تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل دفتر مناطق کمتر توسعه یافته و مدارس عشایری گفت: در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان روستایی و عشایری برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعریف اوقات فراغت تابستانی ویژه دانش‌آموزان عشایر

آغاز اردوها از 5 تیرماه

تعریف اوقات فراغت تابستانی ویژه دانش‌آموزان عشایر/آغاز اردوها از 5 تیرماه


مدیر کل دفتر مناطق کمتر توسعه یافته و مدارس عشایری گفت: در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان روستایی و عشایری برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است.


برگزاری اردو از 5 لغایت 15تیرماه در اردوگاه نیشابور یکی از ویژه برنامه های مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان عشایری است.

عبدالرسول شکیبافر در گفت ‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، به تشریح برنامه های ویژه تابستانی مدارس عشایری پرداخت و گفت: برنامه های اوقات فراغت از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی دنبال می شود و دستورالعمل ویژه اجرای برنامه های آن ارسال شده است.

وی اضافه کرد: در حوزه عشایر هم یک پیوست و دستورالعملی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ضمیمه همان بخشنامه معاونت پرورشی، به استان ها ابلاغ شده است.

مدیر کل دفتر مناطق کمتر توسعه یافته و مدارس عشایری ادامه داد: با توجه به شرایط بومی، فرهنگی، اقتصادی و شرایط معیشتی عشایر و بر اساس ظرفیت آن ها قرار شد که اوقات فراغت دانش آموزان عشایری تعریف شود.

وی تصریح کرد: در همین راستا و در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان روستایی و عشایری برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است. از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری چهاردهمین اردوی دانش آموزان عشایر کشور اشاره کرد که بر اساس آن، اردوی دانش آموزی از  15- 5  تیرماه در مشهد مقدس دراردوگاه نیشابور برگزار می شود که در این اردو برنامه های متنوع و خوبی برای 1300 دانش آموز روستایی و عشایر در نظر گرفته شده است.

در خلال این اردو، جشنواره غذاهای محلی و مرحله فینال جشنواره بازی های بومی و محلی در مرحله کشوری نیز برگزار می شود. همچنین کارگاه ها و کلاس های مشاوره نیز برای دانش آموزان تدارک دیده شده است.

شکیبافر افزود: در خلال این اردو، جشنواره غذاهای محلی و مرحله فینال جشنواره بازی های بومی و محلی در مرحله کشوری نیز برگزار می شود. همچنین کارگاه ها و کلاس های مشاوره نیز برای دانش آموزان تدارک دیده شده است.

به گفته مدیر کل دفتر مناطق کمتر توسعه یافته و مدارس عشایری بازدید ها، سفرها و زیارت ها و  در خود استان ها زمینه مسابقات و اردوها بر اساس ظرفیت و شرایط مالی از دیگر برنامه های تابستانی برای مناطق عشایری و محروم کشور به شمار می رود.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان