تبیان، دستیار زندگی
اسماعیل نجد اسکندریان توانسته است اولین کتاب در مورد زندگینامه شهدای معلم مراغه را با عنوان کتاب ستارگان هدایت در سال 91 به زیور طبع بیاراید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتشار اولین کتاب زندگینامه شهدای معلم مراغه با عنوان ستارگان هدایت

انتشار اولین کتاب زندگینامه شهدای معلم مراغه با عنوان ستارگان هدایت


اسماعیل نجد اسکندریان توانسته است اولین کتاب در مورد زندگینامه شهدای معلم مراغه را با عنوان کتاب ستارگان هدایت در سال 91 به زیور طبع بیاراید.


اسماعیل نجد اسکندریان  هدف از تدوین و تالیف این کتاب را زنده نگهداشتن نام و یاد شهیدان و احیای ارزش الهی حماسه زان هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

نجد اسکندریان افزود: ثبت و ضبط  یاد و خاطره شهدای گرانقدر معلم از اهمیت دو چندانی برخوردار است چراکه نقش معلمان در دفاع مقدس و هدایت دانش آموزان به سوی جبهه ها چیزی نیست که به این سادگی آن را به دست فراموشی بسپاریم.

ایشان ادامه داد و گفت: تدوین و تالیف خاطرات و زندگینامه این عزیزان بعد از گذشت سال ها بسیار سخت می کرد اما انگیزه ای که اینجانب در تحقیق به دست آوردم راه را برایم هموار ساخت و با لطف خدا و حمایت معنوی شهیدان طی دوازده ماه اندک اندک  برگ های زرین از آثار به دست آمد.

ثبت و ضبط یاد و خاطره شهدای گرانقدر معلم از اهمیت دو چندانی برخوردار است چراکه نقش معلمان در دفاع مقدس و هدایت دانش آموزان به سوی جبهه ها چیزی نیست که به این سادگی آن را به دست فراموشی بسپاریم.

نجد اسکندریان در خاتمه افزود: در اینجا تقریر این نکته خالی از لطف نباشد که پایگاه مقاومت شهید رجایی آموزش و پرورش مراغه که در سال 1362 به پیشنهاد معلم شهید عادل محمد رضا نسبت تاسیس گردیده و سال هاست با برنامه های متنوع فرهنگی به حیات طیبه و پر برکت خود ادامه می دهد و اعضای شورای این پایگاه با توجه به مساعدت های مادی و معنوی در تالیف و تدوین این کتاب سهم بسزایی داشته اند.

اسماعیل نجد اسکندریان فارغ التحصیل رشته ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی ارشد ،پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس که توفیق حضور در عرصه دفاع مقد س را داشته است و تاکنون در زمینه پزوهش و تحقیق در خصوص زندگینامه و آثار و وصیت نامه شهدا چندین کار پژوهشی انجان داده که  از جمله می توان به تدوین و تالیف  کتاب حکایت گردان امیر المومنین که با همکاری مرکز حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی به چاپ رسیده است اشاره کرد. وی هم اکنون به عنوان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مراغه مشغول انجام وظیفه می باشد.


منبع : خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان