تبیان، دستیار زندگی
در این مقاله می‌خواهیم روش شناسایی فایل‌های هک را در مسنجرها در اختیار شما قرار دهیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه‌ شناسایی فایل هک در مسنجر

راه‌ شناسایی فایل هک در مسنجر


در این مقاله می‌خواهیم روش شناسایی فایل‌های هک را در مسنجرها در اختیار شما قرار دهیم.


در هنگام چت (CHAT) در سرویس‌های متفاوت پیام رسان و مسنجر مثل یاهو، ممکن است از افراد مختلف، فایلی را دریافت کنید که گاهی اوقات این فایل‌ها برای نفوذ به کامپیوتر شما و یا دزدیدن رمزها و پسوورد شما هستند. در این زمینه روشی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن در هنگام دریافت فایل، تا حد زیادی از امنیت آن اطمینان حاصل كنید:

اطمینان از نوع فابل

وقتی شخصی فایلی را برای شما ارسال می‌کند، در پیغامی که برای شما مبنی بر تایید آن می‌آید، نام شخص فرستنده، نام فایل، حجم آن و همچنین فرمت و از این قبیل اطلاعات، در آن قید شده است. شما باید توجه داشته باشید که آیا فایلی که برای شما ارسال شده است، از لحاظ نوع و فرمت، همان فایلی است که قرار بوده ارسال شود، یا خیر؟

در حقیقت مثلاً اگر می‌خواهید عکسی را دریافت نمایید، باید فایل مربوطه، پسوند JPG یا یکی دیگر از پسوندهای فایل‌های گرافیک را داشته باشد، نه اینکه فایلی با پسوند Exe و یا Bat یا Com برای شما ارسال شود و فرستنده هم مدعی باشد که این یک فایل تصویری است!

در واقع فایل‌هایی که با نرم‌افزارهای Magic-ps ساخته شده‌اند، دارای پسوندهایی نظیر SCR یا Exe و ... و یا مثل (mypic.jpg.exe) می‌باشند، که نشان‌دهنده آن است که فایل فرستاده شده، یکی از انواع فایل‌های ساخته شده توسط برنامه Magic-ps یا برنامه‌های مشابه است که برای به دست آوردن رمزها و پسوورد شما می‌باشد. بنابراین همواره نوع پسوند فایل‌های دریافتی را زیر نظر داشته باشید و بدانید که از این طریق و قبل از هر جیز می‌توانید تا حد زیادی از کیفیت، نوع و چگونگی عملکرد و ماهیت یک فایل اطلاع حاصل کنید.

راه‌ شناسایی فایل هک در مسنجر

روشی برای اطمینان بیشتر

برای اطمینان و امنیت بیشتر، حتماً یک نرم‌افزار ضد ویروس معروف و به روز شده را بر روی کامپیوتر خود داشته باشید و همواره فایل‌های دریافتی از اینترنت را اسکن نمایید تا امنیت و اطمینان شما، درصد بالاتری داشته باشد و درصد تخریب اطلاعات کامپیوتر توسط ویروس‌ها نیز بسیار کم شود.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: moffline

برگرفته از انجمن: کامپیوتر

مطالب مرتبط:

ویژه‌نامه «دنیای رایانه»

راه‌های حفظ امنیت اطلاعات در رایانه

کدام آنتی ویروس خوب است؟

علل كاهش سرعت كامپیوتر

راه‏های هک شدن یک ای‏میل