تبیان، دستیار زندگی
برای تبریک سالروز ولادت منجی عالم بشریت، قائم آل محمد، حضرت امام مهدی(عج)، از کارت تبریک زیبای طراحی شده باشگاه کاربران استفاده کرده و این میلاد فرخنده را به دیگران، تبریک و تهنیت بگویید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : سعید سخایی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کارت تبریک نیمه شعبان

خبر آمد خبری در راه است...

دنیای با حضـــور تــو دنیای دیگری است

روز طلوع سبز تـــو فـــردای دیگری است

بـــوی بهشت مــی‌وزد از کــــوچه باغ‌ها

خاک زمین بهاری گـــل‌های دیگری است

گــل‌های مــریم از گــل نرگس معطــرند

عیسی اسیر نام مسیحای دیگری است

دیگر زمان از این همه تکرار خسته است

تاریـــخ بی‌قــــرار قضـــایای دیگری است

فردای بی تو باز شبی از سیاهی است

فردای با تــــو روز به معنای دیگری است

با هـــر غـــروب جمعه دلــــم زار می‌زند

چشم انتظار جمعه‌ی زیبای دیگری است

برای ارسال کارت تبریک سالروز ولادت حضرت امام مهدی(عج)، اینجا را کلیک کنید.

کی می‌رسم به لذتِ در خواب دیدنت؟

سخت است، سخت... از لب مردم شنیدنت...

نامت را فراوان بر زبان‌ها می‌آورند در این شهر... صدایت می‌زنند... نامت را قاب می‌کنند روی دیوارها... نامت را آذین می‌بندند در کوچه‌ها و معبرها... نامت را به یکدیگر می‌گویند و من چه بسیار نام تو را شنیده‌ام، ای مهربان‌ترین.

اما دریغا که دیدارت را هرگز... گفته‌اند تو را نمی‌توان دید با این چشم‌های بیهودگی... گفته‌اند از پیش رویمان می‌گذری، اما نمی‌شناسیمت با این نگاه‌های غافل... اما ای کاش در خواب، راهی به تماشای تو داشتم. ای کاش شمیم پیراهنت از خوابم گذر کند تا بیداری‌ام را به عطر پیراهن یوسف بیناتر کنم.

خواب دیدن تو، به تمام بیداری‌هایمان، به تمام عمرمان می‌ارزد. خواب تو را دیدن، عین بیداری است و بیداریِ تو را ندیدن، خواب است... غفلت است... از خوابم گذر کن مثل نسیم بهاره‌ای که شکوفه‌ها را به لبخند فرا می‌خواند. مثل شفای ناگهانی که درد را بر باد می‌دهد. مثل معجزه بی‌بدیلی که ایمان را نو می‌کند. از خوابم گذر کن تا چشمان گنه‌کارم به یمن رۆیت تو بخشوده شوند و تقوای خویش را از سر بگیرند.

حس می‌کنم گویا هزار سال است که دوستت داشته‌ام. انگار هزار سال است که به تو و به آمدنت دل بسته‌ام. انگار هزار سال است که خدا مرا به پای انتظار تو نشانده و هنوز تو را نیاورده است. آری، به راستی، هزار سال است که تو را دوست دارم... که تو را دوست داریم... که برایت دل‌تنگیم... منتظریم و تنها آه می‌کشیم ... خسته می‌شویم، ناله می‌کنیم و تنها سجاده‌ها انتظارمان را می‌دانند و تسبیح‌ها و نذرها عمق درد ما را دیده‌اند، سه‌شنبه‌ها بی‌قرارترمان می‌کنند و جمعه‌ها، دل‌هایمان را به آتش می‌کشند. هر روزی که آغاز می‌شود و به پایان می‌رسد یا شبیه بغض سه‌شنبه است یا پر از اندوه جمعه ...

چقدر چشم‌منتظر پیر شدند و از خاک کوچیدند. چقدر کودکان که به دنیا آمدند و در این هوای غربت و چشم به راهی، بزرگ شدند. چقدر دل‌ها که تولد یافتند و عشق و انتظار آموختند و به پیری رسیدند و هنوز ندیده‌اند تو را...

همه انتظار تو را می‌کشند، همه... از هر مذهب و کیش، با هر زبان و بیان، تو را می‌شناسند و دست‌های مهربانت را بی‌قرارند. همه صف به صف در انتظارند. قدم بگذار در کوچه‌های زمین و زمان...

مولای من، در کوچه‌ها صدای قدم‌هایت را جاری کن. چراغ خانه‌های شهر را بیفروز. مردم در خواب را بیدار کن از خواب غفلت. زیر لب، نام تک‌تک‌شان را صدا بزن تا خداوند به یمن زمزمه پرمهر تو، روز خجسته دیگری را برایشان بیاغازد. دعا کن سفره‌هاشان به برکت نام تو برقرار و حلال باشد. دعا کن عبادتشان را به حرمت آبروی تو، خدا پذیرا شود. دعا کن برای خاطر قلب پر عطوفت تو با یکدیگر مهربانی کنند. دعا کن آب در آسیاب ستم نریزند. دعا کن تو را از یاد نبرند... از تو غافل نشوند... تو را چشم به راه باشند.

دعا کن برای مردم زمین! برای غفلت روزگار... دل‌های سنگ شده... دل‌های تنگ شده... برای قلب‌های عاشق، قلب‌های مظلوم ... برای صبرهای به سر آمده... جان‌های به لب رسیده... برای اشک‌های خسته دعا کن... برای بغض‌های گلوگیر... برای چشم‌های در جست‌وجو...  همه را دعا کن، مولای من...

خدایا؛ فکری به حال عشق و انتظار کن. به حال چشم به راهی... فکری به حال این همه جست‌وجو... این همه دل‌تنگی... تنها تویی که می‌توانی. تنها تویی که قادری.

سودابه مهیجی

امام مهدی (عج) می‌فرمایند: اگر شیعیان ما (كه خداوند آن‌ها را به طاعت و بندگی خویش موفق بدارد) در وفای به عهد و پیمان الهی، اتحاد و اتفاق می‌داشتند و عهد و پیمان را محترم می‌شمردند، سعادت دیدار ما به تأخیر نمی‌افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل می‌شدند. (الإحتجاج للطبرسی، ج 2، ص 499)

زمان آن است كه، به راه بیاییم تا او از راه بیاید ...

شما کاربران عزیز تبیانی می‌توانید برای تبریک میلاد منجی عالم بشریت، قائم آل محمد، حضرت امام مهدی (عج)، از کارت تبریک طراحی شده باشگاه کاربران استفاده کرده و این میلاد فرخنده را به دوستان و آشنایان خود تبریک بگویید.

این کارت تبریک زیبا را از بخش کارت پستال و با جمله‌هایی که دوست دارید، برای دوستان خود بفرستید.


باشگاه کاربران تبیان

مطالب مرتبط:

کارت تبریک ولادت حضرت امام مهدی (عج) - سال 91

مقالات کارت پستال‌های باشگاه کاربران

صفحه اصلی ارسال کارت پستال رایگان