تبیان، دستیار زندگی
کاندیدای ائتلاف پیشرفت با اشاره به اینکه خداوند متعال نیز به خاطر خوب حرف زدن به کسی پاداش نمی دهد بلکه به خاطر عمل صالح است که به وی پاداش می دهد گفت: مردم از مدیران عمل می خواهند نه حرف زدن.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قالیباف: مردم! صدای من را ضبط کنید

رئیس جمهور نیازمند نظریه پردازی نیست


کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رئیس جمهور نیازمند این نیست که شعار دهد و یا نظریه پرداز باشد، گفت: توقع مردم از رئیس جمهور این است که با کار و خدمتش با مردم حرف بزند.


قالیباف

به گزارش تبیان به نقل از مهر محمد باقر قالیباف کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه تلویزیونی که در ساعت 20 از شبکه یک سیما پخش شد با بیان اینکه برخی بدنبال حرف زدن و برخی نیز به دنبال کار کردن هستند گفت: از ملت عزیز می خواهم با هر امکانی که در اختیار دارند صدای من را در این برنامه ضبط کنند.

وی  اظهار داشت: این اظهارات من به عنوان میثاق نامه نزد شما بماند چرا که در آینده هم من با شما کار دارم و هم شما از من مطالباتی خواهید داشت.

قالیباف با بیان اینکه در طول خدمتم و مسئولیت های متفاوت همیشه با مردم حرف زده ام گفت: حرف من با مردم متفاوت بود یک روز در پلیس مسئولیت داشتم و وضعیت آن روز پلیس وضعیت خوبی نبود مردم هم  نگاه خوبی به پلیس نداشتند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده در ابتدای مسئولیتم در پلیس خواستم با مردم حرف بزنم اما احساس کردم کسی شنونده این صحبت ها نیست به همین خاطر طبق عادت ابتدا به خاطر نخبگان و بزرگانی رفتم که تاثیرگذار هستند.

وی اظهار داشت: حتی احساس کردم این بزرگان هم نمی خواهند با من حرف بزنند به همین خاطر در یک مکانی که نه متعلق به پلیس بود و نه متعلق به آنها جلسه ای گذاشتیم و حرفهایم را به آنها زدم و بعد کم کم  صحبت کردن با مردم را شروع کردم.

کاندیدای ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه پلیس 110 نوع سخن گفتن من با مردم بود گفت: کمتر از دو سال در پلیس اتفاقی افتاد که با یک تلفن همه اقشار مردم دسترسی واحد به پلیس و خدمات آن پیدا می کردند.

قالیباف افزود: بر این باورم که رئیس جمهور نیازمند این نیست که شعار دهد و یا نظریه پرداز باشد. بدون شک توقع شما مردم از رئیس جمهور این است که با کار و اقدام و خدمت به شما حرفش را بزند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: من وظیفه دارم به عنوان یک شهروند ایرانی از همه روسای جمهور گذشته که زحمت کشیدند تشکر کنم و مردم نیز قدردان آنها خواهم بود.

قالیباف: بر این باورم که رئیس جمهور نیازمند این نیست که شعار دهد و یا نظریه پرداز باشد. بدون شک توقع شما مردم از رئیس جمهور این است که با کار و اقدام و خدمت به شما حرفش را بزند

وی گفت: اما وضعیت کنونی نشان می دهد که با توجه به بضاعت کسانی که در دولت بودند آن طور که انتظار می رفت نتوانستند منزلت مردم را داشته باشند.

کاندیدای ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه زندگی من با کار گره خورده است گفت: حتی در همان دوران کودکی که در روستا زندگی می کردم سعی می کردم بعد از فراغت از تحصیل با فروختن شیرینی به دانش آموزان خرج و مخارج خودم را تامین کنم.

قالیباف با اشاره به سوابق خوددر دوران دفاع مقدس گفت: ما در این دوران یاد گرفتیم که چگونه برادری، ایثار و گذشت داشته باشیم. دوران دفاع مقدس یک نعمت و یک دانشگاه بودما در این دوران فهمیدیم نصرت الهی یعنی چه؟ همکاری، محبت، گذشت، مدیریت در بحران، مدیریت جهادی یعنی چه؟ این موضوعات را ما در جنگ یاد گرفتیم و برای ما فرهنگ شد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برخی شهدای دفاع مقدس گفت: شهید برونسی یک بنا ، شهید همت یک معلم، شهید علم الهدی یک دانشجو، شهید فهمیده یک دانش آموز و خرازی نیز کسی بود که تازه خدمتش تمام شده بود باکری هم یک شهردار بود این شهدا بودند که این فرهنگ را تولید کردند.

وی اظهار داشت: نتیجه ای که از دوران دفاع مقدس گرفتیم این بود که چگونه پایدار باشیم اما البته بعد از جنگ تغییراتی  را دیدیم . بخشی به شعار و لفاظی گذشت و بخشی هم از فرهنگ جهادی فاصله گرفت.

کاندیدای ائتلاف پیشرفت گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب بنده را به عنوان فرمانده نیروی هوایی معرفی کردند احساسم این بودکه تنها روحیه و مدیریت جهاد کافی نیست و باید در این حوزه برای پیشبرد کارها تخصص کسب کنم به همین خاطر تلاش کردم تا تخصص لازم در این حوزه را بدست آورم.

قالیباف با بیان اینکه در شهرداری هم با همین نگاه وارد شدم گفت: من برق امید را درنگاه کارکنان زحمتکش این مجموعه دیدیم کار را شروع کردم و شما دیدید به عنوان مثال پروژه امام علی چند روز پیش افتتاح شد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: این پروژه 35 سال روی زمین مانده بود و همه می گفتند انجام آن یک دهه طول می کشد در حالی که ما 22 ماهه آن را ساختیم.

وی اظهار داشت: اگر امروز تهران را تمیز می بینید به خاطر مدیریتی است که از همان فرهنگ گرفته شده است.

کاندیدای ائتلاف پیشرفت با اشاره به اینکه خداوند متعال نیز به خاطر خوب حرف زدن به کسی پاداش نمی دهد بلکه به خاطر عمل صالح است که به وی پاداش می دهد گفت: مردم از مدیران عمل می خواهند نه حرف زدن.

قالیباف در بیان خاطره ای اظهار داشت: یک روز طبق عادت همیشگی بعد از نماز صبح زمانی که هوا هنوز روشن نشده بود به سرکشی منطقه 17 تهران رفتم. در این منطقه کوچه های باریکی وجود دارد و در بازدید یکی از این کوچه ها مادر سالخورده ای را دیدم وی نیز من را شناخت و به من گفت پسرم از شما به خاطر آسفات کردن کوچه مان بعد از چندین سال تشکر می کنم اما من نگران یک موضوع دیگر هستم. در حال حاضر فرزند من بیکار است و این برای من یک دغدغه شده است.

قالیباف

محمدباقر قالیباف کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه با دوربین که از شبکه یک سیما پخش شد با بیان اینکه ما نیازمند یک همدلی و همبستگی ملی برای یک حرکت عظیم هستیم گفت: این سئوال پیش می آید آیا می شود همدلی و همبستگی ملی داشته باشیم در شرایطی که در جامعه تبعیض و فقر وجود دارد؟ ما اگر نتوانیتم این تبعیض و فقر را از بین ببرم امکان ندارد به همبستگی و همدلی برسیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه اختلافات طبقاتی نسبت به قبل بیشتر شده است گفت: در دوران جنگ ما یادمان است به هر حال مردم ثباتی در قیمت‌ها داشتند خود ما و خانواده ما در همان دوره برنج می‌خوردند شاید هفته ای یک بار و ممکن بود از روغن نباتی هم استفاده کنند اما کسانی بودندکه شاید غذای اصلی شان برای هر وعده برنج بود اما اگر مستضعفان هم گوشت می خوردند گوشت یخی استفاده می کردند اما امروز اختلافات طبقاتی به گونه ای شده است که در همین تهران که تازه وضعیت اقتصادی هم خوب است افرادی هستند که حتی گرسنه سر به بالین می گذارند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در شهرداری تهران ما شب هایی داریم که بالغ بر 2 هزار و 500 نفر افرادی که در شهر جا ندارند را ساماندهی می کنیم . در زمستانها در چند سال قبل افراد از سرما در کنار خیابان فوت می کردند ما برای آنها جا آماده کرده ایم و شب ها آنها را اسکان می دهیم و برخی شب های زمستان بالغ بر 3 هزار نفر را اسکان می دادیم.

قالیباف گفت: وقتی که اعتیاد و بیکاری را می بینیم وقتی که طلاق و نبود آرامش روحی و روانی و نبود یک ثبات اقتصادی را می بینیم وقتی شرمندگی یک پدر در مقابل حداقل های به حق فرزندنش را می بینیم و می بینیم که دختران پس از آنکه به ازدواجشان جواب مثبت می دهند به دلیل آنکه توان تهیه جهیزیه را ندارند و چند سال می مانند. چطور می خواهیم از او توقع یک همدلی و همبستگی داشته باشیم.

وی افزود: مردم ماامید دارند اما احساس می کنند برای حرکت ، یک آینده روشن پیش رویشان نیست. مسیر یک مقدار کدر شده است و شفاف نیست . مردم می بینند که نفت با 20 دلار در این کشور فروخته می شود و وضع اقتصادی شان روشن  و مشخص است اما وقتی که هر بشکه نفت 120 دلار فروخته می شود می بینند که قیمت نفت 100 دلار افزایش یافته است اما وضع اقتصادی شان نه تنها بهتر نمی شود بدتر هم می شود. احساس نگرانی می کنند مخصوصا قشر تحصیلکرده ما و نخبگان ما.

کاندیدای ائتلاف پیشرفت با اشاره به اینکه خداوند متعال نیز به خاطر خوب حرف زدن به کسی پاداش نمی دهد بلکه به خاطر عمل صالح است که به وی پاداش می دهد گفت: مردم از مدیران عمل می خواهند نه حرف زدن

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  خاطرنشان کرد: مردم وعده ها، شعارها، حرف ها را می بینند و سپس عدم تحقق آنها را مشاهده می کنند اینها را چگونه باید پاسخ بدهیم. مردم می بینند مرتب مسئولان از هم تعریف می کنند به هم تعارف می کنند اما کارها روی زمین می ماند بعد ناگزیرند در نهایت وقتی کار روی زمین مانده است یک جور تبانی کنند. لذا شما هیچ وقت نمی بینید کسی بگوید من اشتباه کرده ام مقصر را هیچ وقت پیدا نمی کنید عذرخواهی در فرهنگ مدیران ما نیست.

قالیباف گفت: حس این است که همه درست می فهمیم همه درست تصمیم می گیریم و ظاهرا اشتباهی نمی بینیم. در چنین شرایطی باید چه کرد؟ بنده ای که امروز خودم را نامزدم کرده ام و در معرض این کار گذاشتم باید بدانم که شرایط کشور ما و شرایط ملت ما به گونه ای است که دیگر حق آزمون و خطا ندارم، حق تک رایی و خودرایی ندارم. باید متکی به خرد جمعی حرکت کنم . حق ماجرا جویی ندارم حق قهرمان بازی ندارم حق ایجاد اختلاف و تنش ندارم حق ندارم به حاشیه ها بروم  و مسائل اصلی و مهم کشور را به فراموشی بسپارم حق ندارم باند بازی و سیاست بازی کنم حق ندارم پا روی قانون بگذارم.

وی افزود: ملت ما تا پایان روز خدمتم نباید این جملات را از من بشنوند به همین خاطر گفتند صدای من را ضبط کنید مردم نبایدبشنوند پس از اینکه من رئیس دولت شدم به آنها بگویم که اجازه نمی دهند من کار کنم، هر روز چوب لای چرخ دولت می گذارند و اجازه نمی دهند دولت کارش را پیش ببرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  گفت: من حق ندارم بگویم قانون اساسی ظرفیت لازم را برای کار ندارد. حق ندارم قانون اساسی را سلیقه ای اجرا کنم. برخی از بندهای قانون اساسی که مطالبه دولت از مردم است پیگیری کنم اما آنجا که حقوق ملت است توجه نکنم. اصل های مهمی مثل اصل 15 و 19 را به فراموشی بسپارم .

قالیباف با بیان اینکه یکی از حقوق ملت در قانون اساسی این است که کسی حق ندارد آبروی محکوم زندانی را ببرد گفت: حفظ حرمت محکوم زندانی در متن قانون اساسی آمده است اما شما در جامعه نگاه کنید که بداخلاقی و حرمت شکنی نه برای محکوم زندانی که برای خیلی از شهروندان و برای خیلی از افراد و مسئولان راحت اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: بنده امروز در شهرداری تهران مشغول بکارم. گرایشات متعددی در شورای شهر تهران از جمله اصلاح طلبی و اصولگرایان منتقد دولت وجود دارند. سئوالم از مردم تهران و مردم ایران این است آیا در طول 8 سال خدمت شما دعوایی دیدید تنش و اختلافی بین بنده و آنها دیدید؟ آیا شما یک بار دیدید که لایحه بودجه با تاخیر برود؟ اصلا شما دیدید که ما خلاف بودجه و برنامه حرکت کنیم. صد درصد برنامه را اجرا کردیم چرا؟ زیرا ما دغدغه ای جز دغدغه مردم نداشتیم. ما اجازه ندادیم که سیاست بازی شود نگفتیم که قانون نیست اینها واقعیاتی است که وجود دارد ، شدنی است به شرطی که دغدغه ما دغدغه مردم باشد. اگر دغدغه ما دغدغه باند بازی شد نمی شود لذا رئیس جمهور آینده باید اینها را روشن بداند. دولت آینده باید بداند نیازمند برنامه مدون و مشخص است که این برنامه را بنده آماده کرده ام و زحمات زیادی برای برنامه کشیده شده است البته با کمک نخبگان و متخصصان که نقش اصلی را نخبگان ، متخصصان و دردمندان این جامعه و دلدادگان به نظام اسلامی داشته اند. برنامه ام مطابق با سند چشم انداز تنظیم شده است .

قالیباف: مطمئن باشید تا ما یک انسجام درونی نداشته باشیم تا زمانی که یک دولت کارآمد  و قوی در کار نباشد تا آن هم بستگی  و همدلی را ایجاد کند، امکان ندارد ما بتوانیم در سیاست خارجی موفق باشیم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  گفت: در دولت آینده همه اقشار و همه اقوام وقتی نگاه می کنند چه در مرکز و چه در دور باید احساس کنند که این دولت متعلق آنهاست خودشان را در دولت ببینند و همه حضور داشته باشند و در واقع یک دولت برخاسته از همه قشرهای جامعه باشد نه مختص یک گروه و افراد خاص ولو با هر سلیقه ای. رئیس دولت آینده باید کارنامه مشخص، شفاف و روشن داشته باشد. نباید به گونه ای باشد که ندانیم چه می شود .35 سال از انقلاب گذشته است رئیس دولت باید کسی باشد که کارنامه اش ضمانت انجام برنامه اش باشد . برنامه به تنهایی جوابگو و پاسخگو نیست.

قالیباف گفت: رئیس دولت آینده باید از دانش لازم ، سلامت روحی و روانی لازم و از توان جسمی لازم برای یک تحرک برخوردار باشد. دولت آینده اولین فرصتش باید این باشد که بتواند یک ثبات اقتصادی و آرامش روحی و روانی در جامعه حاکم کند. بر اساس عادت کاری که دارم و باوری که دارم این قول را می دهم و این روش من است. به شما مردم عزیز قول می دهم در ظرف مدت 2 سال ثبات و آرامش را در اقتصادی به جامعه برگردانم و افراد جامعه ما دیگر نگرانی از بیکاری و تورم و گرانی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه جزئیات برنامه ام را در طول مدت رقابت خدمت مردم خواهم گفت افزود: به همین دلیل تاکید کردم که حرفهایم را پخش کنید مثل زمانبندی های پروژه های تهران ، انشاءالله ثبات و آرامش اقتصادی را ظرف 2 سال تحویل شما مردم عزیز بدهم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  درباره برنامه اش در سیاست خارجی نیز خاطرنشان کرد: همه ما می دانیم که سیاست خارجی بدنبال این است که منافع ملی کشور را تامین کند و از آرمانها و باورهای ما در دنیا دفاع کند. ما این ماموریت و خواسته را از سیاست خارجی داریم.

قالیباف

قالیباف ادامه داد: مطمئن باشید تا ما یک انسجام درونی نداشته باشیم تا زمانی که یک دولت کارآمد  و قوی در کار نباشد تا آن هم بستگی  و همدلی را ایجاد کند، امکان ندارد ما بتوانیم در سیاست خارجی موفق باشیم. چه بخواهیم مقاومت، مقابله  و چه بخواهیم مذاکره کنیم هر کدام از اینها را که بخواهیم در سیاست خارجی خودمان انجام بدهیم اول نیازمند انسجام ملی و همدلی هستیم.

وی افزود: البته امروز می شنویم که بعضی ها به خاطر نگرانی ها و سختی هایی که دارند حرفشان این است احساس می کنند تحریم برخی مشکلات را برای ما درست کرده است و فکر می کنند تحریم در سیاست خارجی باید حل شود اگر تحریم حل شود باقی مشکلات هم حل می شود. من می خواهم بگویم این یک نگاه صد درصد درست نیست. امروز  این همه سوءتدبیر و ضعف مدیریت و عدم پیگیری و تسلط بر کنار و عدم کنترل در کارها و طبق برنامه عمل نکردن و نخبگان و نخبگا ن را از متن کار و تصمیم سازی  و تصمیم گیری بیرون کردن، بیشتر به ما آسیب زده تا بحث تحریم. من نمی گویم تحریم نقشی نداشته است اما نقشش به مراتب کمتر از سوءتدبیر است.

شهردار تهران گفت: البته مردم ما می دانند این مردم غیرتمند و آنهایی که باور اسلامی دارند مردمی هستند که می خواهند همیشه عزت خود را حفظ کنند. در همه شرایط، مخصوصا در برابر دشمنان و ظالمان خارجی. ما هرگز عزتمان را نمی دهیم و نباید بدهیم . اسلام و فرهنگ ما به ما اجازه نمی دهد که عزتمان را بدهیم و مشکل  اقتصاد و نان خود را حل کنیم، هرگز.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: تجربه تاریخ نشان داده است که دشمنان و مستکبران حتی اگر عزت ملتی را گرفتند نان و اقتصاد را به آنها ندادندهم عزتشان را گرفتند هم اموالشان را ما باید با امید ، کار  و تلاش و دوری از شعار و لفاظی و دوری از سیاست زدگی و تاکید بر فضل و رحمت الهی و امید به آینده و حرکت در سنت های الهی و روحیه جهادی ، مسائل  و مشکلات کشور را حل کنیم و این ظرفیت در کشور ما وجود دارد نباید بگذاریم برق امیدی که امروز در چشم یکایک مردم ما دیده می شود ، همان برق امیدی که در دوران دفاع مقدس در چشم همه مردم در عرصه دفاع دیده شد، همان برق امیدی که من در چشم کارکنان ناجا و چشم رفتگر عزیز و مهندس و تکنسین و مدیر شهرداری دیدم امروز این برق امید را در چشم یکایک مردم عزیز می بینیم و به امید همین برق امید  و برای اینکه بتوانم این امید و آرزو را تحقق دهم همه زندگی خودم را برای سربلندی این ملت یک بار دیگر با همه وجودم به میدان آورم.

قالیباف گفت: امروز سربلندی ملت ایران تغییر در زندگی مردم است و این جز باکمک و استعانت از خداوند بزرگ در اولویت اول مقدور نیست امید من بیش از هر کس به جوانان عزیز این کشور است که آنها بیایند دست به دست هم بدهیم و موتور متحرک این تغییر در زندگی مردم در ابعاد مختلف باشد.

وی تاکید کرد: و پایان بدهیم به روند بسیار بسته و محدود و روند خسته مدیریت در این کشور و یک روح و خون جدید به جامعه تزریق کنیم.

برای دیدن اخبار انتخاباتی اینجا کلیک کنید

بخش سیاست تبیان