تبیان، دستیار زندگی
معاون وزیر و رئیس مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده از تصویب بخشنامه تعیین شهریه مدارس غیردولتی و اجرای آزمایشی آن در 20 مدرسه در تهران خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اجرای آزمایشی بخشنامه "‌نرخ شهریه مدارس غیردولتی"‌ در 20 مدرسه تهران

اجرای آزمایشی بخشنامه ˝نرخ شهریه مدارس غیردولتی˝ در 20 مدرسه تهران


معاون وزیر و رئیس مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده از تصویب بخشنامه تعیین شهریه مدارس غیردولتی و اجرای آزمایشی آن در 20 مدرسه در تهران خبر داد.


فرشته حشمتیان  در خصوص شهریه مدارس غیردولتی، بیان کرد: بخشنامه‌ای در تاریخ 9 خرداد 92 درباره تعیین نرخ شهریه به تمام استان‌ها ارسال شد.

وی افزود: به دنبال این موضوع الگوی مورد نظر پس از تایید و تصویب در جلسه هیات نظارت به صورت آزمایشی اجرا و در پی آن قرار شد تا این بخشنامه در چند مدرسه به شکل پایلوت به مرحله اجرا دربیاید. 10 مدرسه در شهر تهران و 10 مدرسه در شهرستان‌های تهران جزء مدارس پایلوت قرار گرفتند و اگر در این طرح آزمایشی بازخوردهای مثبتی به دست آید، این شرایط و بخشنامه به سال‌های آتی نیز تسری می‌یابد.

در حال حاضر مدارسی که از این الگو و بخشنامه پیروی نمی کنند، افزایش 10 درصدی شهریه را اعمال می کنند و در این میان آن دسته از مدارس غیر دولتی که هوشمندسازی کامل شده اند، علاوه بر این، مجاز به افزایش یک تا 5 درصدی شهریه هستند.

رئیس مدارس غیردولتی، مشارکت های مردمی و خانواده تصریح کرد: در حال حاضر مدارسی که از این الگو و بخشنامه پیروی نمی کنند، افزایش 10 درصدی شهریه را اعمال می کنند و در این میان آن دسته از مدارس غیر دولتی که هوشمندسازی کامل شده اند، علاوه بر این، مجاز به افزایش یک تا 5 درصدی شهریه هستند. همچنین مدارسی که در بحث کیفیت بخشی کار کرده اند، با تشخیص شورای نظارت، یک تا 5 درصد نیز می توانند افزایش شهریه داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سئوال که در برخی از مدارس مبالغ میلیونی بابت شهریه دریافت شده است و آیا این موضوع مجاز است؟ گفت: در این گونه مدارس پس از آغاز سال تحصیلی، انجمن اولیا و مربیان برای تعیین شهریه بیشتر در مدارس غیردولتی تصمیم گیری کرده و به عنوان مثال اگر مدرسه ای شهریه پایه 2 میلیون و 150 هزار تومن داشته است، 2 میلیون و500 هزار تومان نیز برای برنامه های فوق برنامه در نظر گرفته شد و 3 میلیون نیز انجمن اولیا و مربیان به شهریه افزوده و مابقی شهریه را نیز خانواده ها به صورت کمک اختیاری پرداخت کرده بودند و این طور نیست که مدارس به شکل اجباری مبالغ حدود 12 میلیون از خانواده ها دریافت کنند.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان