تبیان، دستیار زندگی
با موافقت نمایندگان، جانبازان از کار افتاده تحت پوشش بنیاد شهید مشمول حقوق از کارافتادگی جانبازی می‌شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعاده حق سلب شده جانبازان


با موافقت نمایندگان، جانبازان از کار افتاده تحت پوشش بنیاد شهید مشمول حقوق از کارافتادگی جانبازی می‌شوند.

مجلس

نمایندگان مجلس با مشمول شدن جانبازان از کارافتاده تحت پوشش بنیاد شهید و دارای تاییدیه از سوی کمیسیون پزشکی بنیاد از حقوق ازکارافتادگی جانبازی حالت اشتغال موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی روز یکشنبه 5 خرداد مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه ای بودجه سال 1392 کل کشور با بند 65 و 66 این لایحه موافقت کردند.

براساس بند 65 لایحه بودجه منظور از ایثارگران در این قانون جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران موضوع بند(الف) ماده(4) اصلاحی اساسنامه بنیاد یادشده مصوب 18/1/1387 مجلس شورای اسلامی و رزمندگان با شش‌ماه خدمت داوطلبانه و خانواده‌های آنها است.

همچنین بند 66 لایحه بودجه تصریح دارد که در تبصره(5) قانون حالت اشتغال مستخدمین شهید، جانباز، از کارافتاده و مفقودالاثر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مصوب 30/6/1372 بعد از عبارت «بنیاد شهید انقلاب اسلامی» عبارت «و مبناء و مبدأ پرداخت حقوق از کارافتادگی جانبازان حالت اشتغال، از تاریخ تصویب ‌قانون حالت اشتغال مستخدمین شهید، جانباز، از کارافتاده و مفقودالاثر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مصوب 30/6/1372 و اصلاحات بعدی آن براساس احکام حقوقی که از سوی سازمان ذی‌ربط نیروهای مسلح صادر می‌گردد، حسب مورد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت می‌شود» اضافه می‌گردد.

در تبصره این بند آمده است برای آن دسته از جانبازانی که بعد از تصویب قانون دچار حادثه شده‌اند و مشمول تعریف جانبازی شده و تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند، درصورت أخذ تأییدیه از کارافتادگی کلی توسط کمیسیون پزشکی بنیاد از زمان وقوع حادثه مشمول برقراری حقوق از کارافتادگی جانبازی حالت اشتغال می‌شوند.

براساس تبصره 5 قانون جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران، برقراری حقوق برای افراد موضوع تبصره یک این قانون مستلزم تشخیص بنیاد شهید انقلاب اسلامی است.

گفتنی است نمایندگان ایثارگر حاضر در مجلس شورای اسلامی، نقش بسزائی در برطرف کردن این ظلم مسلم نسبت به جانبازان ایفا کرده اند.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: فاش نیوز