تبیان، دستیار زندگی
باشگاه کاربران سایت تبیان همزمان با سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) کارت تسلیت وفات منتشر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبیان منتشر کرد:

كارت تسلیت وفات حضرت زینب (س)

وفات حضرت زینب (س)

باشگاه کاربران سایت تبیان همزمان با سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) کارت تسلیت وفات منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی، باشگاه کاربران موسسه تبیان این کارت پستال را برای تسلیت سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) منتشر کرده است.

در بخشی از متن این کارت تسلیت آمده است: «او دختر امیرمۆمنان(ع) و فاطمه زهرا(س) است. نامش زینب و به «عقیله بنی هاشم» معروف است. او را زینب نام نهادند؛ یعنی درخت نیکو منظر یا زینت پدر.

حدیث دردهای زینب (س) را هیچ قلمی برنمی‌تابد. هیچ‌کسی نیست که بی‌قراری اشک‌ها را در مرور غم‌های زینب(س) پشت پلک‌هایش تجربه نکند. هیچ عاطفه‌ای نیست که شنیدن آنچه بر زینب(س) رفت، طوفانی‌اش نکند.

و حتی هنوز هیچ آشنا با عاشورایی، قدرت نیافته است كه بزرگی شخصیت او را درک کند.

ما مدیون عاشـوراییم. اگر آن روز زینب(س) کتاب قطـور صبـوری را تدوین نمی‌کرد، امروز هیچ ‌کس را معیار صبـوری نبود. زینب(س) حجت شکیبایی است و آیه بردباری.

در شکننده‌ترین لحظه‌ها و در ازدحام آزمون‌ها و آتش و آوارگی، کیست که فصلی از کتاب زینب(س) را بخواند و حقارت رنج خود را در مقایسه با آن رنج‌های کوه‌شکن در نیابد؟

بانوی صبر و استقامت، پرچم عزت و کرامت را بر بام زمان به اهتزاز درآورد و مشعل هدایت شد.

بانوی صبر و شكوه ایمان...

دنیا، مدیون کوه صبر بی‌قرینه و بی‌شباهت توست و مدیون منظره چشمِ زیبابین تو.

دنیا، مدیون کلمه کلمه‌ی خطبه‌های آتشینِ توست.

دنیا، مدیون تمام غم‌هایِ بی‌انتهایی است که بر شانه‌های خمیده‌ات حمل کردی.

دنیا، مدیون رسالت توست؛ بانوی حمیّت و حماسه؛ زینب كبری...

ای دختر زهرا و یادگار علی،

پیروان و شیفتگان شما، با افتخار تمام، نامتان را به عنوان یک الگو بر زبان می‌آورند و سطر سطر زندگانی‌تان را به عنوان درس، مرور می‌کنند.»

گفتنی است، ارائه خدمات دیجیتال از اهداف مۆسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان به شمار می‌رود. سایت تبیان در همه مناسبت‌های مذهبی اقدام به نمایش كارت‌پستال برای كاربران و ارائه خدمات اینترنتی می‌كند.

تهیه و تنظیم: هومن بهلولی