تبیان، دستیار زندگی
حسن روحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات کشور گفت: راه حلهای کوتاه مدتی یک ماه و 100 روزه برای حل مشکلات ومعضلات اقتصادی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی در دولت تدبیر وا مید پیش بینی شده اس
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روحانی:فرق قطعنامه و کاغذمعمولی را می دانم


حسن روحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات کشور گفت: راه حلهای کوتاه مدتی یک ماه و 100 روزه برای حل مشکلات ومعضلات اقتصادی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی در دولت تدبیر و امید پیش بینی شده است که با این برنامه ما می توانیم در یک فرصت کوتاه شاهد تحول اقتصادی باشیم.


به گزارش تبیان به نقل از مهر ،حسن روحانی در برنامه "با دوربین" شبکه یک که با مردم ایران سخن می گفت؛ با بیان اینکه من با بسیاری از سیاستمداران بزرگ دنیا درس حقوق خوانده ام اظهار داشت: این درس به من آموخت چگونه از حقوق مردم دفاع کنم و به من آموخت که فرق قطع نامه شورای حکام با قطعنامه شورای امنیت یک کاغذ معمولی نیست و کسی که حقوق نخوانده باشد شاید این تفاوت را لمس نکند.

روحانی

وی همچنین با اشاره به سوابقش در نهضت اسلامی و مبارزه با رژیم ستمشهای گفت: من بارها در سخنرانی پرشور و انقلاب قبل از انقلاب بازداشت و ممنوع المنبر شده ام و همواره با عنوان یک سرباز در نهضت اسلامی بوده ام ومی دانستم که مسیر دستیابی به استقلال کشور مبارزه با استبداد است

روحانی در ادامه این برنامه با اشاره به سوابق کاری و خدماتش در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: بعد از انقلاب نیز همواره افتخار آن را داشتم که مسوولیتی به عهده داشته باشم

وی افزود: من بیشتر دورانها نماینده مردم بودم و مشروعیتی که از رای مردم بیاید چقدر سرافرازی دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: 20 سال در خانه ملت نماینده مردم بودم و بعد هم در دو دوره مجلس خبرگان رهبری نماینده مردم در این مجلس و هم اکنون نیز نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی هستم.

وی با تاکید بر اینکه 45 سال آشنایی و رابطه با مقام معظم رهبری دارم گفت: نزدیکی و آشنایی با رهبری ارادات 45 ساله ام به ایشان سرمایه بزرگی است که برای من و آن کسی که کشور را اداره کند این رابطه نزدیک می تواند برای حل مشکلات کشور راهگشان باشد

این کاندیدای ریاست جمهوری همچنین با اشاره به سوابقش در دوران دفاع مقدس گفت دردوران دفاع مقدس نیز مسوولیتهایی بر دوش داشم که رئیس ستاد قرارگاه خاتم الانبیا، فرماندهی پدافند هوایی با حکم رهبری و رئیس ستاد فرماندهی جنگ از جمله این مسوولیتها است.

وی افزود: درسی که جنگ به ما آموخت این بود که در حراست از آسمان ایران نه تنها به فضای جغرافیایی بلکه فضایی انقلابی، اجتماعی، اقتصادی ایران نیز همواره نیاز به حراست، امنیت و مراقبت دارد و آنگاه که تخصصها و ابزارهای لازم فراهم شود دشمن سرکوب وملت آزاد خواهد شد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات در عین حال تاکید کرد تمام موفقیتم در پرونده هسته و ریاست 16 سال شورای امنیت ملی جز با هدایت، ارشاد رهبری ممکن نبود

روحانی افزود پس از یافتن جنگ به مدت 16 سال دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده ام که دراین مدت در 8 سال اول در کنار دولت آقای هاشمی تلاش کردم که دستاورد آن 8 سال باز پس گیری سرزمین اشغال شده توسط صدامیان، آزادی اسرا و محکومیت عراق در سازمان ملل به عنوان متجاوز بود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بعد از حمله عراق به کویت قبل از کشورهای منطقه ایران اعلام موضع گیری کرد که آن موضع موجب حراست امنیت ملی شد و همگان را به تحسین ایران وا داشت.

روحانی

و با بیان اینکه 8 سال خدمتم در منصب شورای عال یامنیت ملی در زمان خاتمی بوده است گفت: در این دوران نیز اقدامات بسیار مهمی صورت گرفت که از جمله آن امضا تفاهمی امنیتی با عربستان و رابطه نزدیک با کشور همسایه بود

وی همچنین موضع گیری ایران در حادثه 11 سپتامبر و همچنین اشغال افغانستان و عراق توسط امریکا را از دیگر موفقیتهایش نام برد و گفت: من افتخار دارم سهم بسزایی در تصمیم سازی و تصمیم گیری داشتم

روحانی با اشاره به توطئه امریکا در پرونده هسته سال 1382 گفت: امریکا بعد از اشغال عراق با این بهانه می خواست پرونده هسته ایی ایران را به شورای امنیت ببرد که با اقدامات موثر و به جا این توطئه امریکا و اسرائیل شکست خورد و پس از مذاکرات تهران به 3 وزیر اروپایی رهبری این اقدام را شکست توطئه امریکا و اسرائیل اعلام کردند.

وی یاد آورشد ما در آن زمان با جلوگیری از ارسال پرونده هسته ای به شورای امنیت توانستیم جنگ وتحریم را دور بزنیم و صلح آمیز بودن پرونده را در شورای حکام به اثبات رساندیم و فرصت لازم را برای تکمیل فناوری هسته ایی به وجودآوردیم که مقام معظم رهبری نیز این موضوع با تعبیر مدیریت پخته و عاقلانه یاد کردند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات در عین حال تاکید کرد تمام موفقیتم در پرونده هسته و ریاست 16 سال شورای امنیت ملی جز با هدایت، ارشاد رهبری ممکن نبود.

روحانی همچنین با اشاره به سابقه حضورش در مجمع تشخیص مصلحتنظام اذعان داشت: حضور 22 ساله ام در مجمع و در تدوین چشم انداز 20 ساله برنامه های 5 ساله و سیاست اصلی 44 به تجربه من در زمینه مختلف افزود و حضور در مرکز تحقیقات استراتژیک و تحقیق در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی یک ره توشه سنگینی در اختیارم قرارداد که می توانم با آن کشور را اداره کنم.

وی با اشاره به مشکلات کنونی کشور گفت: ما امروز گرچه با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم گرچه رشد اقتصادی ما در سالی که گذشت منفی بود گرچه تورم از 10.3 درصد به 35.5 درصد ارتقا یافت گرچه بداخلاقیهای در جامعه اوج گرفت و شکافها بیشتر شد اما ما در ایران با عزت و بزرگی زندگیمی کنیم و دارای منابع غنی، فیزیکی، مادی و نیروی ارزشمند انسانی فعال هستیم.

حسن روحانی در برنامه "با دوربین" شبکه یک که با مردم ایران سخن می گفت؛ با بیان اینکه من با بسیاری از سیاستمداران بزرگ دنیا درس حقوق خوانده ام اظهار داشت: این درس به من آموخت چگونه از حقوق مردم دفاع کنم و به من آموخت که فرق قطع نامه شورای حکام با قطعنامه شورای امنیت یک کاغذ معمولی نیست و کسی که حقوق نخوانده باشد شاید این تفاوت را لمس نکند

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریشه مشکلات معیشتی کشور را در مدیریت و تصمیمات فردی دانست و گفت: این مشکلات از مدیریت تصمیمات فردی و عدم مشورت پذیری آغاز می شود؛ مگر یک نفر یا چند نفر یا جمع کوچک قادرند کشور بزرگی مانند ایران را در شرایط توطئه جهانی اداره کنند.

روحانی افزود: ما نیاز به مشورت همگان، بهترینها، دانشگاهیان، کارشناسان داریم.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد دستوری با شرایط امروز اقتصادی و جهانی معنا ندارد گفت: مشکل ما عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزاری علمی و بی ثباتی ها در اداره کشور است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات با اشاره به تغییرات بی اندازه مدیران دولتی در دولت فعلی گفت: مهمترین و استراتژیک ترین وزارتخانه وزارت نفت است که 4 بار وزیران ارشدش تغییر کردند و وزارت کشور نیز همین طور، بانک مرکزی 3 بار مسوولانش تغییر کردند و دیگر دستگاهها نیز 5 یا 6 بار مسولانش عوض شدند ای کاش این بی ثباتی در مدیریت در سیاست نیز شاهد نبودیم.

روحانی افزود: از 8 آبان 91 تا 8 آذر 91، 37 بخشنامه و دستورالمعل اقتصادی صادر شد و در طول 5 ماه 60 بخشنامه  در باب سیاست پولی و ارزی صادر شد.

وی با تاکید بر اینکه مردم مدیریت کارآمد، ثبات و آرامش و آینده نگری می خواهخند گفت: در کنار این مشکلات قانون گریزی ها و عدم ابلاغ مصوبات مجلس نیز بر مشکلات کشورافزوده است در حالی که اساس کشور باید بر مبنای قانون باشد و با قانون می توان اعتماد لازم را در جامعه بوجود آورد.

روحانی

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات با اشاره به ویژگی های دولت تدبیر وامید گفت: در دولت تدبیر و امید از تمام شایسته گان و متخصصان و صاحب نظران استفاده خواهم کرد.

روحانی تاکید کرد: شورای پول و اعتبار و سازمان بودجه را برمی گردانم و بانک مرکزی در این دولت به استقلال خود می رسد

وی با بیان اینکه بیکاری، گرانی و فساد اداری به اخلاق فرهنگی جامعه آسیب می رساند گفت: با تقویت روابطمان با جهان و شکل گیری یک دولت کارآمد با مدیریت درست می توان حلال بسیاری از مشکلات باشد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات تاکید کرد: بدون ارتباط فعال و سازنده با جهان توسعه و رشد میسر نمی شود و با انزوا نیز به رشد نخواهیم رسید.

روحانی با بیان اینکه امروز تنها بین 20 تا 40 درصد ظرفیت تولیدی کشور فعال است گفت: ما می توانیم این ظرفیتهای تولیدی را به 100 درصد برسانیم.

وی خاطر نشان کرد:  در برنامه مدون من علاوه بر راه حل های برای رفع این مشکلات؛ راه حلهای کوتاه مدتی یک ماه و 100 روزه برای حل مشکلات ومعضلات اقتصادی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی پیش بینی شده است که ما می توانیم در یک فرصت کوتاه شاهد تحول اقتصادی باشیم.

وی با اشاره به راه حلهایش برای نجات کشور خاطر نشان کرد باید اخلاق را احیا کنیم و فرهنگ تعامل را جایگزین فرهنگ دستوری کنیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات با تاکید بر اینکه همه کار با تدبیر امکان پذیر است گفت این تدبیر ما را به ساحل امید می رساند و دولت تدبیر و امید قادر است معضلات کشور را با اراده مردم و سرمایه های ملی حل و فصل کند.

برای دیدن اخبار انتخاباتی اینجا کلیک کنید

بخش سیاست تبیان