تبیان، دستیار زندگی
معاون پرورشی و فرهنگی شهرستان اردكان استان یزد گفت:130 دانش آموز در قالب طرح هجرت 3 مدارس خود را در طول تابستان امسال بهسازی و مرمت می كنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

130 دانش آموز در قالب طرح هجرت 3 مدارس خود را بهسازی می كنند

130 دانش آموز در قالب طرح هجرت 3 مدارس خود را بهسازی می كنند


معاون پرورشی و فرهنگی شهرستان اردكان استان یزد  گفت:130 دانش آموز در قالب طرح هجرت 3 مدارس خود را در طول تابستان امسال بهسازی و مرمت می كنند.


سید حسین مهدی زاده گفت: طرح هجرت3 و مرمت، بهسازی و زیبا سازی فضاهای آموزشی و پرورشی مدارس سطح این شهرستان با مشاركت بسیج سازندگی سپاه پاسداران و اداره آموزش و پرورش با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش اموزان و با محوریت مهارت اموزی و اشتغال و كار آفرینی در طول تابستان92 برگزار می شود.

وی افزود: در این طرح بهسازی و مرمت 24 آموزشگاه در اولویت بندی قرار گرفته كه روزانه قریب به 110 نفر در زمینه‌های فضاسازی،طراحی،دیوار نویسی، نقاشی ساختمان، بنایی، برق كاری، جوش كاری تاسیسات و تعمیرات وسایل مدارس زیر نظر استاد كاران مشغول به فعالیت هستند و مدارس خود را با دستان خود آباد می كنند.

در این طرح بهسازی و مرمت 24 آموزشگاه در اولویت بندی قرار گرفته كه روزانه قریب به 110 نفر در زمینه‌های فضاسازی،طراحی،دیوار نویسی، نقاشی ساختمان، بنایی، برق كاری، جوش كاری تاسیسات و تعمیرات وسایل مدارس زیر نظر استاد كاران مشغول به فعالیت هستند و مدارس خود را با دستان خود آباد می كنند.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش اردكان ادامه داد: فعالیت كاری دانش آموزان از شنبه تا چهارشنبه هر هفته آغاز می شود و در روز های پنچ شنبه دانش آموزان در كلاس های فرهنگی و تربیتی شركت كرده و به پرورش اخلاق خود می پردازند و همچنین در پایان طرح از استاد كاران و دانش آموزان شركت كننده تجلیل خواهد شد و برنامه اردوی سیاحتی  و زیارتی نیز برا ی این عزیزان در نظر گرفته شده است.

مهدی زاده در مورد نحوه پذیرش دانش آموزان در این طرح گفت: طی یك فراخوان به مدارس سطح شهر دانش آموزان علاقه مند ثبت نام شده و رشته تخصصی خود را اعلام نموده اند و از آنها در رشته ای تخصصی شان در مدارس استفاده خواهد شد. دانش آموزان شركت كننده در این طرح از مقطع سوم راهنمایی و تمامی مقاطع دبیرستان و هنرستان هستند.

وی بیان كرد: تلاش كرده ایم كه در این طرح با پركردن اوقات فراغت دانش آموزان و یاد گیری یك حرفه در كنار فراگیری اصول اخلاقی دانش آموزان را پرورش دهیم به حمدالله امسال با استقبال خوب دانش آموزان روبه رو بوده ایم و قریب به 120 پسر و 20 دختر در این طرح شركت كرده اند.

مهدی زاده از مزایایی شركت در این طرح چنین گفت: بعد از چند سال شركت در این طرح و كسب مهارت و یاد گیری یك حرفه به عنوان شغل میتوانند به عنوان استاد كار در این طرح فعالیت خود را ادامه داد.


منبع :   خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان