تبیان، دستیار زندگی
ستقلال از نگاه مربی تیم قهرمان لیگ برتر كریمی می تواند از بهترین دروازه بانهای ایران باشد طباطبایی از آمادگی همیشگی به دور بود اسماعیل اردلان مربی دروازه بانهای تیم فوتبال فولاد مباركه سپاهان در گفت و گویی با خبرنگار خبرگزاری...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارزیابی دروازه بانهای پیروزی واستقلال از نگاه مربی تیم قهرمان لیگ برتر

كریمی می تواند از بهترین دروازه بانهای ایران باشد

طباطبایی از آمادگی همیشگی به دور بود

اسماعیل اردلان مربی دروازه بانهای تیم فوتبال فولاد مباركه سپاهان در گفت و گویی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، عملكرد دروازه بانهای بازی دو تیم استقلال و پیروزی را تشریح كرد.

وی دررابطه با فرشید كریمی دروازه بان تیم پیروزی گفت: فرشید كریمی بهتر از هادی طباطبایی بود ودركل درتوپ گیری ها در چند نوبت خوب عمل كرد، مخصوصاً در دقایق 32 و 33 روی ضربات مومن زاده و در دقیقه 41 روی ضربه فرزاد مجیدی از خود واكنش خوب نشان داد ضمن اینكه دردقیقه40 و 45 روی شوت فرزاد مجیدی و دین محمدی بهترمی توانست عكس العمل نشان دهد.

وی افزود: كریمی اگر از لحاظ تكنیكی بیشتر كار كند وبتواند واقعاً به عنوان آخرین مدافع كه در فوتبال نوین از آن یاد می شود انجام وظیفه كند، می تواند یكی از بهترین دروازه بانهای ایران شود به شرطی كه روی فاكتورهای چالاكی، سرعت عمل و انعطاف پذیری و رهبری تیم خود بیشتر كار كند. اردلان بازی سازی كریمی را متوسط ارزیابی كرد و افزود: او در شروع مجدد و ضربه دروازه خوب عمل كرد ضمن اینكه درخروج روی توپهای هوایی نیز می تواند بهتر از این عمل كند.

مربی سپاهان با بیان اینكه استرس كریمی در نیمه اول طبیعی بود افزود: به مرور زمان او، این استرس را ازخود دور كرد و با اعتماد به نفس بیشتری به كار ادامه داد.

وی در رابطه با گل استقلال به تیم پرسپولیس گفت: هنگامی كه او با اكبرپور تك به تك شد خود را در این صحنه تسلیم شده احساس كرد و بدون محاسبه حركت و به نظر من در این صحنه بهتر ازاین می توانست عمل كند.

اسماعیل اردلان در رابطه با هادی طباطبایی دروازه بان استقلال تهران گفت: به نظر می رسد وی طبق روال بازیهای قبل  یكی از اركان اصلی استقلال مقابل پرسپولیس باشد ، ولی هادی انتظارها را برآورده نكرد و قطعاً دلیل آن را خودش بهتر می داند، زیرا از آمادگی همیشگی به دور بود. وی با بیان این مطلب كه استرس و نگرانی از اول بازی با دروازه بان استقلال همراه بود و نمی توان این امر را از طباطبایی انتظار داشت افزود: او در این بازی راضی كننده نبود.

اردلان افزود: هادی در ضربات دروازه خوب عمل نمی كند، روی خروج ها موفق نشان نداد،  ضمن اینكه گل اول پرسپولیس روی دفاع ناقص وی و ناهماهنگی او با مدافعان استقلال به دست آمد.

وی در رابطه با گل دوم پرسپولیس به استقلال گفت: روی گل دوم نمی توان او را مقصر دانست چون توپ بعد از برخورد به مدافعان تغییر مسیر داد. مربی دروازه بانهای سپاهان در پایان گفت: در هر حال طباطبایی یكی از بهترین دروازه بان ایران است و امیدوارم هر چه سریعتر به مرز آمادگی مطلوب برسد.