌های بیشتری را ببینند و سفرهای جذاب‌تری را تجربه کنند.

با این حال، خیلی افراد هم هستند که ترجیح می‌دهند تورهای عجیب و غریب را پیدا کنند و همراه با آن‌ها چند روز متفاوت داشته باشند. اگر فکر می‌کنید این تورها طرفداران زیادی ندارد، باید بدانید نظرتان اشتباه است!

چون افرادی هستند که حاضرند مبالغ زیادی بپردازند تا در یکی از این برنامه‌ها شرکت داشته باشند. تورهایی که مسافران آن می‌توانند از توالت‌های عمومی شهر بازدید کنند یا غذاهای عجیب و غریب بخورند!

خوردن و نوشیدن مثل مردم محلی

عقرب‌ها، زنبورها و...؛ از شنیدن این اسم‌ها چه حسی پیدا می‌کنید؟ اگر بدانید این‌ها غذاهای مورد علاقه برخی از افراد است، چطور؟ چه کار خواهید کرد؟ دوست دارید یک بار امتحانشان کنید و از آن‌ها بچشید یا اصلاً به طرفشان هم نمی‌روید؟

خیلی افراد حتی از دیدن تصاویر این غذاها یا شنیدن اسمشان هم حس بدی پیدا می‌کنند، ولی گروهی هم هستند که حاضرند یک بار از آن‌ها بخورند تا با طعمشان آشنا شوند. برای این افراد، بهترین مکان چین است؛ چون چینی‌ها تقریباً همه چیز می‌خورند، یعنی تمام موجوداتی که روی زمین وجود دارند!

افرادی که دوست دارند غذاهای چینی را امتحان کنند و مانند مردم این سرزمین پهناور بخورند و بیاشامند، می‌توانند در یکی از این تورهای عجیب و غریب ثبت نام کنند. البته راهنمایان تور هم همراه آن‌ها خواهند بود تا درباره غذاهای مختلف توضیح بدهند و اگر پرسشی وجود داشت، پاسخگو باشند.

تور بازدید از توالت‌های عمومی!

انگار مکان‌های تاریخی و زیبایی‌های طبیعت تمام شده که برخی تصمیم گرفته‌اند از توالت‌های عمومی شهر بازدید کنند! تعجب نکنید، این هم یک نوع تور تفریحی و تاریخی است که طرفداران خاص خودش را دارد.

این افراد دور هم جمع می‌شوند و یک روز تمام توالت‌های عمومی شهر یورک انگلستان را از نزدیک می‌بینند و در عین حال با تاریخچه ساخت آن‌ها نیز آشنا می‌شوند!

پاریس مناطق دیدنی زیادی دارد؛ مکان‌هایی که خیلی‌ها دوست دارند آن‌ها را از نزدیک ببینند، ولی بعضی‌ها ترجیح می‌دهند با تورهایی همراه شوند که مقصدشان فاضلاب‌های زیرزمینی پاریس است!

روزی در قبرستان

تا به حال درباره روز مردگان چیزی شنیده‌اید؛ روزی که در آن، مردم مکزیک به یاد دوستان و عزیزانشان که فوت کرده‌اند، دور هم جمع می‌شوند و به نوعی یاد آن‌ها را زنده نگه می‌دارند. این روز در مکزیک و چند کشور دیگر یک جشن ملی محسوب می‌شود و برای همین تعطیل است.

مردم مکزیک هم برای زنده نگه داشتن یاد عزیزانشان در این روز به قبرستان‌ها می‌روند، مزار مردگان را تمیز می‌کنند و با خودشان دسته‌های گل و مجسمه‌های محلی را که شبیه اسکلت است، به قبرستان می‌برند.

کسانی که دوست داشته باشند با این مراسم از نزدیک آشنا شوند، می‌توانند در یکی از این تورها ثبت نام کنند تا یک روز، همراه با یک راهنمای محلی از قبرستان مکزیکی‌ها بازدید کنند و با مراسم سنتی آن‌ها آشنا شوند.

گردش همراه با ارواح

بعضی‌ها دوست دارند بترسند و کمی خیال‌پردازی کنند؛ و البته تورهایی مناسب حال این افراد هم وجود دارد؛ تورهایی که مردم را به مناطق ترسناک شهر می‌برد و درباره ارواح با آن‌ها صحبت می‌کند! سیدنی یکی از شهرهایی است که می‌توانید چنین تورهایی را در آن پیدا کنید.

راهنمایان تور، شما را به مناطقی از شهر خواهند برد که باور دارند ارواح در آن قسمت‌ها حضور خواهند داشت و در مدتی که آنجا هستید نیز داستان‌هایی درباره ارواح محلی برایتان تعریف می‌کنند؛ البته همراه با تعریف داستان‌ها، صدای موزیک ارواح نیز شنیده می‌شود؛ موزیکی که بعضی‌ها می‌گویند خود ارواح می‌نوازند و عده‌ای هم اعتقاد دارند كه مسئولان تور، برای جذاب‌تر شدن برنامه از آن کمک می‌گیرند.

بعضی‌ها دوست دارند بترسند و کمی خیال‌پردازی کنند؛ و البته تورهایی مناسب حال این افراد هم وجود دارد؛ تورهایی که مردم را به مناطق ترسناک شهر می‌برد و درباره ارواح با آن‌ها صحبت می‌کند!

گردش در فاضلاب

پاریس مناطق دیدنی زیادی دارد؛ مکان‌هایی که خیلی‌ها دوست دارند آن‌ها را از نزدیک ببینند، ولی بعضی‌ها ترجیح می‌دهند با تورهایی همراه شوند که مقصدشان فاضلاب‌های زیرزمینی پاریس است! خیلی عجیب به نظر می‌رسد که کسی بخواهد در این مکان‌ها حاضر شود و شاید حتی غیرقابل تصور هم باشد؛ ولی آن طور که می‌گویند، بعضی از پاریسی‌ها کنجکاوند درباره فاضلاب‌های شهرشان هم اطلاعاتی به دست بیاورند. برای همین در این تورها ثبت نام می‌کنند و با آن‌ها همراه می‌شوند تا ببینند در زیرزمین چه اتفاقی می‌افتد.

تور شکلاتی

اگر از طعم شکلات خوشتان می‌آید و دوست دارید كه انواع مختلف آن را امتحان کنید، بد نیست با این تور همراه شوید؛ توری که یک بعد از ظهر وقت شما را می‌گیرد تا از بهترین مغازه‌های شکلات فروشی در یکی از شهرهای کره جنوبی بازدید کنید.

البته این بازدید همراه با بحث‌ها و صحبت‌های متنوعی خواهد بود؛ صحبت‌هایی با موضوع تاریخ وارد شدن شکلات به کشورهای مختلف، نحوه ساخت آن، مواد غذایی مختلف و افسانه‌ها و روایت‌های تاریخی که در این مورد وجود دارد.

تورهای مسافرتی عجیب و غریب جهان

پول بدهید و کار کنید!

این هم یکی از تورهای عجیب و غریبی است که مردم در آن ثبت نام می‌کنند و به ازای پرداخت مبلغ نسبتاً زیادی، برای کار کردن در مۆسسات و مراکز مختلف دیگر شهرها و کشورها داوطلب می‌شوند؛ البته این تور عجیب و غریب حداقل سود و فایده‌ای هم دارد؛ چون افراد زیادی از طریق همین تورها راهی مناطق مختلف می‌شوند و علاوه بر پرداخت پول در بیمارستان‌ها، یتیم خانه‌ها، مدارس و... کار می‌کنند.

چنین برنامه‌هایی هم طرفداران زیادی دارد و خیلی از کسانی که دوست دارند کار خیری انجام دهند و در عین حال می‌خواهند با فرهنگ سایر جوامع نیز آشنا شوند، از آن‌ها استقبال می‌کنند.

تورهایی برای بازدید از زاغه‌ها

در همه شهرها و کشورها ممکن است مناطق فقیرنشینی هم وجود داشته باشد که افراد با وضعی نامناسب در آنجا روزگارشان را می‌گذرانند. بعضی‌ها، اما دوست دارند از نزدیک این مناطق را ببینند و با زندگی مردم آن محله‌ها هم آشنا شوند. برای همین، این گروه از افراد می‌توانند همراه با راهنمایان محلی به بازدید مناطق فقیرنشین بروند. این نوع تورها در برزیل و هند رواج بیشتری دارد و خیلی‌ها از چنین مناطقی در این کشورها بازدید می‌کنند.

در این میان، گروهی هم هستند که دوست دارند چند ساعت یا چند روزی را همراه با مردم زاغه‌نشین بگذرانند و زندگی آن‌ها را هم تجربه کنند. البته از نظر امنیت شاید این تورها وضع ایده‌آلی نداشته باشد و فقط به طور نسبی، مسئولان می‌توانند امنیت شرکت کنندگان را تضمین کنند.

جام جم


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: m_hadi47

برگرفته از گروه: جهانگردی

مطالب مرتبط:

ویژه نامه آژانس مسافرتی تبیان

آشنایی با کوچک‌ترین کشورهای جهان

خلاقانه‌ترین چادرهای مسافرتی + عکس

عجیب‌ترین صحراهای دنیا + عکس

عجیب‌ترین مشاغل پدالی دنیا +عکس