تبیان، دستیار زندگی
اریک اشمیت، رئیس شرکت گوگل اخطار داد اثر فعالیت‌هایی که نوجوانان به صورت آنلاین انجام می‌دهند برای همیشه با آنها خواهد ماند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هشدار رئیس گوگل


اریک اشمیت، رئیس شرکت گوگل اخطار داد اثر فعالیت‌هایی که نوجوانان به صورت آنلاین انجام می‌دهند برای همیشه با آنها خواهد ماند.

براساس گزارش Cnet، اشمیت در فستیوالی در بریتانیا اعلام کرد فعالیت‌هایی که نوجوانان و جوانان امروز به صورت آنلاین انجام می‌دهند،‌ برای همیشه همراه آنها خواهد ماند. وی همچنین اعلام کرد برخی از کاربران بیش از اندازه اطلاعات خود را به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذارند.

اریک اشمیت

اگر عبارت "کارهای احمقانه نوجوانان" را در گوگل یا یوتیوب جستجو کنید، می‌توانید بانکی از فایل‌های ویدیویی را مشاهده کنید که نوجوانان از کارهای عجیب خود برروی اینترنت گذاشته‌اند. کودکان و نوجوانان عصر اینترنت اولین نسلی هستند که تمامی زندگی خود را ثبت می‌کنند. این نسل اولین نسلی است که می‌تواند برای تمامی لحظات و روزهای زندگی‌اش،‌ دوستانش و فعالیت‌هایش مدرکی آنلاین در دست داشته‌باشد.

اما اشمیت نگران این موضوع است زیرا معتقد است این نسل در عین حال اولین نسلی است که هرگز امکان فراموش کردن اشتباهاتش را نخواهد داشت. به گفته وی موقعیت‌هایی در زندگی پیش می‌آیند که بهتر بود وجود نداشتند، به ویژه موقعیت‌هایی که در دوران نوجوانی به وجود می‌آیند و کارهایی که در دوران نوجوانی انجام می‌شوند. به گفته وی در برخی موارد توضیح آنچه به صورت آنلاین رخ داده‌است به عنوان یک فرد بالغ کار دشواری است.

وی همچنین معتقد است کاربران امروزه اطلاعات زیادی از خود به اشتراک می‌گذارند و حتی ممکن است مادر و پدرهای آینده تصاویر سونوگرافی نوزاد متولد نشده خود را نیز به اشتراک بگذارند

اشمیت بر این باور است جهان آنلاین در وادار کردن نوجوانان در فراموش نکردن فعالیت‌هایشان پا را فراتر از مرزها گذاشته است. اشمیت می‌گوید در دوران گذشته نوجوانان به خاطر اشتباهاتشان مجازات می‌شدند اما این اجازه را داشتند تا از اشتباهاتشان عبور کرده و بر اساس تجربیاتی که به دست آورده‌اند رشد کرده و بالغ شوند. از آنجایی که نوجوانان امروزی چندان با مجازات مواجه نمی‌شوند، شاید بتوان فضای آنلاین را ابزاری برای تصحیح رفتار آنها در نظر گرفت.

با این‌همه اشمیت نگران این موضوع است که از این فضا به نادرست استفاده شود. وی همچنین معتقد است کاربران امروزه اطلاعات زیادی از خود به اشتراک می‌گذارند و حتی ممکن است مادر و پدرهای آینده تصاویر سونوگرافی نوزاد متولد نشده خود را نیز به اشتراک بگذارند.

به گفته وی موقعیت‌هایی در زندگی پیش می‌آیند که بهتر بود وجود نداشتند، به ویژه موقعیت‌هایی که در دوران نوجوانی به وجود می‌آیند و کارهایی که در دوران نوجوانی انجام می‌شوند. به گفته وی در برخی موارد توضیح آنچه به صورت آنلاین رخ داده‌است به عنوان یک فرد بالغ کار دشواری است

به گفته وی مشکل اصلی که ممکن است در آینده این نوجوانان بروز کند ناشی از اشتباهاتی نیست که در فضای آنلاین مرتکب شده‌اند، بلکه از افرادی است که ممکن است بر اساس این اشتباهات درباره نوجوانان گذشته و جوانان آینده قضاوت کنند

بخش ارتباطات تبیان


منبع: همشهری آنلاین