تبیان، دستیار زندگی
کارشناس آموزش فیزیک مدارس کاشان گفت: در آخرین روز از سال تحصیلی، دانش آموزان دبیرستان های دخترانه خدیجه کبری و فاطمه زهرای کاشان نمایشگاه آثار هنری با موضوع ˝آشتی با فیزیک˝ بر پا کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه آثار هنری با موضوع "‌آشتی با فیزیک"‌در کاشان برگزار شد

نمایشگاه آثار هنری با موضوع ˝آشتی با فیزیک˝در کاشان برگزار شد


کارشناس آموزش فیزیک مدارس کاشان گفت: در آخرین روز از سال تحصیلی، دانش آموزان دبیرستان های دخترانه خدیجه کبری و فاطمه زهرای کاشان نمایشگاه آثار هنری با موضوع " ‌آشتی با فیزیک"‌ بر پا کردند.


"صدیقه کسایی" افزود: فیزیک به عنوان درس پایه ، از محتوا و نوشتاری برخوردار است که به نظر دانش آموزان، خشک و بی روح است و به ویژه در سال اول چندان مورد استقبال قرار نمی گیرد.

وی اظهار داشت: هنر یک معلم، به کار گیری شیوه هایی برای برقراری ارتباط بین محتوای درس و علاقه دانش آموزان و ایجاد تحریک و تهییج آنها به آموزش و یادگیری درس های پایه و ماندگاری آن است.

هنر یک معلم، به کار گیری شیوه هایی برای برقراری ارتباط بین محتوای درس و علاقه دانش آموزان و ایجاد تحریک و تهییج آنها به آموزش و یادگیری درس های پایه و ماندگاری آن است.

به گفته وی، استفاده از قالب هایی مثل بازی ، شعر و کاریکاتور شیوه هایی برای یادگیری پایدار محتوای آموزشی است که در سال جاری برای آموزش فیزیک، به کار گرفتم و از دانش آموزان نیز خواستم ، به همین شکل درس را ارائه کنند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان علاوه بر کاریکاتور، از تلفیق قوانین راهنمایی و رانندگی با محتوای آموزش فیزیک برای ارائه مفاهیم درسی استفاده می کردند که هم رعایت قوانین رانندگی فرهنگ سازی می شد و هم درس را به خوبی یاد می گرفتند.

در برپایی این نمایشگاه بیش از یک هزار اثر هنری از دانش آموزان بررسی شد و 400 اثر برتر در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است تا همه دانش آموزان بتوانند مسیری درست برای یادگیری بهتر انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: در برپایی این نمایشگاه بیش از یک هزار اثر هنری از دانش آموزان بررسی شد و 400 اثر برتر در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است تا همه دانش آموزان بتوانند مسیری درست برای یادگیری بهتر انتخاب کنند.

کسایی گفت: آثار نمایشگاه به گونه ای تنظیم شده که همه محتوای کتاب فیزیک رشته های ریاضی و تجربی را شامل می شود و در صورت امکان به عنوان کتاب کمک آموزشی چاپ و منتشر خواهد شد.

نمایشگاه آشتی با فیزیک تا پایان خرداد در دبیرستان فاطمه زهرای کاشان واقع در ابتدای بلوار مفتح این شهر برپا خواهد بود.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان