تبیان، دستیار زندگی
نزدیک به سه هزار نفر در روزهای سوم خرداد ماه همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر و چهارم خرداد ماه روز مقاومت و پایداری ،روز دزفول از باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت بازدید کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازدید سه هزار نفر از باغ موزه دفاع مقدس


نزدیک به سه هزار نفر در روزهای سوم خرداد ماه همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر و چهارم خرداد ماه روز مقاومت و پایداری ،روز دزفول از باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت بازدید کردند.

باغ موزه دفاع مقدس

در روزهای سوم و چهارم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر ـ روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی ـ و چهارم خرداد ـ روز مقاومت و پایداری، روز دزفول ـ نزدیک به سه هزار نفر از تالار های هفت گانه باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت بازدید کردند تا یاد و خاطره شیرمردان از جان گذشته ای که دل در گرو یار داشتند و غیر دوست نمی شناختند را گرامی بدارند.

بازدیدکنندگان در بدو ورود به مجموعه تالارها از منزلگاه اول یعنی آستانه دیدار کردند، در این تالار ورودی مخاطبان به شیوه ای تعاملی با موضوعات اعتراضات مردمی و مراحل آن، فرار شاه، تشریف فرمایی حضرت امام (ره) به وطن، روزهای انقلاب و پیروزی و نخستین روزهای استقرار نظام جدید آشنا شدند؛ د ر ادامه با روند تالارهای هفتگانه از حیرت در حقانیت عبور کردند و با مقوله دفاع همبستر شدند، پس از آرامش و مقابله با فرهنگ ایثار و شهادت اخت گرفته، بازدیدکنندگان پس گذر تالار پنجم مجموعه هفتگانه و چشیدن طعم شیرین پیروزی، در تالار سرانجام با شرح واقعه جانسوز ارتحال بنیان گذار جموری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و نمایی از بالکن حسینیه جماران در حالی که نوری زیبا و چشم نواز برآن تابیده ، دیدار کردند و با رهبر انقلاب و امام امت بیعتی نو بستند و در ادامه قرائت وصیتنامه سیاسی الهی حضرت امام توسط آیـت الله خامنه ای مد ظله العالی و مباحث مربوط به انتخاب رهبری دراجلاس فوق العاده مجلس خبرگان که با رأی اکثریت قاطع نمایندگان خبرگان منجر به انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب شد و آشنایی با زندگی ایشان به سمع و نظر بینندگان رسید.

همچنین دستاوردهای دفاع مقدس از نظر حضرت امام خمینی (ره) و نیز قوانین و برنامه های انقلاب اسلامی و نیز صحنه هایی از تظاهرات مردم در 22 بهمن تا زمان حال به عنوان مظاهر تداوم حضور مردم در صحنه در این منزل به روی دیوارها نقش بست. در ادامه گزارش وضعیت اقتصادی ایران در 3 مرحله قبل از جنگ ، درخلال جنگ و بعداز جنگ ارائه شد.

این فیلم پس از اقامه نماز مغرب و عشاء و بر روی دیوار های مسجد جامع خرمشهر باغ موزه دفاع مقدس، نماد مقاومت مردم ایران، به نمایش درآمد. این فیلم با استفاده از جدید ترین فن آوری روز دنیا تولید شده و به اجرا در می آید

در انتها، سرمنزل هفتم خوان باغ موزه دفاع مقدس، مسجد جامع خرمشهر نماد مقاومت جانانه ملت مسلمان ایران در طول هشت سال دفاع مقدس است که به عنوان منزل هشتم در آخرین مرحله موزه جایگاهی ویژه دارد . این مسجد در ابعاد واقعی ساخته شده است و محل میثاق رزمندگان و خانواده شهداء در کلان شهر تهران و سراسر ایران است که با پخش فیلم سه بعدی با محوریت آزاد سازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس پذیرایی شدند.

پخش این فیلم از برنامه های ویژه باغ موزه دفاع مقدس در روزهای دوم، سوم و چهارم خرداد ماه بود که با استقبال گسترده شهروندان روبرو شد.

این فیلم پس از اقامه  نماز مغرب و عشاء و بر روی دیوار های مسجد جامع خرمشهر باغ موزه دفاع مقدس، نماد مقاومت مردم ایران، به نمایش درآمد. این فیلم با استفاده از جدید ترین فن آوری روز دنیا تولید شده و به اجرا در می آید و این شیوه نمایش برای اولین بار در ایران در باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت انجام گرفته است.

باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت با استفاده از جدید ترین فن آوری های  روز دنیا  بخشی از انقلاب شکوهمند اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس را روایت می کند و همه روزه به جزء سه شنبه ها از ساعت 9 تا 17 پذیرای مشتاقان معارف دفاع مقدس است.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: روابط عمومی باغ موزه دفاع مقدس