تبیان، دستیار زندگی
در پی قتل یک سرباز در لندن٬ اگرچه این روزها برخی کاربران شبکه‎های اجتماعی در انگلیس به انتقاد از مسلمانان روز آورده‎اند٬ اما پلیس این کشور با دستگیر کردن سه کاربر شبکه‌های اجتماعی هشدار داده که اظهارات ضد اسلامی پی‌آمدهای جدی دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستگیری کاربران فیس‌بوک در انگلیس به اتهام توهین به مسلمانان


در پی قتل یک سرباز در لندن اگرچه این روزها برخی کاربران شبکه‎های اجتماعی در انگلیس به انتقاد از مسلمانان روز آورده‎اند اما پلیس این کشور با دستگیر کردن سه کاربر شبکه‌های اجتماعی هشدار داده که اظهارات ضد اسلامی پی‌آمدهای جدی دارد.

توهین به مسلمانان

پس از قتل یک سرباز بریتانیایی در لندن به دست دو مهاجم اسلام‌گرا در هفته گذشته احساسات ضد اسلامی در این کشور تقویت شده و کاربران شبکه‌های اجتماعی هم به این حادثه تلخ واکنش‌هایی نشان داده‌اند.

حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس لندن برای کنترل فضای مجازی چند تن از کاربران توییتر و فیس‌بوک را دستگیر کرده است؛ کاربرانی که گفته می‌شود اظهارات نژادپرستانه و ضد اسلامی در صفحات شخصی خود منتشر کرده‌اند.

به گزارش دیلی میل پلیس بریتانیا پس از دریافت "گزارش‌های مردمی" این افراد را در نیمه‌شب و با مراجعه به محل سکونت‌شان بازداشت کرده است. یکی از دستگیرشدگان بنجامین فلترز 22 ساله است که به "انتشار کامنت‌های مخرب" متهم شده است. او قرار است فردا در دادگاه حاضر شود و در برابر اتهامات از خود دفاع کند.

دو نفر دیگر که 22 و 23 ساله و ساکن شهر بریستول بوده‌اند هم به خاطر انتشار چند توییت دستگیر و پس از بازداشتی چند ساعته به قید وثیقه آزاد شدند. اتهام این افراد "بر هم زدن نظم عمومی" است.

پلیس بریتانیا به کاربران اینترنت در این کشور هشدار داده که باید مراقب رفتار خود در شبکه‌های اجتماعی باشند چون در صورت "نفرت‌پراکنی و انتشار نظرات نژادپرستانه و توهین‌آمیز علیه مسلمانان" ممکن است "با پی‌آمدهای جدی مواجه شوند".

یکی از کارآگاهان پلیس بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرده که برخی از کامنت‌ها و توییت‌های افرادی که دستگیر شده‌اند "مستقیما بر ضد بخشی از جامعه بوده" و چنین نظراتی "کاملا غیرقابل‌پذیرش‌اند و فقط آسیب‌های بیشتری به جامعه می‌رسانند"

یکی از کارآگاهان پلیس بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرده که برخی از کامنت‌ها و توییت‌های افرادی که دستگیر شده‌اند "مستقیما بر ضد بخشی از جامعه بوده" و چنین نظراتی "کاملا غیرقابل‌پذیرش‌اند و فقط آسیب‌های بیشتری به جامعه می‌رسانند".

چندین میلیون مسلمان در بریتانیا زندگی می‌کنند و رهبران مذهبی در این کشور نسبت به افزایش چشمگیر رفتارهای موهن علیه مسلمانان در پی حادثه قتل سرباز 25 ساله بریتانیایی ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها می‌گویند برخی از شهروندان بریتانیا در واکنش به این خشونت عریان، به رفتار خشونت‌آمیز و توهین‌آمیز علیه دیگر مسلمانان این کشور دست می‌زنند و به مساجد حمله می‌کنند.

بخش ارتباطات تبیان


منبع: سیتنا