تبیان، دستیار زندگی
بیست ونهمین یارانه 45 هزار و 500 تومانی هر ایرانی امشب واریز و از بامداد یکشنبه قابل برداشت خواهد بود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واریز آخرین یارانه احمدی‌نژادی!


بیست ونهمین یارانه 45 هزار و 500 تومانی هر ایرانی امشب واریز و از بامداد یکشنبه قابل برداشت خواهد بود.

احمدی نژاد

این یارانه آخرین مرحله واریز یارانه نقدی در زمان احمدی‌نژاد خواهد بود و مرحله سی‌ام در زمان ریاست دولت روحانی واریز خواهد شد. البته این در حالی خواهد بود که احمدی‌نژاد نخواهد همه را غافلگیر کند چون او می‌تواند یارانه مرداد ماه را قبل از مراسم تنفیذ و قبل از 12 مرداد واریز کند.

در حالی که تنها کمتر از یک ماه دیگر به پایان کار دولت دهم که آغازگر اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بود باقی مانده است یارانه 74 میلیون و 500 هزار ایرانی نیز به عنوان آخرین یارانه نقدی در این دولت به طور کامل به حساب آنها واریز خواهد شد.

دولت از 27 آذر 89 با آغار اجرای قانون هدفمند یارانه‌ها تا کنون حدود 103 هزار میلیارد تومان به مردم یارانه نقدی پرادخت کرده است که با احتساب آخرین پرداختی در اولین ماه تابستان 92 این رقم از مرز 106 هزار میلیارد تومان عبور خواهد کرد. به عبارت بهتر تاکنون هر ایرانی یک میلیون و 319 هزار و 500 تومان یارانه نقدی دریافت کرده است.

در حالی که تنها کمتر از یک ماه دیگر به پایان کار دولت دهم که آغازگر اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بود باقی مانده است یارانه 74 میلیون و 500 هزار ایرانی نیز به عنوان آخرین یارانه نقدی در این دولت به طور کامل به حساب آنها واریز خواهد شد

اما در شرایطی که دولت احمدی نژاد از شروع طرح هدفمندی تا کنون هر ماه مبلغ 45 هزار و 500 تومان را به حساب تمامی دهک‌های پرداخت کرد، دولت منتخب حذف یارانه برخی از دهک‌های بالایی جامعه را از برنامه‌های خود عنوان کرده است و این احتمال وجود دارد که در چند ماه آینده تنها چند دهک پایین یارنه نقدی دریافت کنند.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منابع: مهر، ایسنا