تبیان، دستیار زندگی
معا ون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور در جلسه مشترك شورای معاونین اداره كل آموزش وپرورش ،اداره كل نوسازی مدارس استان كرمان ومدیران ادارات آموزش وپرورش سراسر استان کرمان گفت: در استان كرمان از سال 84 تا سال91 ،6000 هزار كلاس درس توسط نوسازی تحویل آمو
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در استان كرمان از سال 84 تا سال 91 شش هزار كلاس درس توسط نوسازی تحویل آموزش و پرورش شده است

در استان كرمان از سال 84 تا سال 91 شش هزار كلاس درس توسط نوسازی تحویل آموزش وپرورش شده است


معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور در جلسه مشترك شورای معاونین اداره كل آموزش وپرورش ،اداره كل نوسازی مدارس استان كرمان ومدیران ادارات آموزش وپرورش سراسر استان کرمان گفت: در استان كرمان از سال 84 تا سال91 ،6000 هزار كلاس درس توسط نوسازی تحویل آموزش وپرورش شده است.


مرتضی رئیسی معاون وزیر ورئیس سازمان نوسازی مدارس كشور اظهار داشت: توجه ویژه ای در دولت نهم ودهم در بحث عمرانی به آموزش وپرورش شده است وسرمایه گذاریهای بسیار زیادی انجام شده است.

وی افزود:ازمجموع اعتبارات عمرانی وزارت آموزش وپرورش در سال گذشته 330 میلیارد تومان در استان كرمان در بحث توسعه وتجهیز مدارس هزینه شده است.

در مجموع 1400 سالن ورزشی در كشور ساخت آن شروع شده است كه از این تعداد 540 سالن تحویل آموزش و پرورش شده و بقیه در حال ساخت می باشد.

معاون وزیر به طرح های ملی ورزشی آموزش و پرورش و امكانات موجود در استانها و شهرستانها جهت اجرای این طرح ها اشاره كرد وگفت: در مجموع 1400 سالن ورزشی در كشور ساخت آن شروع شده است كه از این تعداد 540 سالن تحویل آموزش و پرورش شده و بقیه در حال ساخت می باشد.

وی به بحث مهم نماز وساخت نمازخانه های مدارس اشاره كرد و گفت: در طرح های جدید نوسازی نمازخانه مدارس جزء نقشه ساختمان است كه تحویل مدارس با سالن نمازخانه می باشد.

رئیسی در پایان ضمن اشاره به اجرای نظام آموزشی جدید بر اساس سند تحول بنیادین و تامین فضا برای اجرای آن اظهار داشت:با توجه به رقم چشمگیر بودجه سال 92 و افزایش آن نسبت به سال گذشته امیدواریم كه بتوانیم طرح های نیمه تمام را به پایان برسانیم وآنها را در اختیار آموزش وپرورش قرار دهیم.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان