تبیان، دستیار زندگی
لژیونر های فوتبال ایران روزهای خوشی داشتند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارشی از لژیونر های فوتبال ایران


تیم فوتبال اوساسونا با برتری مقابل سویا موفق شد ماندن خود در رقابتهای لالیگا را قطعی کند. این در حالی است که تیم‌های استاندارد لیژ بلژیک و رابین کازان روسیه هم به همراه بازیکنان ایرانی خود جواز حضور در رقابتهای فصل آتی لیگ اروپا را کسب کردند.  


اوساسونا یکشنبه شب با نتیجه 2 بر یک مقابل سویا و در حالیکه یک هفته تا پایان رقابتهای این فصل لالیگا باقی مانده جواز حضور در رقابتهای فصل آینده را به دست آورد. برای اوساسونا "فرانسیسکو پونال" (63) و "آلوارو سخوردو" (79) گل زدند و تک گل سویا توسط "آلوارو نگردو" در دقیقه 50 به ثمر رسید. مسعود شجاعی در این دیدار 56 دقیقه در زمین حضور داشت.

در سایر دیدارهای لالیگا نتایج زیر حاصل شد:

لژیونر

* آتلتیک بیلبائو صفر - لوانته یک

* آتلتیکومادرید صفر - مایورکا صفر

* اسپانیول صفر - بارسلونا 2

* ختافه یک - رایو وایکانو 2

* مالاگا 3 - دپورتیوو لاکرونا یک

* رئال بتیس 4 - زاراگوزا صفر

* رئال سوسیه داد 3 - رئال مادرید 3

* والنسیا یک - گرانادا صفر

* وایادولید صفر - سلتاویگو 2

همچنین استاندارد لیژ با نتیجه پرگل 7 بر صفر مقابل کی ای ای خنت به برتری رسید. رضا قوچانی نژاد، مهاجم ایرانی استاندارد لیژ، دو بار در دقایق 72 و 82 برای این تیم گل زد. استاندارد لیژ با این پیروزی که در هفته پایانی برای این تیم حاصل شد با کسب عنوان ششم در لیگ بلژیک به کار خود پایان داد و به رقابتهای لیگ اروپای سال آینده صعود کرد. اندرلشت قهرمان این فصل رقابتها شد.

رضا قوچانی نژاد، مهاجم ایرانی استاندارد لیژ، دو بار در دقایق 72 و 82 برای این تیم گل زد

رابین کازان روسیه هم با دو گلی که مقابل کراسنودار به ثمر رساند با کسب عنوان ششمی لیگ روسیه به کار خود پایان داد و جواز حضور در رقابتهای لیگ اروپای فصل بعد را به دست آورد. علیرضا حقیقی و سردار آزمون دو بازیکن ایرانی این تیم هستند. رقابتهای این فصل لیگ روسیه با قهرمانی زسکا مسکو به پایان رسید.

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر