تبیان، دستیار زندگی
رئیس ستاد شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش استان فارس گفت: ترویج تحقیق محوری در دانش آموزان وظیفه ای تردید ناپذیر برای پیوستن به حرکت های علمی کشور است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ترویج تحقیق محوری در دانش آموزان وظیفه ای تردید ناپذیر برای پیوستن به حرکت های علمی کشور

ترویج تحقیق محوری در دانش آموزان وظیفه ای تردید ناپذیر برای پیوستن به حرکت های علمی کشور


رئیس ستاد شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش استان فارس گفت: ترویج تحقیق محوری در دانش آموزان وظیفه ای تردید ناپذیر برای پیوستن به حرکت های علمی کشور است.


محسن حسانی در حاشیه دهمین دوره مسابقات مطالعه و تحقیق دانش آموزان شاهد و ایثارگر استان فارس، در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: ما امروزه در جهانی زندگی می کنیم که دانایی دست مایه اصلی حضور و جلوه گری است، لذا اصحاب تعقل و تحقیق باید از سرمایه های بی بدیل و دیریاب ملی به شمار آیند.

وی  ضمن تاکید بر ضرورت حرکت دانش آموزان به سمت تحقیق محوری در جامعه، اذعان داشت: دهمین دوره از مسابقات مطالعه و تحقیق دانش آموزان شاهد و ایثار گر استان فارس، با هدف آشنایی دانش آموزان با روش ها و فنون مطالعه و تحقیق با موضاعاتی در حیطه علوم انسانی و پایه در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار شده است.

دهمین دوره از مسابقات مطالعه و تحقیق دانش آموزان شاهد و ایثار گر استان فارس، با هدف آشنایی دانش آموزان با روش ها و فنون مطالعه و تحقیق با موضاعاتی در حیطه علوم انسانی و پایه در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار شده است.

حسانی ضمن بیان اهداف اصلی این مسابقات، اضافه کرد: ما باید با ایجاد انگیزه در دانش آموزان، آنان را برای انجام فعالیت های تحقیقاتی و مطالعاتی آماده کرده و نسلی خلاق و پژوهشگر را تربیت کنیم.

وی ادامه داد: تقویت روحیه تعاون و مهارت های نوشتاری و کلامی دانش آموزان می تواند منجر به رشد شخصیت اجتماعی و افزایش اعتماد به نفس در آنان شده و تعالی انسانی آنان را در بر داشته باشد.

رئیس ستاد شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش فارس ضمن اشاره به ضوابط و معیارهای گزینش داوران در این گونه مسابقات، بیان داشت: داوران منتخب در هر دوره با توجه به سابقه داوری و همچنین حداقل مدرک کارشناسی در رشته مورد نظر انتخاب می شوند.

حسانی با اشاره به مقالات ارسالی به دبیرخانه مسابقات، اظهار داشت: از 110 مقاله ارسال شده به دبیرخانه جشنواره در حدود 40 مقاله به مرحله استانی راه یافته اند.

از 40 گروه راه یافته به مرحله استانی در قالب 5 موضوع اصلی تحقیق، دو گروه از هر موضوع در طرح شاهد و پراکنده، به مرحله کشوری صعود می کنند.

وی ادامه داد: از 40 گروه راه یافته به مرحله استانی در قالب 5 موضوع اصلی تحقیق، دو گروه از هر موضوع در طرح شاهد و پراکنده، به مرحله کشوری صعود می کنند.

حسانی در پایان نسبت به تاثیر گذاری این گونه مسابقات در روند شکل گیری جامعه ای علمی و مطالعه گرا در کشور، ابراز امیدواری کرد.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان