تبیان، دستیار زندگی
معمولا افراد در اوایل دوران نامزدی به دلیل اینكه تازه با یكدیگر همراه شده اند حرف برای گفتن و شنیدن بسیار دارند. به همین دلیل هفت هشت ماه اول نامزدی برای دختر خانم ها و آقا پسرها ماههای شلوغ و پرترافیكی محسوب می گردد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در آرزوی گفتگوهای عاشقانه


معمولا افراد در اوایل دوران نامزدی به دلیل اینكه تازه با یكدیگر همراه شده اند حرف برای گفتن و شنیدن بسیار دارند. به همین دلیل هفت هشت ماه اول نامزدی برای دختر خانم ها و آقا پسرها ماههای شلوغ و پرترافیكی محسوب می گردد. اما هرچه افراد بیشتر به پایان این دوران نزدیك می شوند یا حرفهایشان كمتر می شود و یا اینكه صحبتهایشان پرتنش و پرمخاطره می گردد. براستی علت این امر چیست؟

در آرزوی گفتگوهای عاشقانه

1.همیشه در ابتدای كار چون افراد تازه با یكدیگر آشنا شده اند سعی و اهتمام اصلی خود را در دادن و گرفتن اطلاعات می كنند. در واقع آنها در غالب صحبتهای مختلف و متنوع خود یكسری اطلاعات از خود به فرد مقابل انتقال می دهند و در پاسخ و صحبتهای وی اطلاعاتی از او می گیرند. همین امر باعث آشنایی طرفین از یكدیگر و رسیدن به شناخت كامل و جامع آنها از هم می شود. اما هر چه به سمت پایان دوران نامزدی پیش می رویم شناخت افراد از یكدیگر بیشتر و اطلاع دهی و آگاهی گیری شان از هم كمتر می شود.

2.معمولا ماه های پایانی دوران نامزدی برای خانواده ها به خصوص دختر خانم و آقا پسر دورانی پر از استرس و اضطراب است. علت اصلی این امر هم نزدیك شدن به موعد ازدواج و سرشلوغی آن دوران من باب تدارك امورات ازدواج، تهیه مسكن، جهیزیه و ... می باشد. همین دل مشغولیهای فراوان باعث ایجاد اضطراب در طرفین و كم صحبتی آنها و پناه بردن به غار تنهایی شان به خصوص در مورد آقایان می گردد.

3. گاهی خانواده ها با سخنان و رفتارهای اشتباه خود تنش و اضطراب این دوران را برای عروس و داماد چند برابر می كنند. در حالی که دختر و پسر با اتكا و امید به كمك و مساعدت خانواده هایشان پیش می روند و والدین باید رد این راه یار آنها بوده و كوله بار برخی از مشكلاتشان را بر دوش بگیرند نه اینكه باری شوند بر دوش آنها.

وظایف دختر خانم ها و آقا پسرها در این دوران:

1.حفظ یكدلی و یكرنگی و درك متقابل: دختر خانم و آقا پسری كه این دوران را سپری می كنند باید جهت كاهش تنش های خود و ارتقا همبستگی شان، سعی كنند یكدیگر را به خوبی درك كرده و پشت به پشت هم مشكلات را حل نمایید. آنها باید به این امر توجه نمایند كه اختلاف و درگیری و تضادشان در این مسائل نه تنها مشكلی از آنها حل نمی كند بلكه كوله بار مشكلاتشان را سنگینتر و رسیدن به مقصد را برایشان سختر می نماید. در حالیكه یكدلی و یكرنگی زن و مرد تنها سلاح آنها در مقابل مشكلات زندگی محسوب می گردد.

2. نیاز خانم ها به صحبت كردن: آقایان باید توجه داشته باشند كه برای خانم ها گفت و گو نشان دهنده دلبستگی، علاقه و محبت فرد مقابل و وسیله ای جهت خالی شدن و تخلیه روانی از مشكلات است در حالیكه در مورد مردها چنین نیست. به همین دلیل مردها باید سعی كنند جهت كاهش اضطراب های روحی و روانی همسرشان در این دوران با وی صحبت كرده و اجازه سخن گفتن به وی را نیز بدهند.

در شرایط بحرانی دوران نامزدی دختر و پسر باید ابتكار عمل را در دست گرفته و سعی نمایند شرایطی را برای خود فراهم كنند كه با نامزدشان تنها بوده و در مورد موضوعات شیرین و دوست داشتنی و زندگی زیبای آینده شان صحبت نمایند

3. غار تنهایی مردان: خانم های عزیز نیز باید توجه داشته باشند كه آقایان وقتی با كوهی از مشكلات مواجه می شوند نیاز به تنهایی دارند به همین دلیل در اصطلاح روانشناسی به غار تنهایی شان پناه می برند تا بتوانند مشكلات را بپذیرند و راه حلی برای آنها پیدا كنند. به همین دلیل در این دوران نیاز به تنهایی و سكوت دارند و توقع دارند همسرشان آنها را درك نموده و به حال خود رها نماید. آگاهی نسبت به این امر و رعایت آن توسط خانم ها باعث می شود كه نامزدشان به سرعت به سمت آنها بازگشته و همان فرد سابق با روحیه و توانی مضاعف به میدان باز گردد.

4. به دست گرفتن ابتكار عمل: در شرایط بحرانی دوران نامزدی دختر و پسر باید ابتكار عمل را در دست گرفته و سعی نمایند شرایطی را برای خود فراهم كنند كه با نامزدشان تنها بوده و در مورد موضوعات شیرین و دوست داشتنی و زندگی زیبای آینده شان صحبت نمایند. خارج شدن از دنیای سخت امروز و توجه به دنیای زیبای پیشرو آنها را نسبت به زندگی و آینده شان امیدوارتر كرده و در مقابل مشكلات توانمندتر می سازد.

اكرم اشرفی نژاد 

بخش کلوب ازدواج تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.