تبیان، دستیار زندگی
استاندار آذربایجان شرقی گفت: ریاضیات انسان را به سمت توحید و خداپرستی هدایت می‌كند و موحدترین افراد، عالم‌ترین آنها به علم ریاضیات هستند كه در واقع این علم، تببین‌كنننده نظم حاكم بر نظام هستی و خالق این نظام بی‌بدیل است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخبگان و معلمان نمونه ریاضی استان تجلیل شدند

نخبگان و معلمان نمونه ریاضی استان تجلیل شدند


استاندار آذربایجان شرقی گفت: ریاضیات انسان را به سمت توحید و خداپرستی هدایت می‌كند و موحدترین افراد، عالم‌ترین آنها به علم ریاضیات هستند كه در واقع این علم، تببین‌كننده نظم حاكم بر نظام هستی و خالق این نظام بی‌بدیل است.


احمد علیرضابیگی در مراسم تجلیل از نخبگان ریاضی استان در تبریز، اظهار داشت: امروزه دامنه علوم بسیار گسترده شده و فعالیت مراكزی مانند خانه ریاضیات می‌تواند ما را به شكوفایی استعدادها در رشته‌های مختلف علمی هدایت كند.

وی با قدردانی از تلاش‌های مدیریت خانه ریاضیات و به ویژه دكتر فرهنگ، خاطرنشان كرد: روشن نگه داشتن مشعل خانه ریاضیات به واسطه عشق و علاقه اعضای این خانه و معلمان سخت‌كوش و تلاش پیگیر و مجدانه مدیریت آن است كه امیدواریم موجب درخشش جوانان و نوجوانان ما در تورنمنت‌های علمی جهانی شود.

علیرضابیگی اضافه كرد: در این فرصت از خانواده‌های دانش‌آموزان فعال در خانه ریاضیات كه شرایط لازم را برای بارور شدن استعدادهای آنان فراهم كرده‌اند نیز تشكر می‌كنیم و اطمینان داریم كه با استحكام اساس خانواده موجب می‌شود كه جوانان ما راه عزت و افتخار را با سربلندی طی كنند.

روشن نگه داشتن مشعل خانه ریاضیات به واسطه عشق و علاقه اعضای این خانه و معلمان سخت‌كوش و تلاش پیگیر و مجدانه مدیریت آن است كه امیدواریم موجب درخشش جوانان و نوجوانان ما در تورنمنت‌های علمی جهانی شود.

وی افزود: از مجموعه آموزش و پرورش استان هم به خاطر پشتیبانی از جمع خانه ریاضیات و گسترش دامنه فعالیت این جمع به همه شهرستان‌های استان و ساماندهی تلاش‌های صورت گرفته در این حوزه قدردانی می‌كنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در خاتمه اظهار داشت: انشاءالله در صدد هستیم برای میزبانی یكی از تورنمنت‌های معتبر جهانی در رشته ریاضیات برنامه‌ریزی كنیم و قطعا با تلاش مسئولان امر این كار به نحو شایسته‌ای انجام خواهد شد.

در این مراسم سه تن از نخبگان ریاضی استان كه در مسابقات جهانی ریاضیات در مسكو موفق به كسب مدال شده بودند و همچنین 45نفر از دانش آموزان و 7نفر از دبیران ریاضی با اهدای لوح سپاس و هدیه مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند .


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان