تبیان، دستیار زندگی
محمدرضا عارف می گوید با این شیوه مناظره ها مردم در انتخاب کاندیدای اصلح دچار مشکل می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عارف:لزوم تجدید نظر درمناظره ها


محمدرضا عارف می گوید با این شیوه مناظره ها مردم در انتخاب کاندیدای اصلح دچار مشکل می‌شوند.


عارف

به گزارش تبیان به نقل از خبرآنلاین،محمدرضا عارف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  در خصوص مباحث پیش آمده در اولین مناظره انتخاباتی و اعتراض وی به سبک سوالات، گفت: من اعتراض خودم را علنا مطرح کردم ولی متاسفانه بقیه کاندیداها با من همراه نشدند، انتظار من این بود که بقیه نیز به این شیوه اعتراض کنند اما آنها به سوالات پاسخ دادند.

وی با بیان اینکه مناظره های انتخاباتی باید انتظارات مردم را برآورده کند، افزود: مردم 4 سال زمان می گذارند، هزینه می کنند، سرمایه مصرف می کنند و اولین رسالت مناظره های انتخاباتی باید این باشد که فرصت را برای ارائه برنامه کاندیداها فراهم کند تا مردم براساس این برنامه ها و مقایسه آنها با هم کاندیدای مطلوب خود را انتخاب کنند.

این کاندیدای ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه مردم در جریان این مناظرات باید نسبت به شخصیت کاندیداها شناخت پیدا کنند،خاطرنشان کرد: در قالب این برنامه و  مناظرات باید مردم کاندیداها را بشناسند، به عملکرشان آگاهی یابند و آنها را با هم مقایسه کنند و ببیند کدام فرد اصلح است اما با این شیوه ای که امروز در مناظرات شاهد بودیم من نگرانم که واقعا مردم نتوانند به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: مخصوصا در قسمت دوم مناظره که سوالات به صورت تستی و نشان دادن عکس بود من واقعا نمی خواستم پاسخ بدهم و اعتراض خودم را هم اعلام کردم، و آنها هم در ادامه بقیه سوالات تستی را نپرسیدند و کنار گذاشتند

وی ادامه داد: مخصوصا در قسمت دوم مناظره که سوالات به صورت تستی و نشان دادن عکس بود من واقعا نمی خواستم پاسخ بدهم و اعتراض خودم را هم اعلام کردم، و آنها هم در ادامه بقیه سوالات تستی را نپرسیدند و کنار گذاشتند.

عارف با بیان اینکه امیدوارم رسانه ملی در این شیوه مناظرات خود تجدید نظر کند، گفت: مناظره باید به شیوه‌ای باشد که برای مردم مفید باشند و روی رای و مشارکت مردم تاثیر مثبت بگذارد.

عارف

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتراض خود را به شیوه قانونی و از طریق ستاد انتخاباتی اش پیگیری می کند، اظهار داشت: من اعتراض خودم را علنا مطرح کردم، ما مسائل را داخل خانواده نظام مطرح می کنیم، من اعتراض کردم آنها هم رعایت کردند و بقیه سوالات تستی را نپرسیدند و امیدواریم در ادامه نیز در این شیوه تجدیدنظر شود تا تاثیر مثبتی بر فضای انتخابات بگذارد.

عارف در ادامه در پاسخ به این پرسش خبرآنلاین که چه راهکاری برای بهتر شدن شیوه مناظره ها پیشها دارید، گفت: در این دور از انتخابات تعداد کاندیداها زیاد است و اگر قرار باشد که مناظرات دو به دو برگزار شود در نتیجه باید 28 مناظره باشد که هر کاندیدایی بتواند در قالب آن با رقابت خود بحث و مناظره کند.

عارف خاطرنشان کرد: با این وجود اما مناظره ها را باید به نحوی طراحی کنند که برای مردم مفید باشد و به مردم در انتخاب کاندیدا کمک کند و بتوانند به راحتی مقایسه ای بین کاندیداها و برنامه های آنها داشته باشند که کدام برنامه عملیاتی تر و بهتر است و توانایی و تخصص و کارآمدی کدام کاندیدا بیش از بقیه کاندیداها است امیدواریم با پیگیری مسئولان صداوسیما در این روند تجدیدنظری شود.

برای دیدن اخبار انتخاباتی اینجا کلیک کنید

بخش سیاست تبیان