وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
این روزها که همه خود را برای سفرهای تابستانی آماده می کنند استان گلستان گزینه خوبی است که با طبیعت زیبایش در اختیار شما قرار دارد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سفر به بهشت خنک گرگان
پارک جنگلی النگدره

 


این روزها که همه خود را برای سفرهای تابستانی آماده می کنند استان گلستان گزینه خوبی است که با طبیعت زیبایش در اختیار شما قرار دارد. استانی که بهشت طبیعت گردان به حساب می آید و با جنگل های سرسبز و هوای معتدلش میزبان خوبی برای روزهای گرم خردادماه خواهد بود.

 

از ناهار خوران گرگان زیاد شنیده اید. آنقدر که تا نام گرگان می آید، ناهار خوران به عنوان یک گردشگاه زیبا و سرسبز به ذهن تان تداعی می شود. با این حال، اگر مسافر استان گلستان هستید، پیشنهاد می کنیم این بار سری هم به جنگل النگدره در 5کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان بزنید. جنگلی که در مسیر جنگل ناهارخوران قرار دارد و زیبایی هایش درست به اندازه ناهارخوران، برای شما جذاب خواهد بود.

پارک جنگلی النگدره

درخت، رود، آرامش

النگدره که به نام پارک جنگلی سروش هم شناخته می شود، وسعتی به مساحت 185 کیلومتر دارد و به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است. هوای جنگل النگدره حداقل 10 درجه خنک تر از نقاط شهری است و به همین دلیل در اواخر بهار و سه ماه تابستان مسافران زیادی را به خود می خواند. بهترین فصل سفر به النگ دره بهار و تابستان است اما اگر برای عکاسی راهی این منطقه می شوید، پاییزها بهترین وقت عکاسی است. جنگل های النگ دره و ناهارخوران زیباترین پاییزها را در میان جنگل های ایران دارند که اگر سرمای هوا را تاب بیاورید می توانند بهترین آثار هنری شما را خلق کنند.

رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد و تقریباً از وسط آن می‌گذرد. در نزدیکی این رودخانه، سه چشمه آب با کیفیت بسیار بالا وجود دارد که چشم انداز طبیعی منحصر به فردی ایجاد کرده است

گذارتان که به النگدره بیفتد، خواهید دید که پوشش گیاهی آن را درختان انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی پر کرده و در حوالی این درختان یک رودخانه و سه چشمه وجود دارد. رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد و تقریباً از وسط آن می‌گذرد. در نزدیکی این رودخانه، سه چشمه آب با کیفیت بسیار بالا وجود دارد که چشم انداز طبیعی منحصر به فردی ایجاد کرده و مهم تر از آن بخش مهمی از آب مورد نیاز جنگل را هم تامین می کند.

 

امکانات پارک

در پارک جنگلی النگدره سرویس های بهداشتی، جاده آسفالته، نمازخانه، پارک کودک، زمین ورزش، ساختمان های نگهبانی، منطقه کمپینگ و پیک نیک برای شما فراهم است و جاده آسفالته ای که از وسط آن می گذرد، دسترسی به نقاط مختلف جنگل را برای شما راحت تر می کند.

پارک جنگلی النگدره

 

محوطه تاریخی النگدره

اما به جز این جنگل، یک محوطه تاریخی هم در شمال پارک جنگلی النگدره وجود دارد که به همین نام معروف است. این محوطه مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان گرگان، بخش مرکزی، شمال پارک جنگلی النگدره واقع شده که در تاریخ 0 بهمن 1383 هم با شماره ثبت 11292 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

رستم زاد

بخش گردشگری تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین