تبیان، دستیار زندگی
به گزارش مهربا انتخابات حقوقدانان شورای نگهبان در مجلس شورای اسلامی، قدیمی ترین حقوقدان این شورا نتوانست رای اعتماد نمایندگان را کسب کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خداحافظی قدیمی ترین حقوقدان شورای نگهبان


به گزارش مهربا انتخابات حقوقدانان شورای نگهبان در مجلس شورای اسلامی، قدیمی ترین حقوقدان این شورا نتوانست رای اعتماد نمایندگان را کسب کند.

کدخدایی

«از نمایندگان تشکر می‌کنم که این بار را از دوش من برداشتند، گفت: به دانشگاه باز می گردم و فعالیتم در دانشگاه بیشتر خواهد شد. » این اولین واکنش قدیمی ترین حقوقدان شورای نگهبان به راای مجلس بود که پس از 12 سال، او را از لیست حقوقدانان شورای نگهبان خارج کردند.

دکتر «عباسعلی کدخدایی» که سال 80 با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جمع  6 نفره حقوقدانان شورای نگهبان راه یافت، امروز و پس از 12 سال عضویت در این شورا نتوانست رای اعتماد نمایندگان برای عضویت مجدد در شورای نگهبان را به دست اورد و با کسب یک رای کمتر از آخرین نفر، از عضویت در شورای نگهبان بازماند.

«عباسعلی کدخدایی الیادرانی» زاده 1340و اهل اصفهان است. او مدرک کارشناسی رشته حقوق از دانشگاه تهران دارد و عضو حقوقدان شورای نگهبان در دوره‌های چهارم و پنجم است. وی همچنین قائم مقام دبیر شورای نگهبان، معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان و سخنگوی شورای نگهبان است. کدخدایی پس از اتمام تحصیل در وزارت سپاه سابق مشغول به کار شد و پس از پایان جنگ تحمیلی جهت ادامه تحصیل به انگلستان بورسیه شد و کارشناسی ارشد و دکتری در حقوق بین الملل را از دانشگاه هال انگلستان دریافت کرد.

«از نمایندگان تشکر می‌کنم که این بار را از دوش من برداشتند، گفت: به دانشگاه باز می گردم و فعالیتم در دانشگاه بیشتر خواهد شد. » این اولین واکنش قدیمی ترین حقوقدان شورای نگهبان به راای مجلس بود که پس از 12 سال، او را از لیست حقوقدانان شورای نگهبان خارج کردند

سخنگویی شورای نگهبان، کدخدایی را دربین مردم به یکی از آشناترین چهره های این شورا تبدیل کرده بود و عضویت 12 ساله در شورای نگهبان نیز او را به قدیمی ترین حقوقدان عضو شورای نگهبان تبدیل کرده بود. فعالیتی که البته خودش می گوید هرگز احساس خستگی از آن نمی کند:««12سال در شورای نگهبان بودم. یعنی از سال 80 به بعد عضو این شورا محسوب می‌شدم. کار ما برای خداست و بدانید اگر کار برای خدا باشد، خستگی ندارد. 12 سال حضور در شورا زمان درازی است. اما به‌دلیل اینکه هدف رضای خدا بوده، اصلا احساس خستگی نمی‌کنم.»

او عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است و آن طور که خودش بعد از جلسه رای اعتماد امروز مجلس گفته، می خواهد به فضای دانشگاهی بازگردد:«انشاء‌الله به دانشگاه باز می گردم و فعالیتم در دانشگاه بیشتر خواهد شد.»

بخش حقوق تبیان

منبع : تابناک