تبیان، دستیار زندگی
جمعه 23 خرداد ماه 82 ، پنجاه و چهارمین دیدار سنتی دو تیم استقلال و پرسپولیس- بنابرگزارش خبرنگار تبیان از ورزشگاه آزادی ،با توجه به اهمیت و حساسیت این بازی  نظم و جو حاكم بر استادیوم بزرگ و نو نوا شده آزادی قابل قبول و ت...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پروین استقلال را برد

جمعه 23 خرداد ماه 82 ، پنجاه و چهارمین دیدار سنتی دو تیم استقلال و پرسپولیس-

بنابرگزارش خبرنگار تبیان از ورزشگاه آزادی ،با توجه به اهمیت و حساسیت این بازی  نظم و جو حاكم بر استادیوم بزرگ و نو نوا شده آزادی قابل قبول و تقدیر بوده است .

این بازی كه به قضاوت سه داور اهل اسلواكی بود در پایان با نتیجهدو بر یك بهسود تیم پرسپولیس خاتمه یافت . گلهای تیم قرمز پوش را گل محمدی و ابوالقاسم پور زدند و تك گل تیم آبی را علیرضا اكبرپور به ثمر رساند .

حاشیه های این بازی از نگاه خبرنگار تبیان

1) ساعاتی قبل از آغاز بازی مسئولان برگزار كننده با اجرای برنامه ها و مراسمی شاد از قبیل پخش موسیقی و دعوت از امیر كریمی خواننده كشور و برنامه های متنوع دیگر ،شور و حال خاصی به ورزشگاه بخشیده بودند.

2) مهندس مهرعلیزاده ، آقای آصفی ، آقای كفاشیان ، دكتر دادكان ، دكتر قریب ، اكبر غمخوار ، عرفانیان ، دانشور ، حسین فرزامی ، ابراهیم آشتیانی ، همایون بهزادی ، ناظم گنجاپور، فرشاد پیوس ، اصغر حاجیلو ، حسن روشن ، عزیز اصلی ، احمدرضا عابدزاده و چنگیز و برادران معینی به همراه رضا وطنخواه را می توان از میهمانان ویژه این بازی نامید .

3) حاج بهزاد كتیرایی مدیر كل حراست سازمان تربیت بدنی با همكاری نیروی انتظامی و همكاران خود جو حاكم بر ورزشگاه را در كنترل خود داشتند و با توجه به حساسیت بازی تنش و مشكل حادی بهوجود نیامد ، كه زحمات آنها قابل تقدیر بود .

4) در لحظاتی از بازی و بهخصوص پس از اخراج فرزاد مجیدی دقایقی جو ورزشگاه معترض و نامناسب شد و هواداران استقلال با پرتاب اشیاء و وارد كردن خساراتی به صندلی های تازه استادیوم،اعتراض خود را به قضاوت داور نمایان كردند .

5) پرتاب سنگ و اشیاء دیگر به طرف زمین چمن ،سببشكسته شدن سر دو خبرنگار و مجروح شدن چندتماتشاگر نزدیك به زمین شد .

6) تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه حكایت از آشتی دوباره تماشاگران ، با فوتبال بود .تعداد هواداران قرمز پوش بیشتر از تیم رقیب بود .

7) رضا شاهرودی كه گفته می شد از بازیكنان ثابت این دیدار است به همراه احمدرضا عابدزاده در جایگاه ، از این بازی دیدن كردند .

8) قبل از آغاز بازی طی مراسمی به همت فدراسیون فوتبال از پیشكسوتان  این دو تیم كه عبارت بودند از گنجاپور ـ پیوس ـ آشتیانی ـ عزیز اصلی ـ روشن ـ حاجیلو ـ حاج محمد ـفرزامی  ـ معینی توسط مهندس مهرعلیزاده تجلیل و قدردانی به عمل آمد .

9) در ابتدای مراسم  تجلیل از پیشكسوتان ، از اولین رئیس فدراسیون فوتبال ایران ، حسین مبشر تجلیل به عمل آمد .

10) حاضرین در ورزشگاه ، حدود 80 هزار نفر بودند .

11) در آخرین لحظات قبل از آغاز بازی بهعلت عدم تدارك بلیط بیش از 65 هزار نفر به دستور مسئولان كلیه درها باز شد و تماشاگران مجانی بازی را دیدند .

12) در اواسط بازی افشین پیروانی به لب خط آمده و با جواد زرینچه به خوش و بش و روبوسی پرداخت .

13) پس از آن كه چند تماشاگر نما اقدام به كندن صندلی ها كردنداین عمل از چشم های تیز بین دوربین های مخفی و مأموران دور نماند و به گفته مدیر كل حراست،كلیهاین افراد دستگیر و فیلم در حال ارتكاب جرم آنها ضبط و به خود آنها نشان داده شد .

14) در پایان بازی كریم باقری ، ابولقاسم پور ، سامره ، خرمگاه ، منصوریان ، برای انجام تست دوپینگ نزد دكتر شریف و همكارانش رفتند .

15) منصور پورحیدری و علی پروین در پایان بازی یكدیگر را در آغوش گرفتند .

16) مهدی هاشمی نسب و حمید استیلی تنها بازیكنانی بودند كه در ابتدای بازی جهت عرض ادب و گرفتن رخصت از مربیان سابق خود سمت نیمكت مربیان رفتند .

17) پس از پایان بازی، بازیكنان استقلال جز آخرین نفراتی بودند كه ورزشگاه را ترك كردند .

18) بهروز رهبری فرد بهعلت شركت در مراسم عروسی خود ، داود فنایی و پیروز قربانی به همراه فراز فاطمی هم از غایبان بزرگ دو تیم در این دیدار بودند .

19) در پایان جا دارد از كلیه عزیزانی كه برگزاری این بازی زحمات و تلاش بسیاری را متحمل شدند تشكر كنیم: نیروی حراست ، انتظامی و مهدی اربابی ، اكبر قاسمی و در رأس همه آنها حاج بهزاد كتیرایی كهخبرنگار و عكاس ورزشی تبیان را در تهیه گزارش خبری و تصویری در آن شرایط یاری نمود .

خبرنگار تبیان