تبیان، دستیار زندگی
حسن روحانی رییس‌جمهور منتخب ملت ایران در تماس تلفنی محمد منصف المرزوقی رییس‌جمهور تونس با وی، تاکید کرد که ما با جنگ، درگیری و خونریزی میان مسلمانان درهر نقطه از دنیا مخالف هستیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روحانی:با هرگونه درگیری میان مسلمانان در هر نقطه دنیا مخالفیم


حسن روحانی رییس‌جمهور منتخب ملت ایران در تماس تلفنی محمد منصف المرزوقی رییس‌جمهور تونس با وی، تاکید کرد که "ما با جنگ، درگیری و خونریزی میان مسلمانان درهر نقطه از دنیا مخالف هستیم".

روحانی

رییس‌جمهور تونس عصر شنبه در تماس تلفنی، فرارسیدن ماه مبارک رمضان و انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و خواستار مساعدت ایران برای برقراری آتش‌بس در سوریه در ماه مبارک رمضان شد.

روحانی نیز با تشکر از تماس تلفنی رییس‌جمهور تونس گفت: ما با جنگ و خونریزی میان مسلمانان در هر نقطه دنیا در ماه مبارک رمضان و هر ماه دیگری مخالفیم.

رییس‌جمهور منتخب ملت ایران افزود: همه کشورهای اسلامی باید برای جلوگیری از جنگ، تقابل و خونریزی میان مسلمانان تلاش کنند و ایران هم از هیچ اقدامی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم روند تحولات در مصر به‌گونه‌ای باشد که منافع مردم این کشور را تامین کند و البته هر تصمیمی را که مردم مصر اتخاذ کنند برای همگان محترم است.

رییس‌جمهور تونس نیز گفت: ما هم از درگیری و خونریزی در مصر ناراحت هستیم و همراه با دیگران تلاش می‌کنیم تا آرامش به مصر و دیگر کشورهای اسلامی بازگردد.

روحانی در ادامه این گفت‌وگوی تلفنی از روابط رو به رشد دو کشور در عرصه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی ابراز خرسندی کرد و گفت که "جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات خود با کشور دوست و بردار تونس سقفی قایل نیست و دولت یازدهم ایران در این مسیر گام برخواهد داشت".

روحانی نیز با تشکر از تماس تلفنی رییس‌جمهور تونس گفت: ما با جنگ و خونریزی میان مسلمانان در هر نقطه دنیا در ماه مبارک رمضان و هر ماه دیگری مخالفیم

رییس‌جمهور منتخب ملت ایران با بیان اینکه "آرزوی ما در ماه مبارک رمضان، موفقیت برای همه کشورهای مسلمان از جمله تونس است"، اظهار کرد: همه باید با استعانت از خداوند برای رفع مشکلات دنیای اسلام و ایجاد وحدت میان امت اسلامی تلاش کنیم.

رییس‌جمهور تونس نیز در پایان این گفت‌وگوی تلفنی، با استقبال از دیدگاه‌های حسن روحانی، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک بتواند با رییس‌جمهور منتخب ملت ایران دیدار کند تا زمینه تحکیم و توسعه روابط دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

بخش سیاست تبیان

منبع: ایسنا