تبیان، دستیار زندگی
به جای شوینده‌های مخصوص، نرم‌کننده مو را تجربه کنید تا مدت‌های زیادی رنگ بدنه اتومبیل برق بزند و شما را از شستشوی مداوم اتومبیل خلاص کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رازهای درخشندگی بیشتر خودرو

رازهای درخشندگی بیشتر اتومبیل


به جای شوینده‌های مخصوص، نرم‌کننده مو را تجربه کنید تا مدت‌های زیادی رنگ بدنه اتومبیل برق بزند و شما را از شستشوی مداوم اتومبیل خلاص کند.


نوشابه

بعد از باران، لاستیک‌ها و پوشش‌های اطراف شیشه‌های اتومبیل، کثیف و پر لک می‌شوند. این لک‌ها را با نوشابه بشویید.

مقداری نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک‌ها بکشید، حواستان باشد که نوشابه روی بدنه ماشین نریزد، چون رنگ آن را از بین می‌برد. نتیجه، بی‌نظیر است و لاستیک‌های حاشیه شیشه‌ها برق می‌زنند.

مایع ظرف‌شویی

مخزن شیشه‌شور اتومبیل را با مخلوطی از الکل و مایع ظرف‌شویی پر کنید تا موقع باران، شیشه‌ها گلی و پر لک نشوند. چهار پیمانه الکل و دو قاشق چای‌خوری مایع ظرف‌شویی، ترکیب ایده‌آلی است.

مایع شیشه‌شور

چراغ‌های اتومبیل را با مایع شیشه‌شور بشویید تا وقتی در شب، چراغ‌های ماشین را روشن می‌کنید، نوری شفاف از آن بتابد.

نرم‌کننده مو

نرم‌کننده مو، تمیزکننده‌ای بی‌نظیر برای خودرو است. به جای شوینده‌های مخصوص، نرم‌کننده مو را تجربه کنید تا مدت‌های زیادی رنگ بدنه اتومبیل برق بزند و شما را از شستشوی مداوم اتومبیل خلاص کند.

دستمال‌های مرطوب

شیشه‌های اتومبیل را با دستمال‌های مرطوب آرایشی تمیز کنید. نتیجه بی‌نظیر و باور نکردنی است.

آمونیاک خانگی

شما نمی‌توانید باران ناگهانی را پیش‌بینی کنید. یک چهارم فنجان آمونیاک خانگی را با یک لیتر آب مخلوط کنید و در یک بطری پلاستیکی بریزید و در اتومبیل نگه‌دارید. به محض بارش باران و لک شدن شیشه‌های ماشین، محتوی این بطری را روی شیشه‌ها بریزید و با دستمال کاغذی پاک کنید.

جوش‌شیرین

یک چهارم پیمانه جوش‌شیرین را با یک چهارم پیمانه مایع ظرف‌شویی در گالن یک لیتری بریزید و در مقدار متناسبی آب حل کنید. در گالن را ببندید. وقتی زمان شستشوی اتومبیل رسید، گالن را خوب تکان دهید و به آن 2 لیتر آب اضافه کنید. اتومبیلتان را با این محلول بشویید و از درخشندگی بدنه‌اش لذت ببرید.

رازهای درخشندگی بیشتر اتومبیل

آب و صابون

گاهی دوده‌ها و روغن‌های چربی را که از رفت و آمد به پمپ‌بنزین و یا مکانیکی روی بدنه اتومبیل مانده، لکه‌های چرب و پر زحمتی را می‌سازند. این لکه‌ها معمولاً خشک نمی‌شوند، اما پاک کردن آن‌ها با یک دستمال خشک هم راه‌حل خوبی نیست، چون آثارشان باقی می‌ماند و به مرور رنگ بدنه را کدر می‌کنند، بنابراین با یک دستمال، لکه را پاک کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا رنگ اتومبیل کدر نشود.

زمان شستشو

اتومبیل را در روزهای گرم بشویید تا سریع خشک شود و لکه‌های آب روی بدنه‌اش نماند. برخی توصیه می‌کنند زمانی که هنوز موتور ماشین داغ است، شستشو را شروع کنید.

کیسه‌های زباله مخصوص

کیسه‌های زباله مخصوص اتومبیلی در بازار وجود دارد که با یك بند به دنده وصل می‌شوند. مهم‌ترین خاصیتشان این است که زباله‌ها را در آن‌ها می‌ریزید و ظاهر اتومبیل با برگه‌های کاغذ، دستمال کاغذی و... کثیف نمی‌شود.

بهترین بوگیر خودرو

دانه‌های قهوه آسیاب نشده را در یک توری بریزید و بر روی دانه‌ها، عطر و یا ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید. ترکیب عطر قهوه و عطر محبوب خودتان، یكی از بهترین بوگیرها برای خودرو است.


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از تبلاگ: sadeghalee