تبیان، دستیار زندگی
وزارت خارجه امریکا از سال 2011 تا 2012 با پرداخت 600 هزار دلار، تعداد لایک های خود در فیس بوک را به 2 میلیون لایک، افزایش داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آمریکا 2 میلیون لایک خرید!


وزارت خارجه امریکا از سال 2011 تا 2012 با پرداخت 600 هزار دلار، تعداد لایک های خود در فیس بوک را به 2 میلیون لایک، افزایش داد.

لایک، فیس بوک

بر اساس گزارش منتشره از سوی بازرس عمومی، صفحه فیس بوک وزارت خارجه امریکا کمپینی را راه اندازی کرد تا تعداد لایک های خود که کمتر از 100 هزار بود را به طرز شگفت آوری افزایش دهد.

برنامه تبلیغات و ایجاد کلیک و لایک، استراتژی بود که بخش بین المللی وزارت خارجه بین سالهای 2011 و 2012 ایجاد کرد تا تعداد لایک های خود روی فیس بوک را بالا ببرد.

در نتیجه این برنامه تبلیغاتی، با هزینه 600 هزار دلاری، کسب دو میلیون لایک برای صفحات وزارت خارجه روی فیس بوک بوده که به گفته گزارش نویس، تنها هدر دادن منابع مالی در دو سال مذکور بوده است.

جالب عدم استقبال کاربران از صفحات غیر انگلیسی وزارت خارجه بوده است که قابل توجه است.

صفحه فیس بوک وزارت خارجه امریکا کمپینی را راه اندازی کرد تا تعداد لایک های خود که کمتر از 100 هزار بود را به طرز شگفت آوری افزایش دهد.

در این گزارش همچنین آمده، ترغیب کاربر برای کلیک روی عکسهای نامربوط برای گرفتن لایک از روشهای نامناسب برای افزایش لایک های فیس بوکی بوده است و این نشان می دهد چگونه لایک ها به صورت غیر واقعی تولید شده اند که در نسبت غیر عادی تعداد کامنتها و لایک ها خود را روی صفحات مذکور نشان می دهد.

بخش ارتباطات تبیان


منبع: خبرآنلاین