تبیان، دستیار زندگی
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخصوص خودروهای پورشه‌ای که از جزیره ابوموسی به صورت قاچاق وارد شده بود، از توقف ۱۴۴ خودرو خبر داد و گفت: برای کاهش قاچاق، مرزنشینان می‌توانند ماهانه ۲ میلیون تومان کالا وارد کشور کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ماجرای پورشه‌های قاچاق در ابوموسی!


رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخصوص خودروهای پورشه‌ای که از جزیره ابوموسی به صورت قاچاق وارد شده بود، از توقف 144 خودرو خبر داد و گفت: برای کاهش قاچاق، مرزنشینان می‌توانند ماهانه 2 میلیون تومان کالا وارد کشور کنند.

پورشه

فداحسین مالکی در حاشیه همایش کشوری مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخصوص ماجرای پورشه‌های وارد شده در جزیره ابوموسی، اظهارداشت: پرونده واردات خودرو در جزیره ابوموسی هنوز کامل نشده است و ماجرا از این قرار است که برخی افراد سودجو با کارت بازرگانی افراد دیگر اقدام به واردات خودرو کرده بودند که به این موضوع رسیدگی کردیم.

وی افزود: 144 خودرو که با ارز دولتی 1226 تومانی وارد شده بود و همینطور تعرفه و حقوق دولت را پرداخت نکرده بودند را متوقف کردیم، اما با توجه به اینکه این خودروها پیش‌فروش شده بود، برای رعایت حقوق مردم درحال انجام تمهیداتی هستیم تا با پرداخت حقوق دولت، این خودروها آزاد شوند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در سال گذشته 480 میلیارد تومان پرونده‌های قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است و از جمع 9 هزار و 500 پرونده که تشکیل شده، در بررسی 3 هزار پرونده مشخص شد که وارد کنندگان با استفاده از ارز مرجع کالای خود را به قیمت مناسب فروخته‌اند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره واردات کالا توسط مرزنشینان گفت: تمهیداتی انجام شده است تا مرز نشینان بتوانند ماهیانه 2 میلیون تومان کالا وارد کشور کنند که در واقع این موضوع هم کمک به اشتغال کشور است و هم آمار قاچاق را کاهش می‌دهد لذا به دنبال آن هستیم که این رقم را در آینده بیشتر کنیم.

144 خودرو که با ارز دولتی 1226 تومانی وارد شده بود و همینطور تعرفه و حقوق دولت را پرداخت نکرده بودند را متوقف کردیم، اما با توجه به اینکه این خودروها پیش‌فروش شده بود، برای رعایت حقوق مردم درحال انجام تمهیداتی هستیم تا با پرداخت حقوق دولت، این خودروها آزاد شوند

وی اضافه کرد: خروج طلا از کشور ،قاچاق روزانه 3 میلیون لیتر سوخت و همچنین کاهش 50 درصدی قاچاق دام و جلوگیری از قاچاق گندم و آرد از جمله اقداماتی است که در این مدت انجام شده است.

مالکی درباره میزان خروج طلا از کشور اظهارداشت: به شدت با خروج طلا از کشور مقابله کردیم و این موضوع به نحوی در حال پیشروی بود که حتی بعضی از کارگاه‌های طلا در اصفهان هم به سمت تعطیلی پیش می‌رفتند. قاچاق گندم و آرد به خارج از کشور رقم ناچیزی است و اجازه ندادیم تا این موضوع اتفاق بیفتد، چرا که قیمت برخی کالاها در کشور ما ارزان‌تر از کشورهای همسایه است.

بخش اقتصاد تبیان


منبع: فارس