تبیان، دستیار زندگی
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان جیرفت استان کرمان عنوان كرد: آموزش و پرورش جایگاهی تقدیس شده است و معلمان در انجام رسالت خطیر خود كه همانا هدایت نسل جوان است موفق بوده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معلمان در انجام رسالت خطیر خود كه همانا هدایت نسل جوان است موفق بوده اند

معلمان در انجام رسالت خطیر خود كه همانا هدایت نسل جوان است موفق بوده اند


فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان جیرفت  استان کرمان عنوان كرد: آموزش و پرورش جایگاهی تقدیس شده است و معلمان در انجام رسالت خطیر خود كه همانا هدایت نسل جوان است موفق بوده اند.


ابراهیم غنچه پور فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان جیرفت  در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال 92 با اشاره به اینكه امروز ماهواره ها پنجره های فسادی هستند كه رو به منازل گشوده شده و در حال تخریب می باشند حضور جوانان و نوجوانان را در مراسم اعتكاف امسال شاهد و تائیدی بر تلاش بی وقفه معلمان دانست.

غنچه پور تصریح كرد: وقتی بالای 90% معتكفین، نسل آینده دار جامعه هستند یعنی هدایت و تربیت این قشر علیرغم هجمه های فرهنگی توسط نظام تعلیم و تربیت خوب صورت پذیرفته است.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان جیرفت ، تربیت را كار سخت و پیچیده ای دانست و استدلال كرد: وقتی حضرت نوح (ع) در مدت 950 سال تنها موفق به تربیت 40 انسان می شود باید پذیرفت این فرایند یك فرایند مدت دار و زمان بر است، پس رسالت آموزش و پرورش رسالتی پیامبرگونه و فعالیتش در راستای انسان سازی است.

وقتی بالای 90% معتكفین، نسل آینده دار جامعه هستند یعنی هدایت و تربیت این قشر علیرغم هجمه های فرهنگی توسط نظام تعلیم و تربیت خوب صورت پذیرفته است.

فرماندار جیرفت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستور جلسه، توسعه هنرستانها و فضاهای فیزیكی این مراكز را ضروری برشمرد و اذعان داشت: علیرغم كارهای بزرگی كه در خصوص ترویج و تقویت رشته های عملی و فنی انجام پذیرفته ولی هنوز در برابر نیازهای كشور عقب هستیم و باید تلاش بیشتری داشته باشیم كه رسالت ما نیز در این راستا برنامه دیزی جهت فعالتر شدن هنرستانها است.

وی تاكید كرد: انشاءا... امسال در كمیته برنامه ریزی شهرستان اولویت اول ما آموزش و

پرورش است و جهت تهاتُر برخی املاك متعلق به این دستگاه با ابنیه مدارس غیرانتفاعی تبادل نظر شد و مقرر گردید با كارشناسی های لازم این مهم عملیاتی شود تا كمبود فضاهای آموزشی مرتفع گردد.

عبدالمجید سالاری مدیر آموزش و پرورش شهرستان جیرفت نیز با تشریح دستور جلسه، اعضا را به تبادل نظر پیرامون این دستورات فرا خواند و دو پیشنهاد علاوه بر آن مطرح كرد كه عبارت بودند: از نصب تندیس شهید مطهری در میدان معلم شهرستان و تجلیل از 39 دانش آموز برگزیده مسابقات قرآن و معارف اسلامی مرحله استان كه هر دو پیشنهاد، مورد موافقت رئیس شورا قرار گرفتند و مقرر شد با ارسال درخواست كتبی عملیاتی شوند.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان