تبیان، دستیار زندگی
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: من مدیر پشت میزی و کم تحرکی نیستم. همواره در عرصه تدریس، دانشگاه و کار در جنب و جوش و حرکت بوده‌ام.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر پشت میزی و کم‌تحرکی نیستم


نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: من مدیر پشت میزی و کم تحرکی نیستم. همواره در عرصه تدریس، دانشگاه و کار در جنب و جوش و حرکت بوده‌ام.

به گزارش تبیان به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف با حضور در دفتر آیت الله شیخ علی خاتمی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه شهر زنجان با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

قالیباف

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در این دیدار ضمن خیرمقدم به قالیباف ابراز داشت: خداوند را شکر می‌کنم که در نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و رأس مدیریت کلان جامعه ما در دست نایب امام‌زمان(عج) و فقیه جامع‌الشرایط است.

وی خطاب به قالیباف افزود: حضرتعالی از همان روزهای اول به عنوان سرباز ولایت در محضر معمار کبیر انقلاب در دوران دفاع مقدس حضور داشتید. همچنین در عرصه‌های مختلف مدیریتی توانستید به صورت صادقانه به این کشور و ملت خدمت کنید. آرزو ما این است که با وجود مردمانی خوب و  مسئولانی دلسوز، منویات ولی امر مسلمین در خصوص حماسه سیاسی محقق شود. البته مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات ریاست جمهوری تنها یک مصرع حماسه سیاسی است.

امام جمعه زنجان ادامه داد: در مرحله اول تلاش دشمن این بود که اصل انتخابات برگزار نشود و در صورت برگزاری با مشارکت کم مردم همراه باشد تا از این طریق به دنیا القا کنند مردم‌سالاری دینی نمی‌تواند جای دموکراسی لیبرالیستی را بگیرد. البته مردم در طول 35 سال گذشته پاسخ خوبی به دشمنان داده‌اند و امیدواریم این حماسه سیاسی نیز در زمان و موعد معین محقق شود.

آیت‌الله خاتمی سابقه شهر زنجان را بسیار روشن توصیف کرد و گفت: علما، حکما و شهدای بزرگ در دوران دفاع مقدس و همچنین غواصان دریادل این استان در جبهه‌های جنگ از افتخارات این شهر به شمار می‌روند. زنجان 2 مزار شهدا دارد. معمولا زمانی که از تهران برای زیارت قبور شهدا به این شهر می‌آیند بر سر مزار شهدای «بالا» حضور پیدا می‌کنند، اما شما بر سر مزار شهدای «پایین» تشریف بردید که مزار فرماندهان شهید و همراهان شهید باکری در دفاع مقدس همچون شهیدان رستم‌خانی، اشتری، اسدی، بیات و... در آن است.

مردم دیگر دوست ندارند از ما حرف بشنوند و از عدالت برای آنها سخن بگوییم. مردم دوست دارند عمل ببینند و طعم عدالت را در زندگی خود بچشند اگر این موضوع رخ داد در واقع دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرده‌ایم، در غیر این صورت مشکلات همچنان باقی خواهد بود

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در پایان تاکید کرد: برای حضرتعالی آرزوی موفقیت دارم. انشاءالله کارنامه درخشان خدمت شما با خیر و خوبی همراه شود و در رأس آن رضایت پروردگار متعال را به همراه داشته باشد.

در ادامه این دیدار محمدباقر قالیباف ضمن تبریک ماه رجب گفت: توفیقی است که خدمت حضرتعالی و مردم شهیدپرور استان زنجان رسیدیم. بنده و امثال بنده و جوانان دهه اول انقلاب، بچه‌های برخواسته از توده‌های مردم هستیم و اگر در دفاع مقدس و پس از آن توفیق انجام وظیفه داشته‌ایم، این فرصت را امام(ره)، شهدا و اسلام برای ما فراهم کرده است. هیچگاه یادمان نمی‌رود که جزو توده‌های مردمی هستیم که در روستاها کار می‌کردیم و درس می‌خواندیم. در آن زمان هیچگاه فکر نمی‌کردیم چنین فرصت‌هایی را در اختیار داشته باشیم، به همین دلیل ما همه داشته‌های خود را مدیون امام(ره) و شهدا می‌دانیم و همواره سعی کرده‌ایم با تأسی از همسنگران خود در دفاع مقدس، هرکجا که مسئولیتی در اختیار داشته‌ایم در حد بضاعت خود به مردم خدمت کنیم. در این مسیر تا به امروز همیشه از لطف و محبت مردم برخوردار بوده‌ایم. وظیفه ما نیز این است که به مردم خدمت بیشتری کنیم تا شکر نعمت را به جا بیاوریم.

قالیباف

وی در ادامه افزود: در تهران 10، 12میلیون جمعیت وجود دارد و من نیز مدیر پشت میزی و کم تحرکی نیستم. همواره در عرصه تدریس، دانشگاه و کار در جنب و جوش و حرکت بوده‌ام. شهادت می‌دهم وقتی چشمم به چشم جوانان امروزی می‌افتد هیچ تفاوتی با امیدی که در چشم جوانان دهه اول انقلاب وجود داشت نمی‌بینم. احساس می‌کنم اگر برای این جوانان نیز فرصتی فراهم شود جرأت خلق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را پیدا خواهند کرد.

قالیباف به ظرفیت‌های موجود در کشور اشاره کرد و گفت: منابع انسانی و امکانات موجود در کشور 2 دارایی بزرگ ما به شمار می‌رود. همه مردم نیز اعداد و ارقام امکانات موجود در کشور را می‌دانند. در روزهای اولی که کار را در شهرداری تهران شروع می‌کردیم همه می‌گفتند که این شهر امکانات ندارد و نمی‌توان آن را اداره کرد، اما هم اکنون شرایط به گونه‌ای است که شهرداری دیگر از دولت پول نمی‌گیرد و بیش از 95 درصد از منابع را خود مدیریت شهری تأمین می‌کند. همچنین در شرایط سخت اقتصادی نیز قرار داریم، اما کارها در تهران به سرعت پیش می‌رود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: با وجود منابع انسانی و منابع مادی در کشور، می‌توان گفت که حلقه گمشده ما مدیریت است که بتواند با برنامه‌ریزی دقیق این ظرفیت‌ها را به کار بگیرد.

وی ادامه داد: من از بالا نیامدم که در سمتی منصوب شوم. رعیتی بودم که از پایین، دست به زانوی خود گرفتم و آمدم. هم اکنون نیز پس از 35 سال خدمتگزاری به مردم عرض می‌کنم تحقق حماسه سیاسی با مردم است تا به این دور خسته و بسته مدیریت در کشور پایان دهند، تا خون جدیدی در مدیریت کشور وارد شود؛ حماسه اقتصادی نیز با استعانت خداوند و غیرت جوانان این کشور با ما خواهد بود.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از جوانان در امور کشور، گفت: اکنون متوسط عمر مهندسان حاضر در پروژه صدر و نیایش 35 سال است. پروژه‌ای که در آن در طول یک هفته 270 متر پل روی ترافیک شهر ساخته می‌شود. این افتخار را همین جوانان آفریده‌اند و من نیز در این کار کمترین نقش را داشته‌ام، من تنها آنها را پیدا کردیم و به هم متصل کردم تا کار کنند.

وی افزود: انشاالله ظرف 2 سال یک ثبات و آرامش اقتصادی و کنترل تورم و گرانی را خواهیم داشت، به نحوی که مردم دیگر این حرف را از من نشوند، بلکه آن را حس کنند. تاکنون نیز در شهرداری تهران وعده‌ای نداده‌ام که به آن عمل نکرده‌ باشم. زمانی که توفیق خدمت را در شهرداری تهران پیدا کردم به مردم گفتم به شما قول می‌دهم طوری کار کنیم تا در تمامی نقاط شهر و مخصوصا در جنوب تهران حس کنید که اتفاقی در زندگی شما افتاده است. در سال‌های اخیر هر ایرانی که پس از سه ماه دوری از تهران به پایتخت بازمی‌گردد احساس می‌کند شهر تغییر کرده است.

با وجود منابع انسانی و منابع مادی در کشور، می‌توان گفت که حلقه گمشده ما مدیریت است که بتواند با برنامه‌ریزی دقیق این ظرفیت‌ها را به کار بگیرد

وی ادامه داد: هم اکنون مسئولان خارجی و سفرا از شهر تهران عبور و بازدید می‌کنند. آقایان متکی و صالحی وزرای امور خارجه گاهی به من زنگ می‌زدند و می‌گفتند فلانی وقتی مسئولان خارجی به تهران می‌آیند در ابتدای هر جلسه درباره تهران صحبت می‌شود. اگر چهل دقیقه برای جلسه وقت است پانزده دقیقه اول بحث تهران است و می‌گویند ما سال گذشته در تهران بودیم و امسال دوباره به تهران آمده‌ایم، اما شهر عوض شده است، این ظرفیت در سراسر کشور از روستاهای دورافتاده تا مراکز استان‌ها وجود دارد.

قالیباف با تاکید بر استفاده از تجربیات بزرگان و پیشکسوتان گفت: باید در کنار نیروی کار جوان از توانایی و تجربیات افراد پیشکسوت نیز به خوبی بهره‌‌برداری شود، به عنوان مثال در پروژه صدر و نیایش، 4 یا 5 پیشکسوت با موی سپید و تجربه خود حضور دارند که انبوه نیروی پرقدرت جوانی را هدایت و مدیریت می‌کنند.

قالیباف تاکید کرد: حماسه سیاسی با مردم، حماسه اقتصادی با ما کارگران. انشاءالله آثار این حماسه اقتصادی نیز پس از دو سال در زندگی مردم در اقشار مختلف کارگر، کارمند، معلم، صنعتگر و... قابل مشاهد خواهد بود تا همه احساس کنند یک مدیریت زنده، پویا و با برنامه وجود دارد. همانطور که هم اکنون هرکس در تهران وارد می‌شود احساس می‌کند یک منطق و عقلانیت در مدیریت شهر وجود دارد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: مردم دیگر دوست ندارند از ما حرف بشنوند و از عدالت برای آنها سخن بگوییم. مردم دوست دارند عمل ببینند و طعم عدالت را در زندگی خود بچشند اگر این موضوع رخ داد در واقع دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرده‌ایم، در غیر این صورت مشکلات همچنان باقی خواهد بود.

وی در پایان خطاب به آیت‌الله خاتمی گفت: انشاءالله بتوانیم با کار خود مخصوصا برای زنجان محبت‌های شما را جبران کنیم تا اگر دو سال دیگر در خدمت شما بودیم شما هم احساس کنید اتفاقات و تحولاتی رخ داده است.

برای دیدن اخبار انتخاباتی اینجا کلیک کنید

بخش سیاست تبیان