تبیان، دستیار زندگی
از بهترین اتفاقاتی که ممکن است برای خانم‌ها پیش بیاید، گرفتن هدیه از همسر یا نامزد است. خانم‌‌ها به طور فطری، علاقه شدیدی به هدیه گرفتن دارند، چون این هدیه‌های به ظاهر ساده، در نظر زنان، نشانی از علاقه و قدردانی به آن‌هاست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هدیه‌های همسران نشانه چیست؟


از بهترین اتفاقاتی که ممکن است برای خانم‌ها پیش بیاید، گرفتن هدیه از همسر یا نامزد است. خانم‌‌ها به طور فطری، علاقه شدیدی به هدیه گرفتن دارند، چون این هدیه‌های به ظاهر ساده، در نظر زنان، نشانی از علاقه و قدردانی به آن‌هاست.


هدیه

هرچند که فرایند هدیه گرفتن به اندازه کافی برای زنان نشاط‌آور است، اما پشت این هدایای مخفی، یکسری جریانات غیرقابل پیش‌بینی پنهان شده است. گرفتن هدیه‌های کوچک از قبیل یک شاخه گل در مواقعی که مناسبت خاصی ندارد، می‌تواند خیلی تأثیرگذار باشد، اما وقتی روزهای خاصی مثل جشن تولد یا سالگرد ازدواج در پیش باشد، در آن صورت یک شاخه گل کفایت نمی‌کند!

گذشته از این حساب و کتاب‌های زنانه، بحث‌های شیرینی که میان زنان بعد از گرفتن هدایایشان مطرح می‌شود، جالب توجه است. این بحث‌ها مبنی بر چند پرسش است؛ چه فلسفه‌ای پشت این هدیه پنهان شده؟ چرا شوهرم این هدیه را برایم خریده؟ و هزاران چرای دیگر.

هدیه‌های فرعی و هدیه‌های اصلی!

به طور کلی هدایایی که شما می‌گیرید به 2 دسته کلی تقسیم می‌شوند:

1- هدایای اصلی: طلا و جواهر، عطر، سبد گل و عروسک

2- هدایای فرعی: شکلات، پاستیل، کارت پستال، یک شاخه گل. هدایای فرعی به عنوان تزئین کادوی اصلی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما شاید جالب باشد که بدانید این هدایا و این ریزه‌کاری‌های نه چندان مهم، حرف‌های مهمی را در مورد رابطه شما می‌زند که شاید به راحتی قابل‌تشخیص نباشد.

وقتی برایتان طلا و جواهر می‌خرد

قبل از اینکه به رازهایی که پشت این هدایای گران‌قیمت و با ارزش نهفته است اشاره کنیم، باید بدانید که طلا و جواهر مدنظر ما، شامل وسایل تزئینی مثل ساعت، انگشتر، گردنبند و... است. اگر هدیه‌ای که شما از همسر یا نامزدتان گرفتید جزو این گروه است، اجازه دهید پیش از هر چیز به شما تبریک بگوییم و اگر هنوز ازدواج نکرده‌اید وقت آن رسیده که لباس عروسی‌ را آماده کنید. مردی که این نوع هدایا را انتخاب می‌کند، به هیچ وجه خسیس نیست و خیلی دست و دل‌باز است. این دست و دلبازی، ریشه در علاقه‌اش نسبت به شماست و بالطبع علاوه بر علاقه‌ای که به شما دارد، ارزش خیلی زیادی هم برای شما قائل است و از همه مهم‌تر اینکه، این رابطه برایش خیلی ارزشمند است. البته این به آن معنا نیست که فردی مادی‌گراست و شما را با مادیات مقایسه می‌کند، بلکه سعی و تلاشش این است که ارزش این رابطه را حفظ کند و در یک مقایسه تطبیقی می‌توان به این نتیجه رسید که حاضر است بهای گزافی را برای این رابطه بپردازد.

هدیه

سبد گل که همسرتان گرفته نشانه چیست؟

سبد گل از جمله هدایایی است که هم می‌تواند به عنوان کادوی اصلی استفاده شود و هم می‌تواند یک هدیه فرعی در کنار دیگر هدایا به شما داده شود. هر کدام از این دو مطلب، یک روانشناسی جداگانه دارد:

سبد گل به عنوان هدیه اصلی: کسی که برای شما سبد گل را به عنوان یک هدیه انتخاب می‌کند، یک مرد مبادی آداب، متشخص و در عین حال مهربان است.

این مرد برای شما و رابطه‌ای که دارید ارزش قائل است اما خیلی رسمی است و این رسمی بودن، نشان از صمیمیت کم رابطه‌تان دارد. علاوه بر این، این‌گونه مردها، اهل حساب و کتاب هستند و محتاطانه برخورد می‌کنند، کمی هم زرنگی در خونشان جریان دارد و علاوه بر این‌ها، بی‌گدار به آب نمی‌زنند و تمام واکنش‌هایشان بستگی به عمل شما دارد، یعنی به نوعی تمام واکنش‌هایشان،‌ عکس‌العملی است که در مقابل عمل‌های شما نشان می‌دهند.

سبد گل به عنوان یک هدیه فرعی: این مرد، در درجه اول خیلی دست و دل‌باز است و به هیچ عنوان مرد خسیسی نیست و شما را خیلی دوست دارد؛ به خصوص اگر گلی که برایتان خریده گل قرمز یا سفید باشد. گل‌های قرمز و سفید نشان‌دهنده علاقه او نسبت به شما و همچنین صداقت او در احساساتش است. علاقه این مرد به شما به حدی زیاد است که حاضر است هر کاری را برای جلب رضایت شما انجام دهد. به طور کلی علاقه او به شما، همراه با احترام زیادی است که این احترام را به شما در بسیاری از مواقع نشان می‌دهد.

چرا همسرم برایم عروسک خریده؟

همسری که برای شما یک عروسک به عنوان کادو و هدیه انتخاب کرده، شما را خیلی جدی نگرفته و بالطبع رابطه‌تان را هم خیلی جدی نمی‌بیند و شاید فقط برای اینکه مسوولیت هدیه خریدن را از سر خودش باز کرده باشد این هدیه را انتخاب کرده است. شاید به نظر او، شما هنوز به بلوغ فکری نرسیده‌اید. او به هیچ عنوان قصد ندارد این رابطه را جدی کرده و احساسات مابین شما و خودش را عمیق‌تر کند. او به همین حد صمیمیتی که وجود دارد، قانع است. به طور کلی فردی است که نمی‌خواهد متفاوت باشد و به قول معروف اعتقاد دارد که «خواهی نشوی رسوا هم‌رنگ جماعت شو!» این مرد به هیچ عنوان نمی‌خواهد با احساسات شما بازی کند و خودش و احساساتش را بیشتر از آنچه هست، نشان نمی‌دهد. اهل دغل‌بازی نیست و صادق است. فقط گاهی در ابراز احساساتش ناخواسته اغراق می‌کند و این اغراق کردن‌هایش، ریشه در این دارد که جوگیر است و زود تحت شرایط جو و محیط قرار می‌گیرد.

از کادو خبری نیست!

مردانی هم هستند که به بهانه‌های مختلف از خرید هدیه خودداری می‌کنند. بهانه‌هایی که این گروه از مردان برای نخریدن هدیه می‌آورند به 3 بخش تقسیم می‌شود:

- مردانی که علاوه بر اینکه هدیه‌ای برایتان نمی‌خرند، این موضوع را به روی خودشان هم نمی‌آورند؛ این گروه از مردان خیلی پرتوقع هستند. مردانی که حتی وظیفه خودشان نمی‌دانند که به شما ابراز علاقه کنند و خیلی به ندرت ممکن است که به شما ابراز علاقه کنند، این دسته از مردان بسیار مغرور هستند و هیچ چیز برایشان مهم‌تر از غرورشان نیست.

هدیه

- مردانی که به بهانه اینکه این بچه‌بازی‌ها را دوست ندارند از خرید هدیه طفره می‌روند؛ این گروه به هیچ وجه مردانی نیستند که احساس مسوولیت داشته باشند و بهانه‌جو هستند و به بهانه‌های مختلف سعی می‌کنند که شانه را از بار مسئولیت خالی کنند. این گروه از مردان معمولاً در سنین بالا ازدواج می‌کنند و بچه‌دار می‌شوند.

گاهی این گروه خودشان را فرهیخته می‌پندارند و گمان می‌کنند با دیگر افراد جامعه متفاوت هستند و خودشان را در قالب افراد روشنفکر جامعه نشان می‌دهند.

- مردانی که هدیه نخریدنشان را نشات گرفته از فراموشی یا شلوغ بودن سرشان می‌دانند. این‌ها به طور کلی افرادی بهانه‌جو و بهانه‌گیر هستند و پیشرفت در زمینه‌های کاری برایشان خیلی مهم‌تر از پیشرفت در رابطه احساسیشان است.

این گروه، انسان‌هایی سر به هوا هستند و هیچ کاری را نمی‌توانند تا به پایان رساندن آن ادامه دهند. همیشه قبل از به نتیجه رسیدن، کار را رها می‌کنند و نگاهشان به وظایف شما طوری است که انتظار دارند هر کاری را انجام دهید تا به پیشرفت آن‌ها کمک کنید.

چی احتیاج داری تا همون رو برات بخرم!

این افراد با شما خیلی احساس راحتی و صمیمیت می‌کنند و دوست دارند كه تکیه‌گاه محکمی برایتان باشند. آن‌ها سعی می‌کنند به شما کمک کنند تا پیشرفت کنید و نقاط ضعف شما را به نقطه قوتتان تبدیل کنند. از هیچ کمکی برایتان دریغ نمی‌کنند و خوبی و خوشی طرف مقابلشان، برابر با خوبی و خوش بودن خودشان است.

همسر خود را دوست دارند که این حس دوست داشتن برایشان یک مشوق است. او به شما و کارهایی که قصد دارید انجام دهید اطمینان دارد و شما بیش از اینکه یک همسر ایده‌آل برایش باشید، یک دوست خیلی صمیمی هستید. به طور کلی این مردان، انسان‌های آینده‌نگری هستند، علاوه بر اینکه صرفه‌جو هستند، اما این صرفه‌جو بودن آن‌ها دلیل بر خساستشان نیست. این مردها اصلاً قصد آزار و اذیت کردنتان را ندارند و به راحتی شما بیش از هر چیز دیگری فکر می‌کنند.

هدایای فرعی

هدایای فرعی را بیشتر به عنوان تزئین هدیه اصلی به جعبه کادو اضافه می‌کنند و کمتر پیش می‌آید که کسی یکی از این هدایای فرعی را به جای هدیه اصلی به شما تقدیم کند.

شکلات

شکلات از محبوب‌ترین تنقلات انسان است که از بچگی تا سالمندی، انسان نسبت به آن علاقه دارد و از خوردن آن لذت می‌برد به همین دلیل شکلات از جمله عمومی‌ترین هدایای فرعی به شمار می‌آید. اما شکلات انواع مختلفی دارد که به 3 گروه کلی تقسیم می‌شود:

شکلات تلخ: کسانی که برایتان شکلات تلخ می‌خرند افراد بدبینی هستند که نسبت به خیلی از مسائل شکاکند. علاوه بر این، بارزترین ویژگی‌شان این است که انسان‌هایی منطقی هستند و تلاش می‌کنند منطقشان بر احساسشان غالب شود.

شکلات شیرین: این گروه از افراد انسان‌هایی احساساتی هستند و به هیچ عنوان دوست ندارند، منطقی نسبت به قضایا فکر کنند. اهل شادی هستند و از زندگی لذت می‌برند. این مردان، خوش سلیقه و عاشق خواب هستند.

شکلات سفید: مردان خاصی هستند که سلیقه آن‌ها با سلیقه عموم مردم متفاوت است. خودشان از این متفاوت بودنشان مطلع هستند و آن را از خصوصیات خوب خود می‌دانند که موجب منحصربه‌فرد بودنشان می‌شود.

نکته: بعضی از افراد هستند که ترکیبی از 3 نوع شکلات را انتخاب می‌کنند. این افراد در درجه اول شناخت کاملی نسبت به شما و سلیقه شما ندارند، بنابراین از هر سه نوع شکلات می‌خرند تا سرانجام شما از یکی از طعم‌ها خوشتان بیاید و نکته جالبی که وجود دارد این است که این گروه، افراد تنوع‌طلبی هستند و این تنوع‌طلبیشان در همه انتخاب‌های زندگی‌شان وجود دارد.

هدیه

کارت پستال

کسانی که به شما کارت پستال هدیه می‌دهند، دوست دارند همیشه خاطره‌شان در فکر و زندگی شما بماند. از آنجایی که کارت‌پستال جای زیادی را در کمد کسی اشغال نمی‌کند و عموماً افراد کارت‌های پستال را به عنوان یادگاری نگه می‌دارند، بنابراین آن‌هایی که کارت پستال را به عنوان کادوی فرعی انتخاب می‌کنند، افرادی احساساتی و مهربان هستند و اصولاً جزو افرادی‌اند که برای شما خاطرات خوشی را می‌سازند.

نحوه کادو کردن

این بخش تدارک هدیه، مهم‌ترین بخش آن است.‌ گاهی نحوه کادو کردن از محتویات داخل آن ارزش بیشتری دارد و به طور کلی 3 نوع کادو کردن وجود دارد:

1- استفاده از جعبه کادو

2- استفاده از کاغذ کادو

3- استفاده از ساک

جعبه کادو: کسانی که از جعبه کادو استفاده می‌کند، توجه زیادی به خرید خودشان ندارند و بالطبع وقت زیادی را هم صرف خریدن کادو و تزیین زیبا انجام نداده‌اند.

کاغذ کادو

کسانی که از کاغذ کادو استفاده می‌کنند خودشان به 2 دسته تقسیم می‌شوند:

1- کاغذ کادو با تزیین روبان: افرادی كه این روش را برای بسته‌بندی هدیه‌شان انتخاب می‌کنند، بی‌صبرانه در انتظار هستند که هدیه را به شما بدهند و برایشان مهم است که به شما نشان دهند که ارزش زیادی برایتان قائل هستند.

2- کاغذ کادو بدون تزئین (ساده): این‌ها افرادی بی‌سلیقه هستند و نسبت به خیلی از مسائل بی‌اهمیت. در کل معتقد به این جمله هستند «که هرچه پیش آید، خوش آید.»

3- استفاده از ساک: این دسته از افراد برایشان مهم نیست که دیگران چه فکری در موردشان می‌کنند، بلکه فقط مهم است که خودشان راحت باشند و احساس راحتی کنند.


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از تبلاگ: سازمان زنان انقلاب اسلامی شهرقدس

مطالب مرتبط:

هدیه‌های متفاوت

آموزش ساخت جعبه‌های نمدی