تبیان، دستیار زندگی
ستاد اقامه نماز و شورای قرآن و عترت صبح امروز در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری نشست ستاد اقامه نماز و شورای قرآن و عترت آموزش و پرورش شهر تهران

برگزاری نشست ستاد اقامه نماز و شورای قرآن و عترت آموزش و پرورش شهر تهران


ستاد اقامه نماز و شورای قرآن و عترت صبح امروز در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.


در این نشست با حضور سید علی یزدی خواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، رضا امانی معاون پرورشی و فرهنگی، محمودحسینی معاون آموزش متوسطه، حسین مفیدی نیا رئیس اداره ارزیابی عملکرد، محمدرضا مهدلو رئیس سازمان دانش آموزی، در خصوص نهضت ملی حفظ قرآن (طرح نور) – توسعه مدارس خاص قرآنی دوره ابتدایی - وضعیت روحانیون مدارس، بحث و تبادل نظر شد.

سید علی یزدی خواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تبریک میلاد حضرت علی(ع) اظهارداشت: فضای مدارس باید قرآنی باشد و پیام های قرانی توسط معلمان در متن درس به دانش آموزان ارائه شود.

فضای مدارس باید قرآنی باشد و پیام های قرآنی توسط معلمان در متن درس به دانش آموزان ارائه شود.

وی با اشاره به بحث نیروی انسانی، فضا و محتوای مدارس خاص قرآنی افزود: اولویت تاسیس و تشکیل مدارس خاص قرآنی (دوره ابتدایی ) در سال جاری با مدارس هیئت امنایی موجوداست و نحوه ثبت نام این مدارس به صورت عادی همانند مدارس دیگر صورت می پذیرد.

در این جلسه مصوب شد در صورت نبودن مدارس هیئت امنایی در مناطق نوزده گانه تهران با استفاده از مدارس دولتی و تامین هزینه های این مدارس با مشارکت اولیاء دانش آموزان انجام گردد.

همچنین مقرر شد، کارگروهی جهت ارزیابی مدارس خاص قرآنی (ابتدایی) توسط معاونت پرورشی و فرهنگی انجام پذیرد و خروجی و بازخورد آن آسیب شناسی شده و از تجربیات موجود در مدارس قرآنی نیز استفاده شود.

در ادامه بررسی محتوای این مدارس به جلسه بعد موکول گردید و مصوب شد از اعتبارات منابع اختصاصی سال جاری 92 مبلغ یک میلیارد و نیم در قالب فصل 5 جهت تسویه حساب مطالبات مدارس قرآن و طرح نور پرداخت گردد.

یادآور می شود، 38 مدرسه قرآنی و 830 پایگاه قرآنی فعال در شهر تهران وجود دارد که در آینده افزایش خواهند یافت.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان