تبیان، دستیار زندگی
عموهای فیتیله ای مثل همیشه سرحال و پرانرژی در حال آماده شدن برای اجرای اولین آیتم برنامه هستند. محمد مسلمی به عنوان گارگردان و یکی از عموهای برنامه ی فیتیله هماهنگی های قبل از برنامه را با عوامل انجام میدهد .
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محمد مسلمی عموی مهربان جمعه ها در تبیان (مصاحبه اختصاصی)‌
عموهای فیتیله ای مثل همیشه سرحال و پرانرژی در حال آماده شدن برای اجرای اولین آیتم برنامه هستند. محمد مسلمی به عنوان گارگردان و یکی از عموهای برنامه ی فیتیله هماهنگی های قبل از برنامه را با عوامل انجام میدهد .او کار کودک را کاری پر از نشاط و شادابی می داند. محمد مسلمی معتقد است که با برنامه فیتیله زندگی می کند. در ادامه متن گفتگو  سایت تبیان را با او بخوانید.

تبیان : چطور شد فعالیت در ژانر کودک را انتخاب کردید؟

تجربه ژانرهای مختلف، شاید هم دلیلش آقای خمسه باشد. زمانی که ما کارمون رو شروع کردیم استادمون ایشون بود. کار کودک ژانر زیبایی است چون با بچه ها سر و کار دارد و دنیای بچه ها دنیایی است که ما خودمون آن را تجربه کردیم. پر از نشاط، پر از رنگ، شادابی و تخیل. به واسطه همین وارد شدن به دنیای این بچه ها بسیار زیباست و کار تخصصی سختی است. با توجه به این که کارهای دیگه ای هم کردیم ولی وارد این حوزه شدیم و این حوزه را بیشتر دوست داریم، به خاطر فانتزی بودنش.

تبیان : بهترین برنامه ای که تا به حال اجرا کردید و بیشتر دوست داشتید؟

همه برنامه های ما مثل بچه های ما هستند، همشون رو دوست داریم. اما من خودم عکاسخانه را به واسطه شخصیتی که تو اون برنامه داشتم خیلی دوست دارم، فیتیله هم که باهاش زندگی می کنم.

محمد مسلمی

تبیان : جدیدا آیتمی به عنوان معرفی بازی های قدیمی به برنامه اضافه شده، انتخاب این بازی ها بر چه اساسی بوده؟

ما برا ی انتخاب این بازی ها پژوهش می کنیم و پشت این بازی ها هزار فکر بوده. وقتی بچه ها لی لی بازی می کردند کار تحرکی انجام می دادند، کش بازی می کردند تمرکزشون بالا می رفت، هفت سنگ بازی می کردند و...

بازی های گروهی و بازی های  تکی باعث می شد بچه ها هم فکرشون به کار بیفته و هم دستشون. ما در روایات هم داریم که پیامبر می فرمایند: از دست هایتان خوب استقاده کنید. ما سعی کردیم بچه ها را یه مقدار از کامپیوتر دور کنیم، و رو بیارن به بازی هایی که قبلا بوده و ما خودمون اون ها رو تجربه کردیم. انرژی ای رو صرف کنن که هم چاق نشن و تحرک داشته باشند و هم اینکه بتونن تو خونه این بازی ها رو انجام بدهند.

تبیان : دوست داشتنی ترین بازی زمان کودکی خودتون کدام بازی بوده؟

همه بازی ها برای ما جذاب بود:گانیه، زو و ... ولی من خودم چرخ و چوب رو بیشتر دوست داشتم که یه چرخ می گرفتیم و با چوب باهاش تو چندتا کوچه دور می زدیم و می اومدیم. یکی از چیزهایی است که هیچ وقت فراموش نمی کنم.

محمد مسلمی

تبیان : دوست داشتنی ترین برنامه کودک دوران کودکی تان؟

من به کارتون زورو- تنسی تاکسی دو خیلی علاقه داشتم.

تبیان : دوست داشتنی ترین خوراکی؟

اون موقع مغازه ها یه چیزهایی داشتند به اسم  شانسی که خود ما انتخاب می کردیم و معلوم نبود اون چیزی که انتخاب می کنیم چی باشه ولی تو خوراکی ها باقلوا و بامیه ای که تو کوچه ها فروخته می شد رو دوست داشتم.

تبیان : بهترین خاطره ای که از دوران کودکیتان دارید و هیچ وقت فراموش نمی کنید؟

دوران کودکیم مغازه ای بود که یه آپارات کوچک داشت، وقتی از جلو اون رد می شدم آرزو داشتم که بتونم اون آپارات رو بخرم. اون موقع قیمتش 500 تومن بود،از بس بهش فکر می کردم  شاید بعضی وقت ها خوابش رو هم می دیدم. هر وقت از جلو مغازه رد می شدم آرزو می کردم که برای من باشه. بعد یه روز که پدرم بالاخره قبول کرد و برای خرید اون آپارات  پول رو ازش گرفتم اون آپارات رو خریده بودن، هیچ وقت فراموش نمی کنم.

تبیان: بهترین آرزوی شما  برا ی بچه ها؟

سلامتی

مصاحبه: زهرا فرآورده

بخش کودک و نوجوان تبیان


مطالب مرتبط:

گفت و گو با کوروش پارسانژاد

مرضیه طلوع اصل، ویراستار کتاب‌های کودک و نوجوان

بهراد امین‌سلماسی، طراح کتاب های کودک ونوجوان

فضای رنگارنگ شعر

غلامرضا بکتاش

عاشق زنگ نقاشی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.