تبیان، دستیار زندگی
شیوه‌نامه ساماندهی نیروی انسانی به ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان ایلام ابلاغ شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین نشست اعضای ستاد ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی اداره كل آموزش و پرورش ایلام برگزار شد

اولین نشست اعضای ستاد ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی اداره كل آموزش و پرورش ایلام برگزار شد


شیوه‌نامه ساماندهی نیروی انسانی به ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان ایلام ابلاغ شد.


اولین نشست اعضای ستاد ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی اداره كل آموزش و پرورش ایلام به ریاست مدیركل آموزش و پرورش با دستور كار بررسی و چگونگی اجرای شیوه نامه ساماندهی نیروی انسانی در سالن جلسات این اداره كل تشكیل شد.

یزدانبخش شریفی در آغاز این نشست تاكید كرد: در ارتباط با ساماندهی نیروی انسانی باید همه سطوح و معاونت های آموزش و پرورش استان دخیل بوده، و با تشكیل كار گروهای تخصصی نهایت دقت و اهتمام لازم را برای محقق نمودن اهداف مطروحه در شیوه نامه ساماندهی به عمل آورند.

وی گفت: به لحاظ تسریع در روند امور و با توجه به تمركز حجم بیشتر برنامه های ساماندهی در حوزه برنامه ریزی نیروی انسانی دبیر خانه ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی با مشاركت فعال سایر معاونت ها در حوزه معاونت پژوهش و برنامه ریزی این اداره كل مستقر می شود.

در ارتباط با ساماندهی نیروی انسانی باید همه سطوح و معاونت های آموزش و پرورش استان دخیل بوده، و با تشكیل كار گروهای تخصصی نهایت دقت و اهتمام لازم را برای محقق نمودن اهداف مطروحه در شیوه نامه ساماندهی به عمل آورند.

گفتنی است در بخشنامه‌ای كه با امضای وحید كیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده، چارچوب ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 93ـ92 در پنج فصل شامل ساماندهی واحدهای سازمانی، چارچوب ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی، ‌ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی، ساماندهی نیروی انسانی مدارس استثنایی كشور، سازماندهی نیروهای نهضت سوادآموزی و ضمائم در پنج فصل تهیه و تنظیم شده است.

اهداف اساسی و عمده شیوه‌نامه چارچوب ساماندهی نیروی انسانی به ترتیب اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، استمرار تسهیل در عملیاتی شدن سیاست‌های راهبردی وزارت آموزش و پرورش، ارتقای بهره‌وری و كیفیت استفاده بهینه از منابع ارزشمند انسانی موجود، ارتقای سطح كیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی، گسترش عدالت آموزشی و پرورشی و ایجاد وحدت رویه و حسن انجام امور مربوط به سازماندهی نیروی انسانی، عنوان شده است.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان